Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από iliasgr »

καλως ηλθατε ολοι.
ευχομαι το φορουμ αυτο ,να μας βοηθησει ολους,δι ευχων της Κυριας Θεοτοκου,στον αγωνα μας.
ελεησον με ο Θεος
γιασεμί
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2008 9:15 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από γιασεμί »

Καλησπέρα σας,
Το όνομα μου είναι Χριστίνα και είμαι φοιτήτρια στην Πάτρα. Χαίρομαι πολύ που ήρθα κι εγώ στη συντροφιά σας. Εύχομαι όλοι να ωφεληθούμε από αυτό το forum.
« Και καθώς θέλετε ίνα ποιώσιν υμίν οι άνθρωποι, και υμείς ποιείτε αυτοίς ομοίως».
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καλως ήρθες Χριστίνα! Καλή διαμονή και καλή πνευματική οικοδομή!
γιασεμί
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2008 9:15 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από γιασεμί »

Να' σαι καλά Θεοδόση. Σ' ευχαριστώ πολύ.
« Και καθώς θέλετε ίνα ποιώσιν υμίν οι άνθρωποι, και υμείς ποιείτε αυτοίς ομοίως».
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από eleimon »

Καλως ορισες Χριστινα,καλη κι ωφελιμη διαμονη σου ευχομαι...
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25026
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από aposal »

γιασεμί έγραψε:Καλησπέρα σας,
Το όνομα μου είναι Χριστίνα και είμαι φοιτήτρια στην Πάτρα. Χαίρομαι πολύ που ήρθα κι εγώ στη συντροφιά σας. Εύχομαι όλοι να ωφεληθούμε από αυτό το forum.
Καλώς ήρθες Χριστίνα στη παρέα μας! Εύχομαι να βρεις εδώ πνευματική ανάπαυση!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από iliasgr »

aposal έγραψε:
γιασεμί έγραψε:Καλησπέρα σας,
Το όνομα μου είναι Χριστίνα και είμαι φοιτήτρια στην Πάτρα. Χαίρομαι πολύ που ήρθα κι εγώ στη συντροφιά σας. Εύχομαι όλοι να ωφεληθούμε από αυτό το forum.
Καλώς ήρθες Χριστίνα στη παρέα μας! Εύχομαι να βρεις εδώ πνευματική ανάπαυση!

και πνευματικη ανησυχια θα προσθετα εγω
ελεησον με ο Θεος
VASSILIKH
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 27, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Μεσολόγγι
Επικοινωνία:

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από VASSILIKH »

καλώς ήλθες Χριστίνα! :6
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Είμαι η Βασιλική σχεδόν 40 ετών με μια κόρη και ένα σύζυγο.
Η καταγωγή μου είναι απο Πειραιά και Αξιούπολη αλλά ζω στην Κατερίνη - καλύτερα σ'ένα χωριό έξω από τη Κατερίνη.
Είμαι κατ'επάγγελμα Πολιτικός Αναλυτής δεν εξασκώ όμως αυτό το επάγγελμα πλεόν εδώ στη Κατερίνη -
Ασχολούμαι με κάποιες μεταφράσεις , ιδιαίτερα στη γλώσσα των γερμανικών και ωρομίσθια σε Λύκειο ( όχι φέτος ).
Χόμπυ μου είναι η αγιογραφία αλλά και η ζωγραφική παρακολουθώ εδώ και 10 χρόνια μαθήματα και διάφορα σεμινάρια.
Επίσης γράφω κατά καιρούς άρθρα στον τοπικό τύπο της Κατερίνης αλλά και παιδικά παραμυθάκια.
Μου αρέσει το διάβασμα και η διαδικασία εικονογράφησης βιβλίων.
Στο φόρουμ μπήκα όταν κάποια στιγμή δύσκολη της ζωής μου ήθελα να μιλήσω αλλά δεν υπήρχαν άνθρωποι κοντά μου.Έτσι άνοιξα τη ψυχή μου σε άγνωστους προς εμένα αλλά σ'ένα περιβάλλον οικείο - το περιβάλλον της αγάπης μας προς το Θεό - και εκεί απο τα πρώτα μηνύματα που πήρα ένοιωσα μια αγάπη για όλους.
Επιβεβαιώθηκα ότι δεν έκανα λάθος στη πρώτη συνάντηση που παραβρέθηκα - και απο τότε είμαι κοντά σας.
Βέβαια είαμι ολίγον έως πολύ άσχετη με πολλά θέματα που αναπτύσσονται εδώ , φαίνεται εξάλλου και απο τις ερωτήσεις που θέτω - αλλά, αγαπητά μου αδέλφια θα κάνετε υπομονή - που θα παει θα μάθω.
Είμαι λίγο πειραχτήρι και γενικά μου αρέσουν οι έντονες συζητήσεις.Εξάλλου δε θα μπορούσα να χαρακτηριστώ και για το ιδιαίτερο ήρεμο στυλ μου διότι διαθέτω και ένα εκτόπισμα
( σωματικό :roll: )
Αααααα μου αρέσει να παίζω επιτραπέζια και τρελλαίνομαι να παίζω τις κουμπάρες ,μαμά και παιδί , το μανάβι με τη κόρη μου και με άλλα παιδιά.
Σε γενικές γραμμές αυτά τα υπόλοιπα απο κοντά με μια κούπα ζεστή σοκολάτα!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25026
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ας γνωριστουμε καλυτερα,,

Δημοσίευση από aposal »

vasilikirimp έγραψε:Βέβαια είαμι ολίγον έως πολύ άσχετη με πολλά θέματα που αναπτύσσονται εδώ , φαίνεται εξάλλου και απο τις ερωτήσεις που θέτω - αλλά, αγαπητά μου αδέλφια θα κάνετε υπομονή - που θα παει θα μάθω.
Αααααα μου αρέσει να παίζω επιτραπέζια και τρελλαίνομαι να παίζω τις κουμπάρες ,μαμά και παιδί , το μανάβι με τη κόρη μου και με άλλα παιδιά.
Σε γενικές γραμμές αυτά τα υπόλοιπα απο κοντά με μια κούπα ζεστή σοκολάτα!
1. Αγαπητή μας Βασιλική, στον Παράδεισο δεν πάνε όσοι είναι "σχετικοί", αλλά όσοι αγαπούν τον Θεό και επομένως και ΟΛΑ τα πλάσματά Του. Το λέω γιατί έχω την εντύπωση πως νιώθεις τύψεις που διατυπώνεις μη προωθημένες ερωτήσεις (!).
Παραθέτω και μία σχετική ιστορία : Υπήρχε ένα γεροντάκι στο Άγιον Όρος που νόμιζε ότι η Αγία Ανάληψη ήταν κάποια γυναίκα που αγίασε και οι υπόλοιποι μοναχοί τον πείραζαν για την άγνοιά του. Ήταν όμως τόσο καλόκαρδος, που όταν κάποια στιγμή ένας άρρωστος μοναχός ζήτησε ψάρι, που δεν υπήρχε στο Μοναστήρι, άνοιξε το παράθυρο και είπε : "Αγία μου Ανάληψη φέρε μου ένα ψάρι για τον αδελφό"! Οι μοναχοί δεν πρόλαβαν να αστειευτούν μαζί του, γιατί σε λίγο παρουσιάστηκε στα χέρια του το ψάρι! Τότε κατάλαβαν ότι η καθαρότητα της καρδιάς είναι το ζητούμενο και όχι οι γνώσεις.
2. Θαυμάζω το ότι παίζεις με την κόρη σου! Εύχομαι να συνεχίσεις να παίζεις εσαεί μαζί της και - κυρίως - να την φέρνεις μαζί σου στις συναντήσεις μας!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”