Τα πάθη

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

αν ανάψουμε για όλους του εξαρτημένους πρέπει να ανάψουμε για όλον τον κόσμο :lol:
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Ακριβώς! Γιατί ένα κεράκι να το ανάψουμε για μερίδα ανθρώπων όταν μπορούμε να το ανάψουμε για "το όλον";
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Καλά Απόστολε.
Πάντως αν θές αναψε και ένα κεράκι για τα παιδιά στην Γρηγοριόυ που κανουν αγώνα να κώψουν την ηρωίνη συγκεκριμένα Θεόδωρο Δημοσθένη Χρήστο Ιωάννη Θεοφάνη
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Gewrgiosgr έγραψε:Καλά Απόστολε.
Πάντως αν θές αναψε και ένα κεράκι για τα παιδιά στην Γρηγοριόυ που κανουν αγώνα να κώψουν την ηρωίνη συγκεκριμένα Θεόδωρο Δημοσθένη Χρήστο Ιωάννη Θεοφάνη
Θα ανάψω πέντε κεράκια και για τα πέντε παληκάρια που δίνουν τον αγώνα, σήμερα το απόγευμα, στον Ιερό Ναό της ενορίας μου, μπροστά στα λείψανα του Αγίου μας Δημητρίου, που εκτίθενται κάθε Πέμπτη.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Gewrgiosgr έγραψε:Καλά Απόστολε.
Πάντως αν θές αναψε και ένα κεράκι για τα παιδιά στην Γρηγοριόυ που κανουν αγώνα να κώψουν την ηρωίνη συγκεκριμένα Θεόδωρο Δημοσθένη Χρήστο Ιωάννη Θεοφάνη
Θα δώσω και τα ονόματά τους να διαβαστούν στον Ι. Ναό της Μεγαλόχαρης (Ευαγγελιστρίας), στην Τήνο, που θα πάω το Σαββατοκύριακο, πρώτα ο Θεός!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

spirosn έγραψε:
Gewrgiosgr έγραψε:Η υγέια μας έχει καταστραφεί μονο και μόνο με αυτά που αναπνέουμε νεφη και χίλια δυο και εμείς την επιβαρύνουμε κιολας καπνίζοντας.
Τέλος πάντων δεν θα υπερασπιστώ αλλο την χρήση κάνναβης γιατι δεν μπορώ να το κάνω.παντως έχω διαβάσει ερευνες που δείχνουν (και είναι εύκολο να καταλαβει κάποιος το γιατί) οτι τα 2 χειρότερα ναρκωτικά είναι το τσιγάρο και το αλκοόλ και οι ποιο πολύ θανάτοι σημβένουν απο αυτά.μετα πανε ολα τα άλα και τελευτάιο έρχετε το χασίς και η μαριχουάνα.

το χειρότερο ναρκωτικό κατα την γνώμη μου είναι ο εγωησμός και η υπερηφάνεια.
Και η άγνοια είναι επίσης καταστροφική και για εσένα και για τους γύρω σου. 8O
ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΨΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΣΙΣ :mad:
Το χασις ειναι ενα ναρκωτικο, τελεια και παυλα. Και απο μονο του,αλλα και γιατι συνηθως ειναι το πρωτο σκαλι και για αλλα ναρκωτικα με σωρεια καταστροφικων συνεπειων. Κοινωνικων και προσωπικων,και για την υγεια ,σωματικη , ψυχικη, και πνευματικη.
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

Διορθωση : "Το χασις,ειναι ναρκωτικο,ακρως καταστρεπτικο.Και απο μονο του,αλλα και γιατι ..."
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

MΕΛΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ

Σημερα ολη τη μερα εκανα 2
μονο.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Υ.Σ ΟΧΙ ΧΑΣΙΣ ,ΤΣΙΓΓΑΡΑ ΕΝΝΟΟΥΣΑ. :D
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
ktistos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ιωάννης & ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από ktistos »

Νομίζω Σμαρώ ότι όσο εύκολα το θυσίαζες στις εγκυμοσύνες για χάρη των παιδιών σου άλλο τόσο και πολύ περισσότερο μπορείς να το θυσιάσεις για χάρη του Χριστού μας!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”