Τα πάθη

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

panagiotis2008 έγραψε:Δεν είναι κακό όποιος Χριστιανός κάνει Πνευματική ζωή να παίρνει κάνναβη μία φορά το μήνα.
Έτσι για να ξεδίνει,αφού τόσο λίγο δεν κάνει κακό.
Κατά τη ίδια λογίκή δεν είναι κακό ν΄απατάει μια φορά το μήνα τη γυναίκα του, ή να γίνει τύφλα στο μεθύσι αφού μια φορά το μήνα δεν πειράζει να ξεφεύγουμε απ΄ τα όρια.

Τι λες Παναγιώτη; Χάλασες κι εσύ :D :D .

Πειράζει Παναγιώτη που μια φορά το μήνα θα στενοχωρούμε τον Κύριο για την ασωτεία μας;
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

ελατε καρούλια το σάββατο για να δείτε μοναχό ασκητή ταπεινό....
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
panagiotis2008
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Δευ Απρ 28, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis2008 »

Filota πλάκα έκανα αδελφέ,τσίμπησες ΨΑΡΙ!!
Και το Πνεύμα και η νύμφη λένε ¨έλα.Και όποιος ακούει ας πει ¨έλα.και όποιος διψάει ας έρθει,και όποιος θέλει ας παίρνει δωρεάν το νερό της ζωής.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

Αδελφέ, το πράγμα το είχες πάρει μέχρι τώρα πολύ σοβαρά, είχες ύφος ιεροκύρηκα. Χαίρομαι που άρχισες να χαλαρώνεις.
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Και εγώ νόμιζα οτι μιλούσες σοβαρά και χάρηκα.


πάντως απο ιατρικής άποψης το είναι πολύ χειρότερο να καπνίσεις 1 πακέτο τσιγάρα(κανονικά) απο το να κάνεις ένα τσιγάρο χόρτο
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Cordelia »

Gewrgiosgr έγραψε: πάντως απο ιατρικής άποψης το είναι πολύ χειρότερο να καπνίσεις 1 πακέτο τσιγάρα(κανονικά) απο το να κάνεις ένα τσιγάρο χόρτο
Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία από το δεύτερο νομίζω ότι

το να καπνίσεις 1 πακέτο κανονικά τσιγάρα το πολύ να σε γεμίσει νικοτίνη, τοξίνες και να κάνεις και ρυτίδες :wink: συντομότερα.

Ενώ το να καπνίσεις ένα τσιγάρο χόρτο μπλέκεται με το μυαλό σου και τον ψυχισμό σου και αυτά πρέπει να τα διαφυλάττεις ως κόρη οφθαλμού.
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Η υγέια μας έχει καταστραφεί μονο και μόνο με αυτά που αναπνέουμε νεφη και χίλια δυο και εμείς την επιβαρύνουμε κιολας καπνίζοντας.
Τέλος πάντων δεν θα υπερασπιστώ αλλο την χρήση κάνναβης γιατι δεν μπορώ να το κάνω.παντως έχω διαβάσει ερευνες που δείχνουν (και είναι εύκολο να καταλαβει κάποιος το γιατί) οτι τα 2 χειρότερα ναρκωτικά είναι το τσιγάρο και το αλκοόλ και οι ποιο πολύ θανάτοι σημβένουν απο αυτά.μετα πανε ολα τα άλα και τελευτάιο έρχετε το χασίς και η μαριχουάνα.

το χειρότερο ναρκωτικό κατα την γνώμη μου είναι ο εγωησμός και η υπερηφάνεια.
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Καλά κανουμε που σηζητάμε στα πάθη γιατι το είχα πάθος 3 χρονια καπνιζα συστηματικότατα και έκωψα μισό χρονο ούτε τζούρα και τώρα που ξαναήπια μερικές φορές που με κέρασαν οι φίλοι μου παεί να ξαναγίνει πάθος και αντε να δούμε πως θα κωπεί.
πάντως με την Χάρη του Θεού ούτε μισο ευρω δεν θα ξαναβγει απο την τζεπη μου για χασίς γιατι θα δώσουμε λογο και για το τελευταίο ευρώ που σπαταλήσαμε(θα αρχίσω την καλιέργεια :lol: ).
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
spirosn
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: ΣΠΥΡΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΝ

Δημοσίευση από spirosn »

Gewrgiosgr έγραψε:Η υγέια μας έχει καταστραφεί μονο και μόνο με αυτά που αναπνέουμε νεφη και χίλια δυο και εμείς την επιβαρύνουμε κιολας καπνίζοντας.
Τέλος πάντων δεν θα υπερασπιστώ αλλο την χρήση κάνναβης γιατι δεν μπορώ να το κάνω.παντως έχω διαβάσει ερευνες που δείχνουν (και είναι εύκολο να καταλαβει κάποιος το γιατί) οτι τα 2 χειρότερα ναρκωτικά είναι το τσιγάρο και το αλκοόλ και οι ποιο πολύ θανάτοι σημβένουν απο αυτά.μετα πανε ολα τα άλα και τελευτάιο έρχετε το χασίς και η μαριχουάνα.

το χειρότερο ναρκωτικό κατα την γνώμη μου είναι ο εγωησμός και η υπερηφάνεια.
Και η άγνοια είναι επίσης καταστροφική και για εσένα και για τους γύρω σου. 8O
ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΨΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΣΙΣ :mad:
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

αγνοια λήθη ακηδία ενα βιβλίαράκι του Βενέδικτου Ιερομονάχου 2 ευρώ κάνει είναι πολύ καλο.


αυτα που έγραψα φίλε μου είναι αλήθεια. οτι το αλκοόλ είναι πολύ χειρότερο και το τσιγάρο ψάξε και μάθε. θελεις δεν θέλεις έτσι είναι πως να το κάνουμε.
ποιο πάνω έγραψα οτι όλα τα ναρκώτικά είναι σιχαμέρα.
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”