Ναός νεοπαγανιστών στην Αθήνα

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Ναός νεοπαγανιστών στην Αθήνα

Δημοσίευση από lovethink »

To είδα και αυτό μπροστά στα μάτια μου
Είχα πάει βόλτα και ξαφνικά βλέπω κάτω από μια πολυκατοικία ( στην ουσία τρία καταστήματα στη σειρά από αυτά που έχουν οι πολυκατοικίες από κάτω ) ΝΑΟΣ Αρχαιολατρών !!!!!! και διάφορα άλλα κουφά γραμμένα στη ταμπέλα
Μέσα είχε ένα άγαλμα της Αθηνάς
Εκεί φτάσαμε λοιπόν , στο δωδεκάθεο το 2006 μετά Χριστόν !!!!
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Εμένα μου φαίνεται γραφικό :D
Καλημέρα
Vosk0z
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Μακρυά..

Δημοσίευση από Vosk0z »

Μα..νομιμοποιήθηκαν... ;)
"Ο μισθωτός δε, και ουκ ών ποιμήν, ου ουκ εισί τα πρόβατα ίδια, θεωρεί τον λύκον ερχόμενον και αφίησι τα πρόβατα και φεύγει"
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Vosk0z έγραψε:Μα..νομιμοποιήθηκαν... ;)

Απόσπασμα από κείμενο αρχαιολατρών προς τον Αλογοσκούφη
Επειδή η ΒΛΑΚΕΙΑ έχει νομιμοποιηθεί

Αν αρνηθείτε να χρηματοδοτήσετε τις οργανώσεις των Ελλήνων στο θρήσκευμα, τότε μας εξαναγκάζετε να συμπήξουμε συμμαχία με όλες τις οργανώσεις αλλοθρήσκων και να ζητήσουμε επισήμως από την Ευρωπαϊκή Ένωση να παρακρατήσει τα χρήματα που μας αναλογούν, από τις κοινοτικές επιδοτήσεις, και μάλιστα σε πολλαπλάσια αξία. Η άρνησή σας θα προκαλέσει στο κράτος πολλαπλάσια ζημία από τα χρήματα που οφείλετε να παρέχετε στις οργανώσεις των Ελλήνων στο θρήσκευμα, καθώς και σε όλες τις θρησκευτικές μειονότητες εν Ελλάδι.

Ιδού οι απόψεις τους

Όχι στον διχασμό Έλληνες. Να μείνουμε ενωμένοι μακριά από τους ναζωραίους. Η ένωση των Ελλήνων εξαρτάται από τον διαχωρισμό με τους ναζωραίους. Όποιος ενώνεται με τους ναζωραίους αποχωρίζεται από τους Έλληνες

. Ερώτηση: Είναι σωστό να πολεμάμε τους αδελφούς μας χριστιανούς;

Απάντηση: Βεβαίως διότι αυτή είναι η εντολή των Θεών. Και ουδείς λογικός άνθρωπος παραβαίνει τις εντολές των Θεών.


6. Ερώτηση: Πιστεύετε στον φανατισμό και την μισαλλοδοξία; Το μίσος είναι κακό πράγμα. Ο Ελληνισμός δεν εμπεριέχει μίσος.
Απάντηση: Το μίσος για τον εχθρό είναι το πιό Ιερό συναίσθημα. Το μίσος για τον εχθρό είναι η βασικώτερη ηθική αξία του Ελληνισμού

Να τους χαιρόμαστε
Μήπως να στείλουμε μια επιστολή στον Αλογοσκούφη ?

Ενημερώστε ΟΛΟΙ τον Αλογοσκούφη για το πόσο επικίνδυνες είναι αυτές οι ομάδες κάποιων για φασισμό και μισαλοδοξία

alogoskoufis@hol.gr
michalisorfanos
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από michalisorfanos »

tigris έγραψε:Εμένα μου φαίνεται γραφικό :D
Καλημέρα
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΧΕΟΡΟΤΕΡΗ ΑΙΡΕΣΗ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΚΟΤΑ,ΟΠΩΣ ΒΟΥΔΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΑΣΙΑ ΜΟΡΜΟΝΟΙ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΧΑΖΟΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ΚΤΛΠ,ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΙΛΕΥΟΝΤΑΙ ΠΑΤΡΙΔΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΞΙΕΣ ΑΙΩΝΙΕΣ ΠΟΥ...... ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ
ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ,ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ
ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΕΑΡΑΡΧΙΑ,ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ,,,,,,,,
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Για να δούμε πόσο ακίνδυνο είναι που άνοιξε ναός αρχαιολατρών στη γειτονιά μου ..........

Ερώτηση: Πιστεύετε στον φανατισμό και την μισαλλοδοξία; Το μίσος είναι κακό πράγμα. Ο Ελληνισμός δεν εμπεριέχει μίσος.

Απάντηση: Το μίσος για τον εχθρό είναι το πιό Ιερό συναίσθημα. Το μίσος για τον εχθρό είναι η βασικώτερη ηθική αξία του Ελληνισμού. Το μίσος για τον εχθρό διατηρεί τους λαούς στην ζωή. Αντίθετα η αγάπη για τον εχθρό είναι το συναίσθημα που προσπαθεί να ενσταλλάξει ο βιαστής στο θύμα του. Η αγάπη για τον εχθρό είναι το πιό φονικό ένστικτο. Όσα έθνη δεν διατηρούν υψηλά αποθέματα μίσους για τον εχθρό, όσα έθνη δεν διδάσκουν τα παιδιά τους την Ιστορία των εγκλημάτων του εχθρού, αυτά τα έθνη είναι καταδικασμένα να αφανιστούν από προσώπου γής. Γι’ αυτό άλλωστε οι εγκληματίες ναζωραίοι στα σχολικά βιβλία που διδάσκουν σε όσα έθνη έχουν υποδουλώσει έχουν απαλείψει τα εγκλήματά τους, ώστε να μην μαθαίνουν οι νέες γενιές τα εγκλήματά τους. Έτσι προσπαθούν να διατηρήσουν την τυραννία τους αμβλύνοντας το μίσος των κατακτημένων λαών. Όσοι δεν μισούν τον ναζωραίο σφαγέα του Ελληνισμού ταυτίζονται με τον ναζωραίο κατακτητή.

Ερώτηση: Είναι σωστό να πολεμάμε τους αδελφούς μας χριστιανούς;
Απάντηση: Βεβαίως διότι αυτή είναι η εντολή των Θεών. Και ουδείς λογικός άνθρωπος παραβαίνει τις εντολές των Θεών.
Οι ζωές των βρυκολάκων που διαδίδουν την ανοχή προς τον χριστιανισμό αξίζουν πολύ λιγώτερο από τις ζωές και τις ψυχές εκατομμυρίων Ελλήνων. Ας θανατώσουμε αυτούς τους βρυκόλακες χωρίς έλεος
Ερώτηση: Γιατί να τιμωρήσουμε τους χριστιανούς; Πάει πέρασαν αυτά, συμφιλίωση, ενότητα, ας τα ξεχάσουμε.
Απάντηση: Τα ανθρωπόμορφα κτήνη που διαδίδουν την συμφιλίωση με τους ναζωραίους κατακτητές θα θανατώνωνται χωρίς έλεος. Μέσω του συνθήματος «συμφιλίωση» προπαγανδίζουν την αφομοίωσή μας από τον χριστιανισμό. Με συνθήματα τύπου «ας τα ξεχάσουμε» μας παροτρύνουν να υποταχθούμε στον χριστιανισμό. Η Ελληνική Θρησκεία και ο Ελληνικός Πολιτισμός δεν θα παραμείνουν ζωντανά μέσα σε μία χριστιανική εχθρική κοινωνία με παραχωρήσεις, συμβιβασμούς και ερωτοτροπίες με τους ναζωραίους. Μόνον με σκληρό, ένοπλο, αιματηρό αγώνα που θα διαχωρίζει πλήρως τον Έλληνα από τον ναζωραίο κατακτητή θα επιβιώσει η Θρησκεία και ο Πολιτισμός μας. Μόνο με τον πλήρη διαχωρισμό και τον προσηλυτισμό των ναζωραίων στην Ελληνική Θρησκεία θα επιβιώσουμε ως Έθνος.

Ερώτηση: Αυτά που λέει η Θρησκεία σας δεν είναι κατά του συντάγματος; Απάντηση: Όποιος παραβαίνει τους Νόμους των Θεών είναι εγκληματίας και η ποινή είναι θάνατος. Ουδείς επιτρέπεται να αμφισβητεί το αλάνθαστο των Ιερών Κανόνων, τις εντολές των Ιερέων και τα διατάγματα της Εκκλησίας που τελεί υπό την καθοδήγηση των Θεών και είναι ο Λόγος των Θεών επί της Γης. Τα όργανα του εσταυρωμένου Κτήνους μάχονται τους Θείους Νόμους και προσπαθούν δια της βίας να μας υποτάξουν στις αποφάσεις του Κτήνους.
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Σε παραλιακό θέρετρο της Πελοποννήσου, όπου περνούσα πολλά καλοκαίρια, είχα την ευκαιρία να γνωρίσω πολλούς "δωδεκαθειστές" -με ή χωρίς εισαγωγικά. Κάναμε πολλές φορές συζήτήσεις, εγώ υπερασπιζόμουν (το κατά δύναμιν φυσικά)την θεότητα του Ιησού Χριστού, εκείνοι μου έλεγαν τα δικά τους, για Διόνυσο κλπ Λίγοι ήταν εκείνοι που ήταν όντως διαβασμένοι, οι περισσότεροι κακοποιούσαν τα αρχαία κείμενα ή ασπάζνονταν τα επιχειρήματα του πιο διαβασμένου της παρέας. Ένας από αυτούς ήταν και ο γαλήνιος πάντα Μιχάλης (καλή του ωρα).Συζητούσαμε μαζί, σε ήπιο ύφος...ήταν ένας πολύ ευαίσθητος άνθρωπος που, επειδή δεν μπόρεσε να ξεπεράσει κάτι που του είχε συμβεί (προσωπικό-ερωτικό) έπαιρνε βοήθεια με φάρμακα.Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση, πάντως, ήταν το εξής: ενώ 'ηταν για χρόνια μόνος του, του δόθηκε, εκείνη την εποχή, η ευκαιρία να συνάψει σχέση με μία κοπέλα- από το ανατολικό μπλοκ, βοηθούσε στο σπίτι οπου ζούσε με τ'αδέλφια του. Η κοπέλα του είχε πει ότι ήταν παντρεμένη στη χώρα της. Εκείνος μου εξομολογήθηκε ότι, προσευχόταν στον Θεό, να μην τον αφήσει να πέσει σε πειρασμό, γιατί θα ενέδιδε. Κι εγώ τον ρωτώ: -Καλά, ρε Μιχάλη, αφού λες ότι δεν πιστεύεις στον χριστιανισμό και απορρίπτεις την ηθική του -Ναι, αλλά αυτά τα..κατάλοιπα, μου είπε, τα έχω μέσα μου. Άσε τι λέω...
[...]
Δεν τον ξαναείδα ποτέ. Έφυγα σε λίγες μέρες για Αθήνα. Όταν επέστρεψα, σε δυο μήνες, συνάντησα έναν κοινό φίλο και μου είπε ότι ο Μιχάλης, έβγαλε όγκο στο εγκέφαλο, με ταχεία επιδείνωση και σε είκοσι μέρερς έφυγε από κοντά μας.
Α, ρε Μιχάλη, όπου και να είσαι εσύ τώρα, όπου και να βρεθώ εγώ μετά, πόσο θα ήθελα να ξανασυναντιόμασταν και να συζήτούσαμε πάλι λιγάκι
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

tigris έγραψε: Α, ρε Μιχάλη, όπου και να είσαι εσύ τώρα, όπου και να βρεθώ εγώ μετά, πόσο θα ήθελα να ξανασυναντιόμασταν και να συζήτούσαμε πάλι λιγάκι
Nα του ανάβεις καντηλάκι και να προσεύχεσε
Ο Θεός ας τον αναπαύσει
Οσο αφορά δε τους αρχαιολάτρεις , υπάρχουν διάφορες οργανώσεις προφανώς
Η συγκεκριμένη που ανέφερα εγώ είναι η άκρως επικίνδυνη γιατί βγάζει απροκάλυπτα μίσος
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Όσο για τις αρχαιολατρείες κλπ συμφωνώ, δεν είναι ακίνδυνα τα πράγματα, έχω διαβάσει και κάποια φυλλάδια που λένε ότι επί αντιχρίστου θα γίνονται δημόσια και φανερά επικλήσεις, τελετές και μυστήρια.
Απλώς επιμένω και θέλω να επιμένω, ότι σε κάθε χώρο, ακόμα και στην χειρότερη σατανιστική σέκτα, υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι. Αυτούς και θέλω να εντοπίζω. Αυτοί με ενδιαφέρουν.Σε αυτούς εστιάζω. Αυτοί μου είναι πολύτιμοι.
Για τα υπόλοιπα ...
garoufalakis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: gloucester
Επικοινωνία:

δοδεκαθεοι

Δημοσίευση από garoufalakis »

8O δηλαδη αμα καταλαβα καλλα το να μισης τον εχθρο ειναι καλλα και που παει :evil: αγαπατον εχθρο σου οπος εμανα :D
elpis o theos
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”