Ηθικό δίλημα για παιχνίδι

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

frouteboras
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 5:00 am

Re: Ηθικό δίλημα για παιχνίδι

Δημοσίευση από frouteboras »

stin pili pou proanefera www.ign.com ki an sas apasxolei to thema ton ilektronikon paixnidion gia pc kai konsoles tha breite ola ta paixnidia gia oles tis konsoles ( yparxei onomastika katigoria olon ton titlon,an kserete agglika mporeite na elegksete toso to periexomeno oso na deite eikones kai kyrios tin ilikiaki simansi tou kathe titlou).einai enas grigoros tropos na elegxete to periexomeno ton paixnidion ton paidion sas.
Run フォクすけ, Run


Εικόνα
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Re: Ηθικό δίλημα για παιχνίδι

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Γιατι να είναι μεμπτό, εσύ ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι παίζεις, δεν παίζεις μπουκάλα (χα χα χα!)!! ούτε σε αφορά αν υβρίζουν οι δημιουργοί του. Εξάλλου αν το παίζεις από κόπια καλά τους κάνεις, αφού δεν μιλάνε ευπρεπώς!
ser
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2006 5:00 am

Re: Ηθικό δίλημα για παιχνίδι

Δημοσίευση από ser »

Το παιχνίδι προγραμματίστηκε να προβάλλει το προσβλητικό Για Τον Θεό video. Δεν έγινε κατά τύχη, έγινε από προγραμματιστές.

Για αυτό το πέταξα στα σκουπίδια. Απλά προς ενημέρωση.
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Ηθικό δίλημα για παιχνίδι

Δημοσίευση από theodosis79 »

Κάποτε είχα κολλήσει με το CHAMPIONSHIP MANAGER και εκτός του ότι είχαν μειωθεί δραμματικά οι ώρες μου ακόμη και για ανάπαυση ή ξεκούραση, άρχισα να βρίζω υπερβολικά όταν έχανα ενώ η επιθυμία μου για πνευματική μελέτη και προσευχή είχε μειωθεί και αυτή δραμματικά. Ωσπου κατάλαβα ότι αυτό το πράγμα με ζημείωνε έστω ακόμη και αν δεν ήταν κάτι βλάσφημο ή αισχρό.Και έτσι το "πεταξα" τελείως απο την ζωή μου. Προσέχετε πολύ με τα ηλ. παιχνίδια. Δεν είναι τόσο αθώα όσο δείχνουν.
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: Ηθικό δίλημα για παιχνίδι

Δημοσίευση από andreastsa »

theodosis79 έγραψε:Κάποτε είχα κολλήσει με το CHAMPIONSHIP MANAGER και εκτός του ότι είχαν μειωθεί δραμματικά οι ώρες μου ακόμη και για ανάπαυση ή ξεκούραση, άρχισα να βρίζω υπερβολικά όταν έχανα ενώ η επιθυμία μου για πνευματική μελέτη και προσευχή είχε μειωθεί και αυτή δραμματικά. Ωσπου κατάλαβα ότι αυτό το πράγμα με ζημείωνε έστω ακόμη και αν δεν ήταν κάτι βλάσφημο ή αισχρό.Και έτσι το "πεταξα" τελείως απο την ζωή μου. Προσέχετε πολύ με τα ηλ. παιχνίδια. Δεν είναι τόσο αθώα όσο δείχνουν.
Θεοδόση εγώ έπαιζα pro, τώρα έχω να παίξω καναδυό χρόνια
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”