Συνάντηση Αθηνών 2019

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από aposal »

Εσείς είστε Αθηναίοι. Τον Νίκο τον σκεφτήκατε καθόλου που έχει 2 ώρες ταξίδι;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35667
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από toula »

Tι να σου κάνω που δεν έχεις facebook Αποστόλη να δεις τις φωτογραφίες που ανεβάζει ο Νίκος !!! Εκεί να δεις φαγητά, ψητά, ψησταριές, σούβλες και τον Νίκο με τις παρέες του να απολαμβάνει συχνά πυκνά τους μεζέδες !! Ο Νίκος είναι της παρέας και του καλού φαγητού ανεξαρτήτως ώρας!!
Δεν είπαμε ότι θα το ξενυχτήσουμε μέχρι το χάραμα. Αν θέλει και ο Νίκος θα πάμε για καμμιά ωρίτσα να τσιμπήσουμε κανένα μεζεδάκι. ΑΝ θέλει .... δεν θα τον τραβήξουμε με το ζόρι. Όποιος από την παρέα θέλει και ΑΝ θέλει... ! Αν δεν θέλει κανείς, όλα καλά! Θα γυρίσουμε κι εμείς στο σπιτάκι μας.
Νομίζω είμαι ξεκάθαρη!!
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από dionysisgr »

Βρε συ Αποστολε, αφου λιγο πολυ τα πνευματικα τα.. ξερουμε ολα :28 ,
εδω εχουμε γινει γερονταδες-online οι περισσοτεροι,
και τα χαρισματα πανε συννεφο, δεν βλεπεις που ο Διαχειριστης πηρε "πληροφορια" 13 ημερες πριν,
οτι θα πειναει εκεινο το απογευμα, και θα θελει και σουβλακια, λες και εχει μπει στον μηνα του..

Οποτε δεν λες στον παπα Ματθαιο, αντι για συναξη ψυχωφελιμη και τραπεζα πνευματικη,
να μας παραθεσει κανενα ξεγυρισμενο Barbeque, στην πισω αυλη του,
και εκει μπορουμε ταυτοχρονα να εξεταζουμε ακανθωδη θεολογικα θεματα οπως..

1. Η στενη εικονολογικη σχεση της μουσταρδας με το λουκανικο στην υστερη μεταβυζαντινη περιοδο.

3. Οι διωξεις που υπεστησαν τα παϊδακια δια μεσου των αιωνων, μεχρι να αναγνωριστουν ως εθνικο εδεσμα.

4. Η ασφυκτικη μονοτροπη κυκλοτερης-εσωστρεφης εντροπια της ψητης γουρουνοπουλας που νιωθει εγκλωβισμενη στο γυαλινο
κλουβι της.

5. Η Μπιρα γραφεται με "μπι" η "μπυ" και την βρηκαν οι Σουμμεριοι, οι Αιγυπτιοι, η οι Αλσατοι, για να την πινουν οι Ελληνες;

6. Ο Ρολος της Μεταρρυθμισης και του Λουθηρο-Καλβινισμου στην ανακαλυψη της ιδανικης αμερικανικης Smoked Barbecue Sauce.

7. Η επιδραση της τσικνας, στον διαλογισμο των ανατολικων θρησκειων και ως θεμα ισοπεδωτικου συγκρητισμου της επικειμενης πανθρησκειακης θρησκειολογιας.

Νομιζω αρχιζουμε και βρισκουμε την κεντρικη μεταφυσικη της επικειμενης συναντησης..

:twisted:
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35667
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από toula »

χαχαχαχα !!!! Μας έλειψες τόσο πολύ !!!! :smile:
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από aposal »

Η αλήθεια είναι ότι κάθε σύναξη την βλέπουμε σαν ευκαιρία να αυξήσουμε τη χοληστερίνη μας!
Σα δε ντρέπεστε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από aposal »

Ακόμη δεν έχω συναντηθεί με τον π. Ματθαίο. Χθες θα βρισκόμασταν στην εκδήλωση της ενορίας μας (παραδοσιακοί χοροί και στολές), αλλά με το που ήρθε δέχθηκε τηλεφώνημα και έφυγε άρον - άρον.
Ίσως τον δω σήμερα, αν είμαι τυχερός, διαφορετικά αύριο που εξομολογεί.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35667
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από toula »

Λες να μας αλλάξει πάλι την ημερομηνία ;;; Ε.. αν γίνει κάτι τέτοιο, δεν είναι γραφτό μας φαίνεται.... :lol: :lol:
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από aposal »

Θα δούμε. Θα τον δω σήμερα το απόγευμα, πρώτα ο Θεός.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

toula έγραψε: Δευ Φεβ 18, 2019 1:18 pm χαχαχαχα !!!! Μας έλειψες τόσο πολύ !!!! :smile:

+1
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση Αθηνών 2019

Δημοσίευση από agiooros »

Συμφωνώ Τουλα εαν θέλει μπορεί να έρθει και στην ταβέρνα. Θα του πάρω εγώ γιαουρτάκι απο κοντινό παντοπωλείο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”