Συνάντηση Αθηνών 2012!

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από vivika »



Ιερός Ναός Αγίου Δημητρίου
Άγιος Δημήτριος Αττικής.

Συντεταγμένες: 37.939406,23.731327
(Με αντιγραφή των συντεταγμένων και επικόλλησή τους στο πεδίο αναζήτησης του googlemaps -ακόμα κι αν στην αρχή δείχνει τις Ενωμένες Πολιτείες Αμερικής- θα σας βγάλει σε σημείο πάρα πολύ κοντά στο ναό του Αγίου Δημητρίου και τη στάση των ΜΜΜ που υπάρχει εκεί)

Οδός: Αγίου Δημητρίου 115, για την ακρίβεια όπως έγραψε κι ο Απόστολος το πρωί είναι μεταξύ 115 και 117.

Ημέρα: Κυριακή

Ημερομηνία: 13 Μαΐου 2012

Ώρα: 12η μεσημβρινή ή 12:00

Σημείο συνάντησης: Μπροστά στο ναό.



(Ας διορθώσει ο Απόστολος - μη μου τον κουράζετε - αν υπάρχει κάποιο λάθος).

:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από angieholi »

Καλή αντάμωση!!!! :8
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35855
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από toula »

Λοιπόν, όποιος δεν ήρθε σήμερα στην Συνάντησή μας στον Άγιο Δημήτριο ΕΧΑΣΕ !!!
Τι έχασε ;;;

1) Την υπέροχη ομιλία του πατρός Ματθαίου !!! Κόσμημα !!! Ό,τι και να πω είναι λίγο ! Πως γαληνεύει η ψυχή μου κάθε φορά που ακούω τα λόγια αυτού του ιερέως !!! Δεν χορταίνω ποτέ να τον ακούω να μιλά και κάθε φορά που τελειώνει η συζήτησή μας εύχομαι να μπορούσαμε να μείνουμε κι άλλο κοντά του !!!

2) Την γνωριμία με τα νέα μέλη του φόρουμ μας !!! Εξαιρετικά παιδιά όλοι τους !!! Έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις από όλους!! Ξεκινώ από την μελαχροινή κούκλα Μαρία.... εξαιρετικό κορίτσι, απλό, γλυκό και ήρεμο πλάσμα !!! Συνεχίζω με τα αγόρια μας, τον Σύμο, τον Γιάννη και τον Στάθη !!! Πολύ καλά παιδιά, καταδεκτικά με ωραίο λόγο !! Ενσωματώθηκαν στην παρέα μας από την πρώτη στιγμή !!!

Χάρηκα πολύ παιδιά που σας γνώρισα !!! Εύχομαι να ξανασυναντηθούμε σύντομα γιατί περάσαμε υπέροχα και δέσαμε μια χαρά σανπαρέα !!!

3) Ξαναείδα όλους τους αγαπημένους μου : τον Νίκο, την Αγγελική, την Βιβή, τον Βασίλη, τον Απόστολο, τον Ευθύμη, τον Κώστα, τον Διονύση (τον συνάδελφο και φίλο του Απόστολου). Χάρηκα εξαιρετικά που συναντηθήκαμε πάλι και διερωτώμαι αφού περνάμε τόσο ωραία κάθε φορά που βρισκόμαστε γιατί να βλεπόμαστε έτσι αραιά ..........

Φάγαμε σε ωραίο εστιατόριο και μετά πήγαμε για καφεδάκι σε μια ήσυχη καφετέρια και έτσι μπορέσαμε να μιλήσουμε και να γελάσουμε με την ψυχή μας χωρίς να ενοχλούμε και κανέναν τριγύρω μας !!!

Εύχομαι να ξαναβρεθούμε παιδιά σύντομα γιατί κάθε φορά πραγματικά απολαμβάνω με όλη μου την ψυχή την ωραία συντροφιά μας !!!
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από vasilisalt »

Ευχαριστώ πολύ τον Απόστολο για την άψογη φετινή μας συνάντηση.
Για μένα ήταν η 3 χρονιά που ήμουν παρών και φέτος νομίζω ήταν η καλύτερη.
Νομίζω πως δεν υπήρχε ψεγάδι!!! ΤΕΛΕΙΑ!!!

Για τον π. Ματθαίο τι να πούμε;;; Φύγαμε όλοι νομίζω κατά πολύ σοφότεροι και καλύτεροι.
Ο ταπεινός αλλά συγχρόνως πληθωρικός λόγος του τρυπώνει στη ψυχή σου.
Προσωπικά σύλλαβα πολλές φορές τον εαυτό μου να μένει με ανοιχτό το στόμα!
απλά ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ!!!

Είμαι ευτυχής που πιστοποίησα σήμερα πως μέσα από το φόρουμ γνώρισα έναν καινούργιο καλό μου΄
φίλο. Το Σύμο trader. Ωραίος τύπος, χαμηλών τόνων. Πολύ χαρηκα φίλε!
Ο Σταθης ο κεπ ηταν όπως τον περίμενα. Σε κερδίζει αμέσως χωρίς φανφάρες και πολλά λόγια!
Ο Κώστας ο χερτ ίδιος και απαράλαχτος όπως στη Κιβωτό της αγάπης. Ένας αγνός λεβένταρος.
Η Αγγελική ΜΑΣ με γεμάτα όπως πάντα χέρια και με μια αγκαλιά ανοιχτή! Τι άνθρωπος Θεέ μου!!!
Η Τούλα σαφώς αδυνατισμένη, ήρεμη δύναμη! Κολλητή μου!!!
Ο Διονύσης όπως πάντα συνετός και γλυκός φίλος. Ιδανική παρέα για προσκύνημα (αμην και πότε)
Η Χριστινούλα έλαμπε! Με το καλό να γραφτεί μέλος
Η Βιβή όπως πάντα σε γεμίζει ασφάλεια και σιγουριά!
Ο Ευθύμης πνευματικός αρχηγός (ελλείψη κάποιων...). Ένας ταπεινός γίγαντας. Και αυτός παραδοσιακή σίγουρη επιλογή!
Ο Απόστολος πραγματικός Ηγετης. Δεν είναι τυχαίο το παλιό προσωνύμιο του ΗΓΕΤΗ. ΑΨΟΓΟΣ σε όλα (ή σχεδόν σε όλα).

Άφησα επίτηδες προτελευταία την Μιξ αψιού γίτσες!!! Θα έχει χορτάσει από κοπλιμέντα, είμαι σίγουρος!
Θα τα ξεπεράσω με δυσκολία ομολογουμένως και θα μείνω στα υπόλοιπα. Ένας άνθρωπος με περίσσια αγάπη (και όχι αγαπολογία),
με διάθεση και θέληση για το καινούργιο με διδάγματα και πείρα όμως από παλιά φορτία!
Αυτό ήταν το ψυχογράφημά μου (50€ + ΦΠΑ παρακαλώ)!!! Εκπέμπει ένα γλυκό μυστηριο. Η φυσιογνωμία της, το επαγγελμά της,
ο τροπος της, σε προδιαθέτουν για κάτι άκρως εντυπωσιακό!
Πάντως ευτυχώς που ήρθες Μαράκι στη συνάντηση γιατί είχα πιστέψει με κάποια γραφόμενά σου πως το χες λίγο με τη σβάστιγγα...
Αν εσύ είσαι με σβάστιγγα και εγώ δημοκράτης, τότε πράγματι κάτι δεν πάει καλά... χα χα χα
Η συνάντηση με το Διονύση θα είχε πιστεύω εξαιρετικό ενδιαφέρον, με την εντελώς καλή εννοια!

Άφησα τελευταίο το Νικόλα μας.
Ήθελα να ήξερα έχει την αίσθηση της προσφοράς του;;;
Προσωπικά του οφείλω πολλά. Εδώ μέσα έχω βρει μια δεύτερη οικογένεια που νομίζω πως με έχει βοηθήσει πάρα πολύ!
Είμαι πολύ ευτυχής που σας ξέρω, που μιλάμε, που σας νιώθω!
ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ!!!
Αφιερωμένο το παρακάτω σε κάθε έναν από εσάς που με κάνατε και ένιωσα τόσο όμορφα σήμερα!
Σας ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου!!!

http://www.youtube.com/watch?v=x4QXGudrGt8
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Η χαρά μου δεν περιγράφεται! Γνώρισα τα ποιό υπέροχα αδέλφια στον κόσμο! Είμαι πολύ συγκινημένη και ευχαριστώ τον Θεό γι' αυτή την ευκαιρία! Ο καθ' ένας σας (κοπελιές και κοπέλια) κέρδισε και το κομμάτι του στην καρδιά μου. Τον πατέρα Μ.Χ. ένιωσα ότι τον γνώριζα χρόνια αν και πρώτη φορά βρέθηκα σε ομιλία του. 'Ηρεμος και πνευματικότατος. Είχε δίκο ο Αποστόλης που είχε πει ότι είναι εξαιρετικός άνθρωπος. Δόξα τω Θεώ!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
johnge
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 7:35 pm
Τοποθεσία: π. Πρόδρομος, Εύβοια

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από johnge »

Εγώ δεν έχω να πω τίποτα.. απλά πιστεύω πως σιγά σιγά -μετά το σημερινό- πρέπει να μαζεύω τα μπογαλάκια μου και να φεύγω.. :7 Ισως θα ήταν προτιμότερο να είχα έρθει μόνο στη πνευματική τροφή που μας έδωσε ο πατέρας Ματθαίος. Εξαίσιος πραγματικά! ο Θεός να τον φωτίζει και να του δίνει δύναμη.

Κατά τ' αλλά ευτυχώς ο Απόστολος δεν έκανε αυστηρό έλεγχο και έτσι τα κριτήρια που είχε θέσει για αυτούς που μπορούν να λάβουν μέρος στη συνάντηση δεν τηρήθηκαν (αλλιώς μάλλον μόνος του θα καθόταν).

Ομολογώ πάντως πως μετά τη σημερινή συνάντηση το forum έχει άλλη μορφή για μένα (αστειευόμουν εννοείται πως θα έπρεπε να συμμετάσχω μόνο στο πνευματικό μέρος της συνάντησης). Και μακάρι να μας έχει ο Θεός καλά να γνωριστούμε και με όσους δεν κατάφεραν να έρθουν ή που βρίσκονται εκτός Αθηνών.

Χάρηκα που γνώρισα από κοντά τους: Νίκο, Αγγελική, Ευθύμη, Χριστίνα, Βίβιαν, Βασίλη, Τούλα, Μαρία, Σύμο, Διονύση, Κώστα, Στάθη και Απόστόλο που ήδη είχα γνωρίσει.

Εξαιρετικά παιδιά όλοι τους.

Απόστολε ευχαριστούμε για όλα!!
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από vasilisalt »

Βρε παιδιά ξέχασα το Γιάννη!!!
Με το Γιάννη έίμαστε φίλοι με βούλα λόγω facebook!!!
O Γιανναρας μας δεν παίζετε!!!
Μετρημένος, ευγενικός και απλός, σε κερδίζει σε χρόνο Ο.
Αναπόσπαστο μέλος της παρούσης παρέας.
Το μόνο ότι τσακώθηκε με τον Απόστολο για τα πολιτικά...
Εντάξει βρε παιδιά, άνθρωπος είναι...
Άβαταρ μέλους
johnge
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 7:35 pm
Τοποθεσία: π. Πρόδρομος, Εύβοια

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από johnge »

Βασίλη γκρρρρρρ (για τα πολιτικά!!) .. εγώ βρε τσακώθηκα;

Ευτυχώς που μας κέρασαν και γλυκό στο Ρεμούτσικο και δεν μας πέταξαν έξω!! Και μην ανησυχείς δεν με ξέχασες!! Απλά θέλεις να ξεχάσεις τον "τσακωμό" μου με τον Απόστολο
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από efthumhs »

Να εκφράσω και εγω με τη σειρά μου τη χαρά μου για το γεγονός πως άλλη μια φορά μας αξιωσε ο Θεός να τα πούμε και απο κοντά, με την ευγενική πρωτοβουλία πάντα του Αποστόλη. Είδα τους συμφουρίτες που ήξερα και αγάλλιασε η ψυχή μου...Να είστε πάντα καλά παιδιά! Η συνάντηση ήταν πράγματι πολύ όμορφη για τον επιπλέον λόγο πως γνωρισα μέλη τα οποία δεν ήξερα αν και έβλεπα κατα καιρούς δημοσιεύσεις τους και φυσικά το νέο μέλος ΜΙΧΣ (και επίσημα απο εμένα καλωσήρθες :smile: )! Είμαι σίγουρος πως θα εξακολουθήσουν να ομορφαίνουν την παρέα με τα γραφόμενά τους αφου αν κρίνω απο το χαρακτήρα τους σίγουρα έχουν πολλά ακόμα να μας πουν και να μας ωφελήσουν...Φυσικά δεν θα μπορούσα να μην αναφερθώ στον πατερα Μ.Χ που για άλλη μια φορά μας ανέπαυσε και μας έκανε γνωστά καινούργια πράγματα που εγω προσωπικά αγνούσα. Και πως αλλιως θα γινόταν αφου αυτά που μας ειπε ο πατηρ Μ. είχαν βάθος θεολογίας. Ωστοσο ο γλυκυς και διερμηνευτικός του λόγος ήταν τόσο απλός που λεύκανε, σε εμένα τουλάχιστον, και τα πιο σκοτεινά σημεία...

Αγγελική
Σύμο trader
Σταθη κεπ
Κώστα Heart
Τούλα
Διονύση
Βιβή
Απόστολε
ΜΙΧΣ
Βασίλη
Jognge

να είστε παντα καλά, ο Θεός να σας ευλογεί και να βρισκόμαστε (και με τα υπόλοιπα μέλη) πάντα όσο είναι δυνατόν βεβαια σε χαρές (κοσμικές και πνευματικές)
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Συνάντηση Αθηνών 2012!

Δημοσίευση από efthumhs »

Μιας και δεν είμαι ειδικός, κάποιος να γράψει εν συντομία τι μας είπε ο πατηρ Μ, καθώς και τις ερωτήσεις που του υποβάλλαμε και τις απαντήσεις που πήραμε Υ.Γ: Ποιος κρατούσε τα πρακτικά;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”