Τι περιμένουν οι Εβραίοι

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Τα 3μιση χρόνια του ΑντιΧρίστου είναι συμβολικά λένε δεν είναι 3μιση χρόνια αλλά εννοεί ότι όταν φτάσει στο μέσο της καταστροφικής του πορείας , των χρόνων που θα κάνει ότι κάνει δηλαδή
Τα λέω καλά ?
Vosk0z
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Μακρυά..

Δημοσίευση από Vosk0z »

Λες να υπάρχει κάποιος που να μπορέσει να σου απαντήσει στα σίγουρα και εμπεριστατωμένα? :P
"Ο μισθωτός δε, και ουκ ών ποιμήν, ου ουκ εισί τα πρόβατα ίδια, θεωρεί τον λύκον ερχόμενον και αφίησι τα πρόβατα και φεύγει"
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Ionas έγραψε:Καλημέρα φίλοι μου

Χωρίς να παραγνωρίζουμε ότι μεγάλο μέρος των Εβραίων περιμένει ακόμη το "Μεσσία", οφείλουμε όπως λέει και ο Απόστολος των εθνών Παύλος να προσευχόμαστε για την επιτροφή του Ισραήλ. Κάτι τέτοιο θα αποτελούσε μεγάλη ευλογία για την ανθρωπότητα, όπως λέει ο ίδιος Απόστολος.
Έχω ακούσει ότι σε πάρα πολλούς Εβραίους εμφανίζεται ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός: εκείνοι που Τον βλέπουν κατηχούνται & βαφτίζονται κρυφά.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

tigris έγραψε:
Ionas έγραψε:Καλημέρα φίλοι μου

Χωρίς να παραγνωρίζουμε ότι μεγάλο μέρος των Εβραίων περιμένει ακόμη το "Μεσσία", οφείλουμε όπως λέει και ο Απόστολος των εθνών Παύλος να προσευχόμαστε για την επιτροφή του Ισραήλ. Κάτι τέτοιο θα αποτελούσε μεγάλη ευλογία για την ανθρωπότητα, όπως λέει ο ίδιος Απόστολος.
Έχω ακούσει ότι σε πάρα πολλούς Εβραίους εμφανίζεται ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός: εκείνοι που Τον βλέπουν κατηχούνται & βαφτίζονται κρυφά.
Α δε παίζω ............. εμείς παιδευόμαστε χρόνια με τόσες προσευχές για να έρθει ένας Αγιος :p
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Εκείνοι έχουν ανάγκη να Τον δουν, για να Τον πιστέψουν.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

tigris έγραψε:Εκείνοι έχουν ανάγκη να Τον δουν, για να Τον πιστέψουν.
Αστειεύτηκα :) Αλοίμονο :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”