Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από ntinos »

Όσο το σκέφτομαι τόσο νευριαζω με την γκαντεμιά...τώρα σκέφτομαι ότι μετά μάλλον θα έχει δεξίωση κ θα είναι δυσκολο να φύγω (θα ειναι σαν να τους 'φτύνω').
Χωρις να θέλω να δημιουργήσω θέμα (ξέρω ποσο δύσκολο είναι να συνδυαστουν τα προγράμματα όλων κ ιδίως του ιερέα) ΑΝ βολεύει να μετατοπιστεί η συνάντηση (πριν/μετά της 12/10) θα ήμουν ευγνώμων!!
Μόνο αν είναι εύκολο να γίνει!
Αλλιώς...να'ναι ευλογημένο :25
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Θεωρώ ότι και για άλλα μέλη μας όπως η ΜΙΧΣ θα ήταν καλύτερα το επόμενο Σάββατο, γι αυτό πρότεινα εξ αρχής τις 19 του μήνα. Αν ο ιερέας κωλύεται, τότε αναγκαστικά θα πάμε στις 12.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

O π. Αρσένιος μου είχε πεί ότι είναι ανοιχτός για καθε Σάββατο του Οκτωβρίου ακόμα και για καθημερινή ημέρα,η ημερομηνία που έδωσε ο Απόστολος ήταν ιδανική δηλαδή η 19/10. Το μόνο μικρό πρόβλημα ήταν ότι 19/10 είναι παραμονή του αγίου Αρτεμίου, όμμορης ενορίας και το απογευμα αυτής της ημέρας είναι κλειστή όλη η οδός Φιλολάου κεντρικός δρόμος του Παγκρατίου, που θα διευκόλυνε, γιατί απο τον σταθμό του μετρό του Αγ. Ιωάννη με το τρόλευ 4 έρχεται κανείς έξω απο τον προφήτη Ηλία Παγκρατίου, αμέσως και χωρίς πρόβλημα.
Όμως μπορεί να έρθει κανείς χρησιμοποιόντας και τα τρόλευ 11 και 12 απο Σύνταγμα, θα χρειαστεί όμως να περπατήσει 200-300 μέτρα και λίγο ανηφορικά ( παρακάπτοντας δηλαδή τη Φιλολαου) Το επόμενο Σάββατο απο τις 19 είναι του αγίου Δημητρίου......
Λοιπόν να ζητήσω νέα ημερονηνία είτε στις 19 είτε και νωρίτερα απο τις 12, είτε αλλη καθημερινή ημέρα, ας αποφασίσουμε για να ρωτήσω, αλλά παρακαλώ να έχω δυό τρείς εναλλακτικές ημερομηνίες. Εγώ πάντως για τις 19 ή οποιαδήποτε άλλη δεν έχω πρόβλημα ( Θεού θέλοντος)

Τούλα μπροστά ακριβώς απο το ναό δεν έχει σκαλιά, τώρα αν χρειαστεί να κατεβούμε στο χώρο συνάντησης ίσως να έχει κάποια σκαλιά.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Εγώ είχα προτείνει για τις 19/10, οπότε οι πιθανές ημερομηνίες είναι 12 ή 19 Οκτωβρίου. Αν κανείς άλλος κωλύεται αυτές τις ημερομηνίες ας μας το πει.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από ntinos »

οκ..προσωπικά είμαι ανοικτός σε οποιαδήποτε ημερομηνία εκτός 12/10...ότι βολεύει και τους υπόλοιπους.
(Προς Τούλα: από ότι καταλαβαίνω είσαι κοντά στην Αγ. Τριάδα Αμπελοκήπων...είμαι επίσης κοντά, αν θες μπορούμε να πάμε μαζί με το αμάξι και να αποφύγεις σκάλες, κλπ)
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Με το αμάξι θα μπεις στην εκκλησία βρε Ντίνο;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35855
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από toula »

Όχι βρε χαζέ!!! Ο άνθρωπος προσφέρθηκε να με εξυπηρετήσει!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ Ντίνο!!! Δεν έχω αυτοκίνητο, οπότε αναγκαστικά θα ερχόμουν με ταξί.
Δεκτή λοιπόν η προσφορά σου!!!!

Πολλά ευχαριστώ !!!! :8 :8 :8
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35855
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από toula »

Ο Σύμος δεν μπορεί να παρευρεθεί στις 12 Οκτωβρίου γιατί γίνεται το Ποντιακό Φεστιβάλ στην Θεσσαλονίκη που χορεύει!!!

Στις 19 Οκτωβρίου είναι διαθέσιμος. Θα χαρεί πολύ να μας δει αν η Συνάντηση γίνει εκείνη την ημέρα!!!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

toula έγραψε: Πέμ Σεπ 12, 2019 7:51 am Όχι βρε χαζέ!!! Ο άνθρωπος προσφέρθηκε να με εξυπηρετήσει!!
Η ακριβής δήλωση του Ντίνου για σένα είναι:
ntinos έγραψε: Πέμ Σεπ 12, 2019 7:41 am (Προς Τούλα:... αν θες μπορούμε να πάμε μαζί με το αμάξι και να αποφύγεις σκάλες, κλπ)
Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από ntinos »

aposal έγραψε: Πέμ Σεπ 12, 2019 7:43 am Με το αμάξι θα μπεις στην εκκλησία βρε Ντίνο;
Τούλα άστους να λένε...έτσι θα πάρκαρουμε (μόνο το αμάξι θα διαφέρει :lol: )
Εικόνα
https://ibb.co/PjcgWy3
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”