Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 4:18 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από Αναστάσιος »

Ας συστηθώ κι εγώ λοιπόν. Αρχικά Χριστός Ετέχθη και ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλο τον κόσμο. Είθε η Κατά Σάρκα Γέννησις του Κυρίου και Θεού Ιησού Χριστού να χαρίσει σε όλους τους τυφλούς αδελφούς (αυτούς που παρεκκλίνουν του Δρόμου Του) το φως τους, που είναι ο ίδιος ο Κύριος. Ονομάζομαι Αναστάσιος (όπως φαίνεται), είμαι 16 ετών και πηγαίνω στη Β' λυκείου. Μαθητής το πρωί (και όχι μόνο) αλλά και κήρυκας του χαρμόσυνου μηνύματος του Κυρίου στο διαδίκτυο. Κάτοικος Νέας Μάκρης, αλλά βέρος Αθηναίος. Σχέδια για το μέλλον; Ό,τι θέλει ο Θεός. Εάν με αξιώσει ο Κύριος θα ήθελα να ακολουθήσω τα επαγγέλματα του θεολόγου και του φιλολόγου. Το παρόν φόρουμ το γνώρισα από τον αδελφό χώρο συζητήσεων ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ και παρότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές έχω τα μέσα μου. Γνωρίζω τον κύριο Απόστολο (aposal) και παρόλο που έχει την τάση να μειώνει απότομα τη θερμοκρασία, εμείς τόν αγαπάμε όπως μάς τον έφερε ο Θεός. Γνωρίζω επίσης τους κυρίους nickzark και filotas (στο αλλο φόρουμ Νίκος) και εννοείται τούς αγαπάμε κι αυτούς. Επειδή πολλά είπα και δεν θέλω να σάς κουράσω ακόμα δεν ήρθα, τελειώνω εδώ. Τώρα ξέρετε λίγα πράγματα για τον Αναστάση από τη Μάκρη. Τα υπόλοιπα ίσως τα ανακαλύψετε σιγά σιγά...
«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από nickzark »

Αναστάσιος έγραψε: Τρί Δεκ 25, 2018 8:37 pm Ας συστηθώ κι εγώ λοιπόν. Αρχικά Χριστός Ετέχθη και ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλο τον κόσμο. Είθε η Κατά Σάρκα Γέννησις του Κυρίου και Θεού Ιησού Χριστού να χαρίσει σε όλους τους τυφλούς αδελφούς (αυτούς που παρεκκλίνουν του Δρόμου Του) το φως τους, που είναι ο ίδιος ο Κύριος. Ονομάζομαι Αναστάσιος (όπως φαίνεται), είμαι 16 ετών και πηγαίνω στη Β' λυκείου. Μαθητής το πρωί (και όχι μόνο) αλλά και κήρυκας του χαρμόσυνου μηνύματος του Κυρίου στο διαδίκτυο. Κάτοικος Νέας Μάκρης, αλλά βέρος Αθηναίος. Σχέδια για το μέλλον; Ό,τι θέλει ο Θεός. Εάν με αξιώσει ο Κύριος θα ήθελα να ακολουθήσω τα επαγγέλματα του θεολόγου και του φιλολόγου. Το παρόν φόρουμ το γνώρισα από τον αδελφό χώρο συζητήσεων ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ και παρότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές έχω τα μέσα μου. Γνωρίζω τον κύριο Απόστολο (aposal) και παρόλο που έχει την τάση να μειώνει απότομα τη θερμοκρασία, εμείς τόν αγαπάμε όπως μάς τον έφερε ο Θεός. Γνωρίζω επίσης τους κυρίους nickzark και filotas (στο αλλο φόρουμ Νίκος) και εννοείται τούς αγαπάμε κι αυτούς. Επειδή πολλά είπα και δεν θέλω να σάς κουράσω ακόμα δεν ήρθα, τελειώνω εδώ. Τώρα ξέρετε λίγα πράγματα για τον Αναστάση από τη Μάκρη. Τα υπόλοιπα ίσως τα ανακαλύψετε σιγά σιγά...
καλωσ τον καλωσ τον. ευχαριστουμε για την αγαπη
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από aposal »

Καλώς τον Αναστάση τον νέο!
Τι εννοείς "μειώνει τη θερμοκρασία";
Είμαι εναλλάκτης θερμότητας;
Διαθέτω κρύο χιούμορ;
Είμαι υπερήλικας;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 4:18 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από Αναστάσιος »

aposal έγραψε: Τρί Δεκ 25, 2018 9:28 pm Καλώς τον Αναστάση τον νέο!
Τι εννοείς "μειώνει τη θερμοκρασία";
Είμαι εναλλάκτης θερμότητας;
Διαθέτω κρύο χιούμορ;
Είμαι υπερήλικας;
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

ΥΓ: Δε μού αρέσει να δίνω έτοιμες απαντήσεις. Μού αρέσει να βάζω τους άλλους σε σκέψεις...
«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»
Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 4:18 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από Αναστάσιος »

nickzark έγραψε: Τρί Δεκ 25, 2018 9:14 pm
Αναστάσιος έγραψε: Τρί Δεκ 25, 2018 8:37 pm Ας συστηθώ κι εγώ λοιπόν. Αρχικά Χριστός Ετέχθη και ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλο τον κόσμο. Είθε η Κατά Σάρκα Γέννησις του Κυρίου και Θεού Ιησού Χριστού να χαρίσει σε όλους τους τυφλούς αδελφούς (αυτούς που παρεκκλίνουν του Δρόμου Του) το φως τους, που είναι ο ίδιος ο Κύριος. Ονομάζομαι Αναστάσιος (όπως φαίνεται), είμαι 16 ετών και πηγαίνω στη Β' λυκείου. Μαθητής το πρωί (και όχι μόνο) αλλά και κήρυκας του χαρμόσυνου μηνύματος του Κυρίου στο διαδίκτυο. Κάτοικος Νέας Μάκρης, αλλά βέρος Αθηναίος. Σχέδια για το μέλλον; Ό,τι θέλει ο Θεός. Εάν με αξιώσει ο Κύριος θα ήθελα να ακολουθήσω τα επαγγέλματα του θεολόγου και του φιλολόγου. Το παρόν φόρουμ το γνώρισα από τον αδελφό χώρο συζητήσεων ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ και παρότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές έχω τα μέσα μου. Γνωρίζω τον κύριο Απόστολο (aposal) και παρόλο που έχει την τάση να μειώνει απότομα τη θερμοκρασία, εμείς τόν αγαπάμε όπως μάς τον έφερε ο Θεός. Γνωρίζω επίσης τους κυρίους nickzark και filotas (στο αλλο φόρουμ Νίκος) και εννοείται τούς αγαπάμε κι αυτούς. Επειδή πολλά είπα και δεν θέλω να σάς κουράσω ακόμα δεν ήρθα, τελειώνω εδώ. Τώρα ξέρετε λίγα πράγματα για τον Αναστάση από τη Μάκρη. Τα υπόλοιπα ίσως τα ανακαλύψετε σιγά σιγά...
καλωσ τον καλωσ τον. ευχαριστουμε για την αγαπη
Ευχαριστώ, να είστε καλά!
«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από aposal »

Αναστάσιος έγραψε: Τετ Δεκ 26, 2018 8:24 am
aposal έγραψε: Τρί Δεκ 25, 2018 9:28 pm Καλώς τον Αναστάση τον νέο!
Τι εννοείς "μειώνει τη θερμοκρασία";
Είμαι εναλλάκτης θερμότητας;
Διαθέτω κρύο χιούμορ;
Είμαι υπερήλικας;
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

ΥΓ: Δε μού αρέσει να δίνω έτοιμες απαντήσεις. Μού αρέσει να βάζω τους άλλους σε σκέψεις...
Μάλιστα!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35855
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από toula »

Kαλώς όρισες Αναστάσιε !! :8 :8

Ένα νέο παιδί στην παρέα μας για να δώσει μια καινούργια πνοή !! :smile: :smile:
Άβαταρ μέλους
stam-mag
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Τετ Ιουν 28, 2017 2:21 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από stam-mag »

Καλώς ήρθες Αναστασιε, καλή διαμονή στο φόρουμ
Σταμάτης
Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 4:18 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από Αναστάσιος »

toula έγραψε: Τετ Δεκ 26, 2018 11:21 am Kαλώς όρισες Αναστάσιε !! :8 :8

Ένα νέο παιδί στην παρέα μας για να δώσει μια καινούργια πνοή !! :smile: :smile:
Καλώς σάς βρήκα αγαπητή κυρία Τούλα! Έχω διαβάσει για 'σας και ιδιαιτέρως για τα "πειράγματα" στον αγαπητό μας κύριο Απόστολο!!
«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»
Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Δευ Δεκ 24, 2018 4:18 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από Αναστάσιος »

stam-mag έγραψε: Τετ Δεκ 26, 2018 11:54 am Καλώς ήρθες Αναστασιε, καλή διαμονή στο φόρουμ
Καλώς σάς βρήκα!
«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”