Εκκλησιασμός στη Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω.

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
pilotos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1281
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2006 5:00 am

Εκκλησιασμός στη Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω.

Δημοσίευση από pilotos »

Κάνω μια πρόταση για εκκλησιασμό όλων των μελών των Ορθοδόξων φόρουμ και μπλογκς ( από Μακεδονία και Θεσσαλία ) στην Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω, ίσως, την Κυριακή 19 Ιουλίου 2009, και για προσκύνημα στον Άγιο Διονύσιο και ως συμπαράσταση στη διωκόμενη από πολιτικάντηδες, ευαγγελικούς και νεοπαγανιστές μονή.

Έλεγα, αρχικά, για αυτή τη Κυριακή, αλλά είναι το μνημόσυνο του π. Παϊσίου στη Σουρωτή, την παραμονή, το Σάββατο το βράδυ. Ας ακούσουμε μερικές σκέψειςτω μελών και φίλων.

Όποιοι είναι από Κατερίνη, ας μας πληροφορήσουν για τις ώρες έναρξης της Θείας Λειτουργίας και της χρονικής της διάρκειας, καθώς και το τρόπο να μεταβούμε στο μοναστήρι, ερχόμενοι από την Εθνική οδό.

ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ, ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥΣ ΚΙΛΚΙΣ, ΒΕΡΟΙΑΣ, Ν. ΑΓΧΙΑΛΟΥ, ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ, ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ, ΥΠΟΚΙΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ.

ΜΠΟΥΚΟΤΑΖ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΘΝΟΣ, ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ, GOAL NEWS, σε όλα τα έντυπα του Πήγασου που διαφημίζουν την αμερικάνικη εταιρία Σκοπιά και τους ψευδομάρτυρες του Ιεχωβά, καθώς και σε κάθε άλλο ΜΜΕ, εφημερίδα, περιοδικό, τηλεοπτικό σταθμό, ραδιοφωνικό σταθμό, ΠΟΥ ΧΤΥΠΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ και το ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ και τον ΜΟΝΑΧΙΣΜΟ. ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ, ΠΑΡΤΕ ΤΗ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και της ΚΥΠΡΟΥ στα χέρια σας. ΕΝΩΜΕΝΟΙ, μακριά από κόμματα ή έντυπα που στεγάζουν τον νεοπαγανισμό και ανέχονται τους ψεύτικους θεούς του Ολύμπου και συγχέουν την Ορθοδοξία με εξωγήινους και απόκρυφα μυστήρια και άλλα σατανικά, νεοποχίτικα πράγματα...
Και πάνω σε αυτή την πέτρα θα οικοδομήσω την Εκκλησία μου και δεν θα την κατανικήσουν ΠΟΤΕ οι δυνάμεις του Άδη ( Ματθ, 16:18 )
( http://clubs.pathfinder.gr/xristianos )
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: Εκκλησιασμός στη Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω.

Δημοσίευση από Ermite »

Όλα τα μηνύματά σου σωστά και ευπρόσδεκτα.
Προσυπογράφω.
Φτάνει πιά το ξεθεμελίωμα.
Φτάνει πιά η θρασύτητα των αντιχρίστων.

Γιά τη Μονή Αγ.Διονυσίου κατευθυνόμαστε προς Λιτόχωρο.
Όσοι έρχονται από Κατερίνη από την Εθνική Οδό παίρνουν τη διακλάδωση γιά Λιτόχωρο.
Όσοι έρχονται από Λάρισα από την Εθνική Οδό τους βολεύει η διασταύρωση προς Πλάκα Λιτοχώρου.
Μπαίνουμε στο Λιτόχωρο και στο Κέντρο της πόλης δείχνει πινακίδα προς τα δεξιά.
pilotos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1281
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2006 5:00 am

Re: Εκκλησιασμός στη Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω.

Δημοσίευση από pilotos »

Καμία πρόταση υπάρχει ή είναι δύσκολο να γίνει μέσα στο καλοκαίρι ;

Πάντως να ξέρετε ότι τα μέλη των αιρέσεων οργιάζουν.... Έχουν αμολήσει μαθητές και φοιτητές και συνταξιούχους σε δρόμους και πλατείες με τα αιρετικά τους φυλλάδια και έντυπα, και εμείς ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ...

Δηλαδή, πρέπει και η Ορθόδοξη Εκκλησία να μας επιβάλλει στρατιωτικό νόμο για να κινηθούμε ; Μήπως έχουμε χαλαρώσει επικίνδυνα και αυτό το εκμεταλλεύονται οι ΑΙΡΕΣΕΙΣ και οι ΠΑΡΑΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ;
Και πάνω σε αυτή την πέτρα θα οικοδομήσω την Εκκλησία μου και δεν θα την κατανικήσουν ΠΟΤΕ οι δυνάμεις του Άδη ( Ματθ, 16:18 )
( http://clubs.pathfinder.gr/xristianos )
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Εκκλησιασμός στη Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω.

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Καπια αλλη ημερομηνια και ειμε μεσα οχι στης 19-07 :cry:
Κανονιστε και εγω ακολουθω
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”