Κοινός Εκκλησιασμός & αλληλογνωριμία των μελών μας

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Θα παραστείς;

Ναί
18
55%
Όχι
15
45%
 
Σύνολο ψήφων: 33

helen
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ

Δημοσίευση από helen »

Και όταν περάσει ο πονοκέφαλος?... Προτείνω να βάλουμε θέμα ερωτικές σχέσεις -αναζήτηση συντρόφου και εκκλησία-ορθόδοξος γάμος συμφωνείτε? εμένα πάντως με αφορά.
Τελικά για την συνάντηση ξεκινήσαμε και αλλού φτάσαμε, σκέφτομαι να έρθω αλλά μήπως είναι καλύτερα έτσι? Η συνάντηση να αφορά όλους και την επαρχία και όποιος θέλει ας μην έρθει.
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

sotirio έγραψε:(...) Μόνο στην Πόλη παιδια του Αι Αντρεα μη δώσεται ραντεβού ........
Γιατί τι έχει η πόλη του Αγίου Ανδρέα, η Πάτρα, και να μη συναντηθούμε εκεί;;!!
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
Misha
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3872
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: http://clubs.pathfinder.gr/seraphim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Misha »

επειδη απο την Πατρα φευγουν τα πλοια για Ιταλια,εκει που ειναι το Βατικανο,που εχει μεσα του τον αντιχριστο,αναθεματισμενο,τρισκαταρατο Πάπα που του πρεπει μια σφαιρα στο κουτελο να ξεμπερδευουμε με λογου του :P :P :P :P :P


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
max1
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: BE

Δημοσίευση από max1 »

Σιγά σιγά θα συναντηθείτε στο Καστελόριζο. Είμαστε και Βορειοελλαδίτες εδώ εεεεεεεεεεεε :) :) :)
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

helen έγραψε:Και όταν περάσει ο πονοκέφαλος?... Προτείνω να βάλουμε θέμα ερωτικές σχέσεις -αναζήτηση συντρόφου και εκκλησία-ορθόδοξος γάμος συμφωνείτε? .
ΤΣΟΥ :lol: :lol: :lol: :lol:
Τι θα το κάνουμε εδώ ? Χρυσό κουφέτο ?
Ασε που δεν με ενδιαφέρει εμένα το θέμα :p
max1
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: BE

Δημοσίευση από max1 »

lovethink έγραψε:
helen έγραψε:Και όταν περάσει ο πονοκέφαλος?... Προτείνω να βάλουμε θέμα ερωτικές σχέσεις -αναζήτηση συντρόφου και εκκλησία-ορθόδοξος γάμος συμφωνείτε? .
ΤΣΟΥ :lol: :lol: :lol: :lol:
Τι θα το κάνουμε εδώ ? Χρυσό κουφέτο ?
Ασε που δεν με ενδιαφέρει εμένα το θέμα :p
Μήπως θα σ' ενδιέφερε τότε να κάνεις τον Κατ-μαν? :D :D :D :D :D


Τελικά θα γίνει καμιά συνάντηση ή συζητάμε για να περνάει η ώρα;
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

helen έγραψε:Αγαπητέ eortologio δεν νομίζω πως θα έπρεπε να μην προσθέσεις στο δημοσίευμά σου το Υ.Γ. γιατί με αυτό επικεντρώνεσαι στην σεξουαλική επαφή και είναι αστείο να λέμε πως το σέξ γιατρεύει τα ψυχολογικά προβλήματα, πίσω από την έλλειψη συντρόφου ή αδυναμία ειρηνικής συνυπάρξης μαζί του σίγουρα μπορεί να βρίσκονται τέτοιου είδους προβλήματα τα οποία όμως εμποδίζουν και τις άλλες μας σχέσεις όχι μόνο τις ερωτικές. Σε ρωτάω λοιπόν η απομακρυνσή μας από το έτερον ήμυσι από που προέρχεται? Είδες ότι υπάρχουν βαθύτερα αίτια? Μόνο σαν αναλγητικό χρησιμοποιείται το σέξ όταν επικενρώνεσαι στην έλειψη του.
Η προσφώνησή μου παρακαλώ να είναι κε εορτολόγιε !!!

Μπορούμε να ανοίξουμε την περίπτωση επικεντρώνοντας το πρόβλημα των σχέσεων σε ισορροπία σε τρείς τομείς :

- κοινωνικότητα
- επάγγελμα
- σεξουαλική επαφή

Εάν ένα δυσλειτουργεί συμπαρασύρει και τα υπόλοιπα. Ετσι οι σχέσεις δύο συντρόφων κρίνονται με βάση την βαθμολογία στους τρείς αυτούς τομείς.

Αυτό που εγώ παρατηρώ είναι οτι σε όλες σχεδόν τις αναφορές αλλά και απο τους τριγύρω μου υπάρχει η πεποίθηση οτι ο έρωτας δεν κρατάει και οτι θα πρέπει να περιμένουμε το τέλος του. Κάτι τέτοιο είναι απογοητευτικό για να ξεκινήσεις μια σχέση αφού ξέρεις εκ των προτέρων οτι αυτή θα έχει τέλος άρα στο τέλος της θα πληγωθείς και εσύ. Ολα τα ελληνικά τραγούδια υμνούν τον έρωτα κάπως έτσι :

Για τα δυο σου μάτια τα γαλάζια
που 'ναι όλο χάρη κι όλο νάζια
κάθε μου αγάπη έδιωξα παλιά
και γυρνώ μες στα κρασοπουλιά

Τι κι αν με ψευτιές με ξεγελούνε
τι κι αν άλλους μ' έρωτα κοιτούνε
δεν μπορώ στιγμή εγώ να τ' αρνηθώ
κι άλλα μάτια να ερωτευτώ

Είμαι ερωτευμένος με τα μάτια σου
σ'το 'χα πει και πάντα θα σ'το λέω
κι αν τα χάσω μπρος στα σκαλοπάτια σου
νύχτες αξημέρωτες θα κλαίω

αχ βαχ έτσι αισθάνομαι σήμερα για την πονηρή γαλαζομάτα μου...

Μια επαφή μεταξύ αντρα και γυναίκας είναι μέσω της σεξουαλικής πράξης απο την οποία πολλές φορές πρέπει να απομακρύνονται στοιχεία συναισθήματος διότι αποδυναμώνουν την γεννετήσια ορμή που πρέπει να υπάρχει για να δρά σαν ... αναλγητικό (!!!)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eortologio_gr την Τρί Οκτ 24, 2006 11:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Απέχω από τη συζήτηση γιατί παίρνει τροπή που δεν με βρίσκει σύμφωνο και δεν θέλω να με πάρει η μπάλα
Βρείτε τη λύση μόνοι σας :)
Vosk0z
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Μακρυά..

Δημοσίευση από Vosk0z »

ertologio_gr έγραψε:αχ βαχ έτσι αισθάνομαι σήμερα για την πονηρή γαλαζομάτα μου...

..........
"Ο μισθωτός δε, και ουκ ών ποιμήν, ου ουκ εισί τα πρόβατα ίδια, θεωρεί τον λύκον ερχόμενον και αφίησι τα πρόβατα και φεύγει"
helen
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ

Δημοσίευση από helen »

Δεν νομίζω πως υπάρχει καμία σχέση με χρυσό κουφέτο θα το θέσω εγώ όταν μπορέσω με τον τρόπο που πρέπει και σε αφορά Love think περισσότερο από όσο νομίζεις. Συγνώμη eortologie να που χάλασε! για την λάθος προσφώνηση αλλά θα κάθομαι να κλίνω ονόματα στα αγγλικά και κύριο δεν σε λέω... 8)
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”