Συνάντηση στον τάφο του γέροντα Παϊσίου στις 18.10.2008

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pepiixthis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ...Ευτέρπη - Πέπη

Καλημέρα σας

Δημοσίευση από pepiixthis »

Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να έρθω και εγώ στην συνάντηση σας αν μου το επιτρέψει ο Θεός, εχει πόσο καιρό που βλέπω αυτό το θέμα αλλά δεν μπορούσα να κάνω post, ευχαριστώ τον μεγάλο του site που μου δωσε την ευκαιρια
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Λόγω ξαφνικών επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν θα μπορέσω να ανέβω στη Θεσσαλονίκη αυτό το ΠΣΚ και δυστυχώς δεν θα μπορέσω να προσκυνήσω τον τάφο του Γέροντα, ο οποίος, μέσα από τα βιβλία που έχουν γραφεί γι' αυτόν, μου άλλαξε σε μεγάλο βαθμό τη ζωή.
Δεν μπορώ να περιγράψω τη στενοχώρια μου! Εύχομαι, όσοι πάτε, να περάσετε καλά και να γνωριστείτε μεταξύ σας, ως γνήσια αδέλφια!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

Απόστολε οι πληροφορίες αναφέρουν οτι έχεις κάποια επιπλέον "διασύνδεση" με την περιοχή της Σουρωτής...

Μηπως αυτή η "διασύνδεση" μπορεί να ρυθμίσει ένα μάζεμα για ελαφρύ φαγητό στην περιοχή μετά το προσκύνημα ?

Χρ
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
costisk
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κώστας@Αθήνα

Δημοσίευση από costisk »

Τελικά ούτε εγώ θα καταφέρω να ανέβω Θεσσαλονίκη.
Δουλεύω το Σάββατο και δεν μπορώ να λείψω..
Αν θέλετε ανάβετε ένα κεράκι.
Καλά να περάσετε
Κώστας

Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ....
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Θα προσπαθήσω να μάθω, ο πτωχός!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Θα μεριμνήσω να κανονιστεί μια συνάντηση των μελών του φόρουμ, εδώ στην Αθήνα, με τον πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας μου, ο οποίος είναι ένας κληρικός που εκτιμώ και ευλαβούμαι σε πολύ μεγάλο βαθμό, με σκοπό συζήτηση γύρω από πνευματικά θέματα, όπως αυτά που πολλές φορές βάζουμε στο ΕΔΩ ΑΘΩΣ (athos.edo.gr)!
Το βλέπω μάλλον προς τον Δεκέμβρη, πρώτα ο Θεός, και εφόσον εξασφαλίσω το ΟΚ του ιερέα.
Μην ξεχνάτε ότι λίαν συντόμως ξεκινάνε τα ΔΗΜΗΤΡΙΑ 2008, που όπως πάντα θα περιλαμβάνουν πολλές αγρυπνίες και συζητήσεις, πέραν του προσκυνήματος των ιερών λειψάνων που θα υπάρχουν (Για την ενορία μου ομιλώ). Περισσότερες λεπτομέρειες και το πρόγραμμα των ΔΗΜΗΤΡΙΩΝ, κάποια από τις επόμενες ημέρες.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

Για το Σάββατο καλό θα ήταν να μαζευόμασταν μετά για κάτι ελαφρύ σε ταβέρνα στην Αγία Παρασκευη.

Εγώ (είτε έρθω είτε όχι) θα κλείσω τραπέζι και βλέπουμε.

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Γεια σας.Επειδη εχω καποιο προβλημα , και δεν μπορω να μπαινω οποτε θελω,σας χαιρετω και τα λεμε το Σαββατο στο ταφο του γεροντα.ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ
Αποστολη και cotisk κριμα που δεν μπορειτε να ρθειτε.Θα αναψουμε το κερακι και θα σας θυμομαστε!!!
Κλεανθη τελικα θα τα καταφερεις, να ρθεις?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Να περάσετε καλά και να έχετε πάντα την ευλογία του Γέροντα! Είμαι σίγουρος ότι από κει πάνω μπορεί και βοηθάει περισσότερο.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

smarti έγραψε:Πρώτα ο θεός!!

Συναντηση : 18.10.2008 στο τάφο του Πατερα Πα'ι'σιου ,στο Μοναστήρι του Αγίου Ιωάννη του Θεολόγου που βρίσκεται στην Σουρωτή.
ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ 4 μ.μ

nektarios

smarti με 2 παιδιά και 2 φίλες, πρώτα ο Θεός!

nikolaos-9 με τη σύζυγο,παιδί , μητέρα και πεθερά!

Ο μισός Filotas

vasiliki με παιδί

Teri κι ό,τι άλλο βρει (πρώτα ο Θεός!)

konstantinoupolitis

Ktistos με συζυγο και 3 παιδια!!

perivleptos με τη σύζυγο

Kostantinosve

Μax 1

eortologio

Julι

Vangelis και ένας γνωστός του

pepiixthis



Συνεχίζεται..................

Δεν ξέρω αν η Σμαρώ θα πάρει....απουσίες, πάντως όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά!!! Filotas, υπάρχει περίπτωση να έρθεις ολόκληρος κι όχι μισός ;;;;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”