Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2011

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από aposal »

Τα τριήμερά σου Νίκο, από Παρασκευή έως Κυριακή, δεν βολεύουν εμάς που ερχόμαστε από "κάτω".
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από filotas »

Το κατανοώ, κατανοήστε όμως κι εμάς που δεν μπορούμε ν' απουσιάσουμε από το σπίτι μας ή τη δουλειά μας περισσότερες μέρες.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από aposal »

Σας κατανοούμε, αλλά τι μπορεί να γίνει;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Ο Βαρετος και ενοχλητικος Κυριος με το Βενζιναδικο ειπε να δηλωσω συμετοχη
ε λοιπον δηλωνο οτι θα παραβρισκομαι και εγω αλλα δεν ξερω ποτε ακριβως τον Μαιο η τον Ιουνιο
και στα δυο γκρουπ υπαρχουνε ατομα που θελω να τα σπασω στο ξυλο να τους παρω μερικα δοντια που λενε
οπως Διονυσιος Αποστολος και πιο πολυ το Νικο ΦΙΛΩΤΑ θα δουμε παντως θα ειμαι εκει
κανονιστε εσεις για μενα και μην με βαλετε σε γκρουπ που θα ειμαι μονος

Σταθη περιμενω ακομη απο εχθες
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από stathis73 »

Dimitris39 έγραψε:Ο Βαρετος και ενοχλητικος Κυριος με το Βενζιναδικο ειπε να δηλωσω συμετοχη
ε λοιπον δηλωνο οτι θα παραβρισκομαι και εγω αλλα δεν ξερω ποτε ακριβως τον Μαιο η τον Ιουνιο
και στα δυο γκρουπ υπαρχουνε ατομα που θελω να τα σπασω στο ξυλο να τους παρω μερικα δοντια που λενε
οπως Διονυσιος Αποστολος και πιο πολυ το Νικο ΦΙΛΩΤΑ θα δουμε παντως θα ειμαι εκει
κανονιστε εσεις για μενα και μην με βαλετε σε γκρουπ που θα ειμαι μονος

Σταθη περιμενω ακομη απο εχθες
Μετα απο την δηλωση του dimitris39+-απειρο - φιλου μου και αδελφου μου,...................δηλωνω οτι και εγω θα ειμαι στο γκρουπ που ειναι ο Δημητρος γιατι και εγω θελω να σπασω στο ξυλο μερικους-πολλους (Διονυση-Βασιλη-Agiooros-Νικος και αλλους πολλους) και εκτος αυτου εφοσον θα ειμαι εγω και ο Δημητρος θα ειναι και το πιο σοβαρο γκρουπ προσκυνητων που θα εχει δει ποτε ολο το Αγιο Ορος :8 :8 :8 :8 :8 :8
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από aposal »

Αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί, υπάρχουν οι εξής ομάδες που θα πάνε στο Α.Ο. μέσα στον Μάη και τον Ιούνη:
1. Ένα group που αποφάσισε να πάει στο Α.Ο. εντός του Μαΐου (είσοδος την Κυριακή 15 Μαΐου), για μία εβδομάδα και νομίζω ότι έχουν ήδη επικοινωνήσει με τις Μονές όπου θα διανυκτερεύσουν για να πάρουν την έγκριση. Όι αδελφοί μας αυτοί είχαν δηλώσει ότι τους βόλευε ο Μάϊος και όχι ο Ιούνιος και σ' αυτούς μετέχουν, αν δεν κάνω λάθος οι Νικηφόρος (nikiforos), Χρήστος ( chrissirak), Δημήτρης (dimitrisgr), dimos, Οδυσσέας (ULYSSES) και οι συν αυτώ.
2. Ένα γκρουπ που θα μπει το τριήμερο 20-22 Μαΐου, με τον Νίκο (filotas), Αχιλλέα κλπ.
3. Ένα γκρουπ, στο οποίο μετέχω κι εγώ που θα μπούμε στο Α.Ο. την Κυριακή 19 Ιουνίου για έξι ημέρες. Μαζί με τον Παναγιώτη (panagiotisspy) βγάλαμε ένα πρόγραμμα στο οποίο πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι όσοι θα μετέχουμε στην ομάδα αυτή, ώστε να κλείσουμε τις όποιες διανυκτερεύσεις με τις Μονές.
Παρακαλώ όσοι είναι για τον Ιούνη να δηλώσουν συμμετοχή (ξανά).

Σχετιοκά με την Ι. Μονή Οσίου Παύλου, θα ζητήσω την βοήθεια του αδελφού Ευσταθίου73, ώστε να έχουμε (πλέον την διανυκτέρευσης) και συζήτηση μετά του Θεοφιλεστάτου καθηγουμένου π. Παρθενίου.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από stathis73 »

Aποστολε εγω και ο δημητρος39+-απειρο θα ειμαστε στο δικο σου γκρουπ, ................τωρα οτι θελετε για την Παυλου πες μου να το κανονισω...................................η συναντηση με τον γεροντα θα γινει μονο εαν το ζητησεις (για εξομολογηση) γιατι εχουν βαλει εναν Ιερομοναχο σαν πνευματικο ( Π.Ανθιμος) για τους προσκυνητες για να ξεκουραζεται ο γεροντας.

Πρωτα ο Θεός θα το κανονισουμε.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από aposal »

GROUP ΙΟΥΝΙΟΥ

1.Παναγιώτης (panagiotisspy)
2.Μιχάλης (ravniotis – είχε αρχικά δηλώσει Ιούνιο)
3.Ανδρέας (andreasmas – είχε αρχικά δηλώσει Ιούνιο)
4.Απόστολος (aposal)
5.Διονύσης (dionysiskosm)
6.Βασίλης (vasilisalt – είχε αρχικά δηλώσει Ιούνιο)
7.Στάθης (stathis73 – τέως stathisgrh)
8.Δημήτρης (Dimitris39)



ΧΩΡΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
9.Φώτης (kausokalivia)
10.Χάρης (xariskypros)
11.Κωνσταντινος (AngelsGR)
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Διακρίνω μία γκετοποίηση, πηγαδακοποίηση, ή κάνω λάθος. :smile:

Δόξα τω Θεώ Πάντων Ένεκεν
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. τον Μάϊο ή Ιούνιο του 2

Δημοσίευση από aposal »

Με πράσινο χρώμα όσοι έχουν επιβεβαιώσει την μετάβασή τους. Για τους άλλους περιμένουμε, όπως περιμένουμε και προτάσεις για εναλλακτικές διαδρομές, ή διανυκτερεύσεις.
Ο καλός μας φίλος Φώτης ο Καυσοκαλύβιας, εάν μας διαβάζει, μπορεί να μας βοηθήσει στις διαπραγματεύσεις για διανυκτέρευση στην Σκήτη "του";

Όσοι δεν εμπεριέχονται στη λίστα και επιθυμούν να έρθουν μαζί μας μπορούν να το δηλώσουν ΤΩΡΑ, γιατί σε λίγο θα αρχίσουν οι επικοινωνίες με τις Μονές για διανυκτέρευση, οπότε θα δώσουμε τον τελικό αριθμό μας.

Καπετάνιε δεν ισχύει η ερμηνεία σου.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”