Αν είχατε καρκίνο...

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από smarti »

Βρε τι λες :25 :25 :25 :25 :25 ?? Χαίρομαι να ακούω τις απόψεις σας και να μαθαίνω.... :smile: :smile: Αν ήξερα κάποια πράγματα δεν θα ρωτούσα...και αυτό το ερώτημα μου γεννήθηκε τον Απρίλιο μετά από ένα θάνατο αγαπημένου προσώπου από αυτή την αρρώστεια μέσα σε 2 βδομάδες από την μέρα που νόσησε από πνευμονία( οπως λέγαν οι ιατροί) πέθανε, διαπίστωσαν αυτή την αρρώστεια 3 μέρες περιπου πριν πεθάνει ..καλπάζουσα μορφη λευχιμίας. Και σήμερα άκουσα για μια κοπέλα εδώ στη Κατερίνη 31 χρονών μέσα σε 2 βδομάδες πέθανε χωρίς να καταλάβουν οι γιατροί τον λόγο ..ελεγε οτι πονουσε στο χερι πηγε σε ποσους ιατρους θεσσαλονικη Κατερινη αλλα δεν το βλέπαν αυτό...πως γινεται.??????.Αφησε πισω της ενα μωρακι 6 μηνων.... :( :(
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από smarti »

vasilisalt έγραψε:
smarti έγραψε::9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 :9 Έχετε δίκαιο :30 :30 ....μόνο μην με μαλώνετε. :( :(
Αγαπημένη μου Σμαρούλα αν εννοείς εμένα, φωτια να πέσει να με κάψει! (ωχ κάηκα ακόμα δεν το είπα).
Sorry γλυκιά μου.
Πάνω σε αυτό που έγραψες ήταν η απάντηση μου...
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από smarti »

και η κοπέλα από αυτή την αρρώστια πέθανε.Καλπάζουσα μορφή λευχαιμίας.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από Dimitris39 »

ευτηχως δεν εινε ο Παναγιωτης σημερα εδω θα μας ζαλιζε παλι :smile:
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από vasilisalt »

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ, ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ Π. ΦΙΛΟΘΕΟΥ ΦΑΡΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΣΤΟ ΄΄ΒΑΔΙΖΕ ΥΓΙΑΙΝΩΝ΄΄ Ή ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ.
ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΓΚΥΡΕΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ (ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΑΚΤΥΛΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ) ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥ (ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΦΗΣ ΣΧΕΣΗ ΤΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ.
ΜΕ ΒΑΣΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Η ΑΣΘΕΝΕΙΑ <<ΚΑΛΕΙΤΑΙ>>.
ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΕΙ (ΚΑΙ Σ΄ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ) ΠΩΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΡΑ. ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΡΟΤΑ. ΣΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙΑ, ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΜΠΑΝΕΣ.
ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΟΥΜΕ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ, ΔΙΑ ΜΕΣΟΥ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ!!!!!!
ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΄΄ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ΄΄ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΟΥΛΑ ΜΑΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ (ΟΜΟΙΩΣ ΚΑΙ Ο Π. ΦΑΡΟΣ) ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ.
(ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΜΟΝΟ... ΤΟ ΞΕΧΥΛΩΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ)
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από vasilisalt »

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΥΚΝΕΙΟΥΝ ΤΗ ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ - ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ - ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από Domna »

Παναγία Μαλεβή και καρκίνος δεν ταιριάζουν

http://vatopaidi.wordpress.com/2009/11/ ... more-21403
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από aposal »

Χαίρομαι που διαβάζω σωστές απόψεις εδώ μέσα. Ακόμη και ο υπερήφανος και εγωιστής Διονύσιος, άλλοτε ακραίος και "ενεργοβόρος" τοποθετήθηκε σωστά (δική μου κρίση) γι' αυτό το τόσο σημαντικό θέμα. Χαίρομαι αδελφέ μου που είσαι και πάλι μαζί μας και χαίρομαι που θα είμαστε παρέα στο Α.Ο. (πρώτα ο Θεός).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Αποστολε αστα αυτα τωρα και δωσε παρων σε αλλο θεμα
οσο για τον Διονυση θα τον κανονισω εγω στο αγιον ορος οταν βρεθουμε :45 :45 :mrgreen:
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Αν είχατε καρκίνο...

Δημοσίευση από dionysisgr »

Ξερετε βαθια μεσα σας και οι δυο σας, οτι αυτο που διαπραξατε ηδη, ειναι και λεγεται συνωμοσια ετσι;

Οσο για σενα Αποστολε, θα ερθω ενα αφεγγαρο βραδυ, και θα σου κλεψω την κατσικα, να δω τι θα κανεις στα εσχατα..
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”