Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

Πρώτα ο Θεός θα έρθω.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

ΜΔΚ έχεις πμ
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Όπως είπα πρώτα ο Θεός θα έλθω, εκτός υποχρεώσεως έκτακτης και σοβαρής - δυστυχώς τελευταία δεν ελλείπουν-, ακόμα όχι τυχαία είπαμε όποιος θέλει να είναι μαζί μας να το δηλώσει εδώ, έτσι ώστε όλα να είναι καθαρά και φανερά γιατί ο Διάβολος έχει πολλά ποδάρια και δεν γνωρίζουμε πως και τι είναι δυνατό να σκεφτεί ο κάθε ένας. Μετά τον Εσπερινό θα ήταν νομίζω ευχάριστο να τα πόύμε για λίγο, κατα τα άλλα γρηγορείτε εν τη πίστει, ανδρίζεσθε, κραταιούσθε, πάντα υμών εν αγάπη γινέσθω, λέει ο μέγας απόστολος.....
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24977
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από aposal »

Δεν νομίζω να είπα ποτέ κάτι τέτοιο...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

aposal έγραψε:Δεν νομίζω να είπα ποτέ κάτι τέτοιο...
Δεν υπάρχει κανένα θέμα και με κανέναν, δεν υπήρξε και ούτε πρόκειται να υπάρξει δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς Απόστολε, αν θέλεις εξηγήσου. Ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος έχει θέμα ή πρόβλημα αν στον Εσπερινό είμαστε απολύτως μόνοι μας. Δεν βάλαμε μείζονα στόχο στη ζωή μας τη συνάντηση, ούτε θα κακοκαρδήσουμε αν δεν δείτε την αφεντιά μας απο κοντά, τόσο απλά είναι τα πράγματα, πιό απλά δεν γίνονται.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7253
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από stathisekp »

Μ.Δ.Κ. έγραψε:Όπως είπα πρώτα ο Θεός θα έλθω, εκτός υποχρεώσεως έκτακτης και σοβαρής - δυστυχώς τελευταία δεν ελλείπουν-, ακόμα όχι τυχαία είπαμε όποιος θέλει να είναι μαζί μας να το δηλώσει εδώ, έτσι ώστε όλα να είναι καθαρά και φανερά γιατί ο Διάβολος έχει πολλά ποδάρια και δεν γνωρίζουμε πως και τι είναι δυνατό να σκεφτεί ο κάθε ένας. Μετά τον Εσπερινό θα ήταν νομίζω ευχάριστο να τα πόύμε για λίγο, κατα τα άλλα γρηγορείτε εν τη πίστει, ανδρίζεσθε, κραταιούσθε, πάντα υμών εν αγάπη γινέσθω, λέει ο μέγας απόστολος.....
Κυριάκο μη τσιμπάς!!!
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από nickzark »

:lol: :lol: απίστευτος ο απόστολος. Ούτε εγώ στην αρχή το κατάλαβα
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

nickzark έγραψε::lol: :lol: απίστευτος ο απόστολος. Ούτε εγώ στην αρχή το κατάλαβα
Aπίστευτος όντως.
Α( α)πόστολε συχώραμε, ήταν απο αυτά που δεν τα πιάνουν όλοι αμέσως.... ανεβασμένο σε βλέπω, πάντα σε εκτιμούμε σταθερά και ιδιαιτέρως.......
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24977
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από aposal »

Νόμιζα ότι το εξαιρετικά πνευματώδες χιούμορ μου ήταν εύκολα αντιληπτό, αλλά διαψεύστηκα οικτρά.
Αβάσταχτη η μοναξιά της κορυφής...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

aposal έγραψε:Νόμιζα ότι το εξαιρετικά πνευματώδες χιούμορ μου ήταν εύκολα αντιληπτό, αλλά διαψεύστηκα οικτρά.
Αβάσταχτη η μοναξιά της κορυφής...
:

:lol: Ξέρεις ότι σπάνια εώς ποτέ χρησιμοποιώ τα σχετικά προσωπάκια, αλλά τώρα δεν γινόταν αλλιώς.

Τώρα τι να λέμε....αυτό είναι χάρισμα που μόνο μετά απο μεγάλη άσκηση το αποκτάς.

Και δίχως πλάκα είναι χάρισμα, το να αλλάζεις τη διάθεση του άλλου όταν είναι φορτωμένος, ν'άσε καλά.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”