Καινούργια διβατήρια και στην Ελλάδα...

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
giannos
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Γιάννενα

Καινούργια διβατήρια και στην Ελλάδα...

Δημοσίευση από giannos »

Χαίρετε! Εχω ακούσει οτι απο το 2007 (νομίζω) θα κυκλοφορήσουν και θα εκδίδονται πλέον νέα διαβατήρια με τσιπάκι! Έιναι αλήθεια? Αν ναι κατα πόσο έχει σχέση με το ηλεκτρονικό χάραχμα του αντιχρίστου? Και υπάρχει κίνδυνος αν κάποιος το δεχθει να χάσει την ψυχή του?
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos »

Αγαπητοί φίλοι,
Τα νέα διαβατήρια εκδίδονται από την Ελληνική Αστυνομία. Στον κάτωθι σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε σχετικές πληροφορίες.


http://www.ydt.gr/main/Section.jsp?SectionID=13276

http://www.ydt.gr/main/Section.jsp?SectionID=13281

Σχετική αρθρογραφία μπορείτε να διαβάσετε στους κάτωθι συνδέσμους

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=674834

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=621190

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=673470

Christos

ΥΓ. Να προσθέσω ότι παρέλαβα το νέο μου διαβατήριο και δεν έχω δεί να υπάρχει μικροτσίπ σε αυτό. Δημοσιεύματα υποστηρίζουν ότι αυτό θα εισάγεται στα διαβατήρια που θα εκδίδονται απο το Καλοκαίρι και μετά.
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Τα τσιπάκια έχουν μπει για τα καλά στη ζωή μας (βρίσκοντα σε υπολογιστές, κινητά κοκ, γενικά στα ολοκληρωμένα κυκλώματα). Φυσικά υπάρχει ανησυχία όταν αυτά αρχίζουν να σχετίζονται με τα προσωπικά στοιχεία του ανθρώπου, αλλά ας μην πανικοβαλόμαστε πριν είμαστε σίγουροι για κάτι. Απ’όσο ξέρω το «χάραγμα του αντιχρίστου» αφορά τα τσιπάκια που θα μπαίνουν στο σώμα μας, αν και η όλη τεχνολογία τείνει προς αυτή την κατεύθυνση. Προφανώς δε γίνεται κατευθείαν να φτάσουμε στο τελικό «τσιπάκι», οπότε βρισκόμαστε σ’ένα μεταβατικό στάδιο όπου αρχίζουμε να τα ψηφιοποιούμε όλα σιγά σιγά...
Άβαταρ μέλους
AngelsGR
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Κωνσταντίνος@ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Δημοσίευση από AngelsGR »

Από μόνο του το τσιπάκι δεν είναι κάτι κακό. Αντιθέτως έχει πολλά πλεονεκτήματα που βοηθούν στην εξέλιξη της ανθρωπότητας. Το τσιπάκι που έχουν τα νέα διαβατήρια και σε λίγα χρόνια και οι νέες ταυτότητες, είναι και καλά για να μην πλαστογραφούνται εύκολα και για να μπορούν να βρίσκουν πιο εύκολα τους “παρανόμους”.
Άβαταρ μέλους
AngelsGR
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Κωνσταντίνος@ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Δημοσίευση από AngelsGR »

Christos έγραψε:
ΥΓ. Να προσθέσω ότι παρέλαβα το νέο μου διαβατήριο και δεν έχω δεί να υπάρχει μικροτσίπ σε αυτό. Δημοσιεύματα υποστηρίζουν ότι αυτό θα εισάγεται στα διαβατήρια που θα εκδίδονται απο το Καλοκαίρι και μετά
.
Ίριδα και DNA έχει το διαβατήριο σου??? Στα νέα διαβατήρια θα σου σκανάρουν την ίριδα και θα σου παίρνουν και DNA.
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos »

Ούτε DNA έχει ούτε ίριδα το διαβατήριο μου... :D

Από το Καλοκαίρι και μετά τί θα γίνει δεν ξέρω :?
mobileman
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 28, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από mobileman »

Αγαπητοί φίλοι

νομίζω ότι είναι φύσιν αδύνατον να χάσει κανείς την πίστη του από ένα διαβατήριο.

Άλλωστε, ας μην ξεχνάμε ότι όλες οι αναφορές στην Αποκάλυψη του Ιωάννου είναι αλληγορικές.

Εγώ προσωπικά, παρέλαβα πρόσφατα το καινούριο μου διαβατήριο και τολμώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Είναι ένα όμορφο μικρό έργο τέχνης, και κάθε σελίδα του είναι φιλοτεχνημένη με θέματα ελληνοκεντρικά.
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

Σήμερα ανακοινώθηκε και η έκδοση νέου τύπου Διπλωμάτων αυτοκινήτου.
Θα είναι στα Ευρωπαϊκά πρώτυπα, με μορφή πιστωτικής κάρτας και βέβαια το αναγκαίο τσιπάκι, που θα περιέχει πληροφορίες όπως το points system και ίσως τις παραβάσεις που έχουμε πραγματοποιήσει στην θητεία μας ως οδηγοί...

Τα νέα διπλώματα θα ξεκινήσουν να δίνονται από 1/4/2006 (συγχωρέστε με αν κάνω λάθος στην ημερομηνία), και θα αφορούν τους νέους οδηγούς, τις αντικαταστάσεις κ.λ.π.). Επίσης όλοι οι κάτοχοι των ροζ διπλωμάτων, θα είναι υποχρεωμένοι να αλλάξουν τα διπλώματά τους μέχρι το 2012...
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Φοβάμαι ότι γινόμαστε λίγο υπερβολικοί
Είναι σίγουρα ένα βήμα μπροστά της τεχνολογίας
Δεν νομίζω πως η τεχνολογία υπάρχει για να εξυπηρετηθεί ο Αντίχριστος
Υπάρχει για την εξέλιξη και μας την έδωσε ο Θεός , το θέμα είναι ποιός χειρίζετε αυτά τα μηχανήματα και με τι σκεπτικό κτλπ κτλπ κτλπ κτλπ
Στη τελική η επίσημη εκκλησία έχει την ευθύνη και δεν νομίζω ο Χριστός να αφήσει απληροφόρητο το κόσμο
Θα έρθουν οι δύο προφήτες πριν να το διακυρήξουν
Αν το πάμε έτσι ήδη έχουμε πιστωτικές και αναλήψεως κάρτες
umarth
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευση από umarth »

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να φέρω σε προσωπικό επίπεδο αντιπαραθέσεις με τους διάφορους χρήστες και ιδιαίτερα με τον lovethink που μου το ζήτησε και σε κάποιο Post. Από κει και πέρα, πιστεύω ατράνταχτα ότι καλύτερα να μασάει κανείς παρά να μιλάει, αν δεν γνωρίζει. Στο forum καλό είναι να γράφουμε εμπεριστατωμένες απόψεις, που έχουν επαφή με την πραγματικότητα. Ρεαλιστικά πράγματα. Έτσι μπορεί και κάποιος τρίτος που δεν γνωρίζει να πάρει κάποιες γνώσεις πραγματικές, όχι που σήμερα ισχύουν και αύριο δεν ισχύουν, όπως οι «επιστημονικές».

Διάβασα παραπάνω και πραγματικά βγήκα από τα ρούχα μου, από τον mobileman:

«νομίζω ότι είναι φύσιν αδύνατον να χάσει κανείς την πίστη του από ένα διαβατήριο. Άλλωστε, ας μην ξεχνάμε ότι όλες οι αναφορές στην Αποκάλυψη του Ιωάννου είναι αλληγορικές. Εγώ προσωπικά, παρέλαβα πρόσφατα το καινούριο μου διαβατήριο και τολμώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Είναι ένα όμορφο μικρό έργο τέχνης, και κάθε σελίδα του είναι φιλοτεχνημένη με θέματα ελληνοκεντρικά».

Χριστέ μου, ήμαρτον!!!
Αλληγορική η Αποκάλυψη?!!! Μήπως και ο αντίχριστος είναι μία αλληγορία για να μας φοβίζει ο Θεός, ή μήπως και ο παράδεισος και η κόλαση είναι μία αλληγορία? Τι άλλο θα ακούσουμε πραγματικά!?! Ο «Άψινθος» που αναφέρει στην τρίτη σάλπιγγα μήπως ξέρεις τι γλώσσα είναι? Στα Ρώσικα ποια είναι η μετάφραση του? Μήπως και το Τσερνομπίλ ήταν και αυτό αλληγορία και δεν έγινε καν? Την πίστη σου από ένα διαβατήριο ναι, δεν την χάνεις, αλλά χάνεις τη ψυχή σου από το biochip και το χάραγμα του αντίχριστου που είναι το επόμενο βήμα από αυτό το διαβατήριο, (αλλά ας μην ξεχνάμε... και αυτά αλληγορίες θα είναι...!!!). Αλλά ήσουν χαρούμενος για το ελληνοκεντρικό θέμα... Εδώ ο κόσμος χάνεται και εμείς ψωρο – υπερήφανοι για το άθεο παρελθόν μας!!!

Και η συνέχεια επέρχεται από τον lovethink:
Φοβάμαι ότι γινόμαστε λίγο υπερβολικοί. Είναι σίγουρα ένα βήμα μπροστά της τεχνολογίας. Δεν νομίζω πως η τεχνολογία υπάρχει για να εξυπηρετηθεί ο Αντίχριστος. Υπάρχει για την εξέλιξη και μας την έδωσε ο Θεός, το θέμα είναι ποίος χειρίζεται αυτά τα μηχανήματα και με τι σκεπτικό κτλπ κτλπ κτλπ κτλπ Στη τελική η επίσημη εκκλησία έχει την ευθύνη και δεν νομίζω ο Χριστός να αφήσει απληροφόρητο το κόσμο. Θα έρθουν οι δύο προφήτες πριν να το διακηρύξουν. Αν το πάμε έτσι ήδη έχουμε πιστωτικές και αναλήψεως κάρτες.

Με άλλα λόγια ο lovethink εμμέσως πλην σαφώς μας λέει ότι την Εξέλιξη την έδωσε ο Θεός. Μήπως πιστεύεις ότι προερχόμαστε και από πίθηκους? Ποία εξέλιξη? Πρόοδο πνευματική δεν υπάρχει! Αν υπήρχε από άνθρωποι, απλοί και αμαρτωλοί, οι περισσότεροι μας θα γινόμασταν Άγιοι. Αυτό είναι πρόοδος και αυτό είναι ανεστραμμένη εξέλιξη. Να μετανιώσουμε για τις άπειρες πτώσεις μας και να επιστρέψουμε στον Θεό και στον Παράδεισο όπου ήμασταν στην Αρχή. Η εξέλιξη προήλθε από άτομα που το μόνο πράγμα που έκαναν ήταν μόνοι τους να προσπαθούν να βρουν πράγματα, χωρίς την βοήθεια του Θεού και χωρίς προσευχή. Ο Μπορν ή ο Πλανκ ή ο Χοπκινς πριν ξεκινήσουν τα πειράματα τους έκαναν την προσευχή τους για να τους δώσει ο Θεός σοφία να βρουν κάτι καλύτερο που θα βελτιώνει τα πράγματα? Ή μήπως όλοι η βιολόγοι έκαναν προσευχή? Έψαχναν για φάρμακα τα οποία να κάνουν καλά παθήσεις οι οποίες είχαν προέλθει από την συνεχόμενη πτώση του ανθρώπου. Τι έφτιαξε ο άνθρωπος από μόνος του και να είναι τέλειο. Τίποτα!!! Το ηλεκτρικό ρεύμα σκοτώνει, και ποιόν σκοτώνει? Τον ίδιο τον δημιουργό του. Το αυτοκίνητο σκοτώνει, και ποιον σκοτώνει τον ίδιο τον δημιουργό του. Αυτό συμβαίνει με τα πάντα που έχει φτιάξει ο άνθρωπος.

Και η ερώτηση είναι η εξής:
Από αυτά που έφτιαξε ο Θεός, τι γύρισε ενάντια του? Τίποτα εκτός από τον άνθρωπο.

Λοιπόν ας αφήσουμε τα φαιδρά πράγματα περί εξέλιξης και τεχνολογίας. Όλα φτιάχτηκαν (από επιστήμονες και μη) χωρίς προσευχή και μακριά από τον Θεό για να φτάσουμε τελικά στην ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ μας. Να πάρουμε τα διαβατήρια, την ταυτότητα και τελικά το ίδιο το χάραγμα μέσω του BIOCHIP. Όσο για τους Δύο που θα έρθουν... δεν θα είναι μόνο Δύο αλλά... και 1.000 να ήταν με τέτοια μυαλά που κουβαλάει ο κόσμος ποιος τους ακούει. Αν μέσα από αυτό το forum που υποτίθεται ότι γράφουν άτομα που ξέρουν και δύο πράγματα ακούγονται τέτοιες τραγικές καταστάσεις... σκέψου τι κάνουν οι έξω... και τι πιστεύουν.

Συγχωρέστε με
πεσούνται οι είκοσι τέσσαρες πρεσβύτεροι ενώπιον του καθημένου επί του θρόνου, και προσκυνήσουσι τω ζώντι εις τους αιώνας των αιώνων.
Αποκάλυψις Ιωάννου Κεφάλαιον Δ' 10
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”