Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Γιατί;
Έτσι το κάναμε στον Άγιο Δημήτριο;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Τόσο δύσκολο είναι να συννενοηθούμε τηλεφωνικά και ανάλογα και με τον καιρό να έχουμε διαλέξει που θα είμαστε γύρω στις 5:30; Είπαμε έχει 3 μαγαζιά που δεν ξέρω ούτε πως τα λένε, το ένα έχει κάπως μεγαλύτερο εσωτερικό χώρο, είναι κοντά το ένα με το άλλο, όλα γωνικά, όλα απέναντι απο τον ναό, άμα χαθούμε εκεί, και δεν βρεθούμε τόσα άτομα, θα είμαστε για τα μπάζα. Πρός διευκόλυνση των ναυτιλομένων στοχεύσατε πρώτα στο μεσαίο.
Προσωπικά θα ψαξω που είναι ο Απόστολος πίστεύω θα τον ξετρυπώσω.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Με πληροφόρησαν ότι κάνουν έργα στην Υμηττού. Αληθεύει;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Λοιπόν έμαθα, από συναδέλφους μου, ότι γίνονται έργα επί της Υμηττού, στο κομμάτι από Φρύνης μέχρι Προφήτη Ηλία. Αυτά, μάλλον δεν θα επηρεάσουν όσους προσεγγίσουν την περιοχή από Σπύρου Μερκούρη, που βγάζει στην πλατεία Προφήτη Ηλία.
Η προσυγκέντρωση θα γίνει στις 17:30 σε μια από τις καφετέριες επί της πλατείας Προφήτη Ηλία.
Απ' ό,τι είδα από το google-maps οι καφέ πρέπει να είναι:
1. Πλ. Προφήτη Ηλία και Υμηττού 130
2. Πλ. Προφήτη Ηλία και Ευφράνορος
3. Πλ. Προφήτη Ηλία και Ευφράνορος, απέναντι από το προηγούμενο.

Η Μάρω (ΜΙΧΣ) προκρίνει την πρώτη, γιατί έχει κουρτινάκια που ανεβάζουν την πνευματικότητα του χώρου.
Αυτή βέβαια είναι δίπλα σε ένα ανατολίτικο ethnic club (Kasbah) που περιλαμβάνει και παραδοσιακούς οριεντάλ χορούς! Ό,τι πρέπει για τη συνάντησή μας.
Όσοι θέλετε να δείτε την καφέ:
https://www.google.com/maps/@37.9658854 ... 312!8i6656
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Αδελφοί πρώτον κύριον ( όπως σωστά γράφτηκε απο τον Απόστολο) θα μαζευτούμε στο όνομα του Σωτήρος ημών Ιησού Χριστού και αυτό είναι το σημαντικό, οι όποιες δυσκολίες ας περάσουν σε δεύτερη μοίρα, μόλις μίλησα και τον π. Αρσένιο θα μας περιμένει με χαρά και μου είπε ότι ο ναός θα είναι ανοιχτός απο τις 5 η ώρα.
ΏΡΑ ΣΥΝΆΝΤΗΣΗΣ 6:30 ΣΤΟ ΝΑΟ ΠΡΟΦΗΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ. ΄Οποιος θέλει μπορεί να έρθει νωρίτερα κατα τις 5:30 θα είμαστε για καφέ κάπου απέναντι ακριβώς στον κόμβο στην οδό Υμμητού. Μετά τη συνάντηση θα έχουμε ψησταριά ( εκεί κοντά.)Προσωπικά ευχαριστώ πολύ όσους ανταποκρίθηκαν και προτίθενται να μας τιμήσουν με την παρουσία τους..
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Ωραία! Επομένως την καφετέρια θα την επιλέξουμε εμείς! Για να μην μπερδευτούμε και όσοι έρθουν πρώτοι πάνε σε διαφορετικές καφετέριες θα μαζευτούμε στην συγκεκριμένη επί της οδού Υμηττού 130 και Πλ. Προφήτη Ηλία. Πιθανόν αυτή να είναι το Δασκαλάκης Bakery, που έχει την ίδια διεύθυνση: Υμηττού 130.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

EXCELLENT CHOICE! :25 :25
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

:mrgreen:
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36550
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από toula »

Περιμένω πως και πως να σας δω παιδιά ΟΛΟΥΣ!!!!! :8 :8 :8
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ θέλω να δω κάποιους!


για χάρη των οποίων θα ανεχθώ και τους υπολοίπους....
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”