ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ : Περί παρακολούθησης

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

ΣΕΝΑΡΙΟ: Γίνεται έτσι όπως το λέτε, "τσιπάρονται" μόνο οι κακοί. (Εάν κάποιος ειλικρινά μετανοήσει και αλλάξει ζωή θα του αφαιρείται τι τσιπάκι;;; ) Έστω λοιπόν ότι κάποιος από αυτούς δραπετεύει και βρίσκει έναν τρόπο και αφαιρεί μόνος του τη συσκευή αυτή. Τι θα γίνει τότε; Ο αδέκαστος που θα έχει αποφασίσει ποιοι θα τσιπαριστούν και ποιοι όχι, θα πει: "Αααα, δεν το σκεφτήκαμε καλά! ΟΛΟΙ πρέπει να έχουν εμφυτευμένο τσιπ, και μάλιστα όποιος επιχειρήσει να το αφαιρέσει θα πεθαίνει επί τόπου διότι τα νέας τεχνολογίας τσιπάκια, αυτοεκρήγνυνται σε κάθε προσπάθεια αφαίρεσης."

:roll: Πιθανό;; :roll: Απίθανο;;; :roll: Χριστιανικό;;;;;;; :roll:
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

Teri έγραψε:ΣΕΝΑΡΙΟ: Γίνεται έτσι όπως το λέτε, "τσιπάρονται" μόνο οι κακοί. (Εάν κάποιος ειλικρινά μετανοήσει και αλλάξει ζωή θα του αφαιρείται τι τσιπάκι;;; ) Έστω λοιπόν ότι κάποιος από αυτούς δραπετεύει και βρίσκει έναν τρόπο και αφαιρεί μόνος του τη συσκευή αυτή. Τι θα γίνει τότε; Ο αδέκαστος που θα έχει αποφασίσει ποιοι θα τσιπαριστούν και ποιοι όχι, θα πει: "Αααα, δεν το σκεφτήκαμε καλά! ΟΛΟΙ πρέπει να έχουν εμφυτευμένο τσιπ, και μάλιστα όποιος επιχειρήσει να το αφαιρέσει θα πεθαίνει επί τόπου διότι τα νέας τεχνολογίας τσιπάκια, αυτοεκρήγνυνται σε κάθε προσπάθεια αφαίρεσης."
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
:roll: Πιθανό;; :roll: Απίθανο;;; :roll: Χριστιανικό;;;;;;; :roll:
1) Πιθανότατο (τι στοίχημα πας ότι με κάποια δικαιολογία έτσι θα το κάνουν; )
2) Μακάρι αλλά....
3) Χριστιανικότατο.... αλλά με ένα "αντί" μπροστά.....

ΥΓ: Το κομμάτι που λέει αυτοεκρήγνυνται σε κάθε προσπάθεια αφαίρεσης. δεν είναι ψέμμα. Όντως γίνεται ένα μικρό μπουμ με αποτέλεσμα να χυθούν τα υγρά της μπαταρίας λιθίου και να πεθάνει ο άνθρωπος από δηλητηρίαση....
virgin
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 26, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από virgin »

Καλέ μου φίλε είναι τα εύκολα αυτά και τα ευλογοφανή που ξέρεις λές τι να κάνεις ε, τα δύσκολα δεν τά΄δαμε ακόμη, αγάντα ,πίσω έχει η αχλάδα

Όταν και η όποια συμπεριφορα μας θα περνά και θα αναλύεται ..,αχ δες τι εύκολα που κολλάμε εμείς ταμπέλες
μήπως για το περιβόητο καλό μας θα πρέπει να αποδεικνύουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες για κάθε ψύλου ή υψηλού διατάγματος αφού θα το επιβεβαιώνει και το report του κάθε τροφοδοτούμενου υπολογιστή

ας μη γινουμε υπολογιστές και εκτιμήτές αλλά φίλοι του Θεού
η σόφία των ανθρώπων και όσα προσπαθούν να ελέγξουν μωρία παρα τω θεώ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25021
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Κάπως έπρεπε να αρχίσει η υποχρεωτική εμφύτευση του chip. Για "προστασία" ημών των υπολοίπων.
Και σ' εμάς κάπως έτσι θα έλθει : Μετά τις συνεχείς κλοπές και διαρρήξεις, για περισσότερη δική μας ασφάλεια, θα "εξαφανιστεί" το χρήμα στην παραδοσιακή του μορφή και θα γίνει ηλεκτρονικό. Έτσι δε θα μπορουν να μας κλέψουν!
Αλλά όπως σωστά λέει η Κατερίνα (Terri) το chip άπαξ και μπει δεν θα μπορεί να αφαιρεθεί (μη μας χάσουν και από πελάτες)!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

aposal έγραψε:Ό,τι και να είναι ο φυλακισμένος, είναι άνθρωπος του Θεού, όπως εμείς. Έχει το δικαίωμα να εκτίσει την ποινή του, να μετανοήσει και να επιστρέψει στην αγκαλιά του Θεού. Και επειδή το chip που θα του βάλουν θα έχει τον κωδικό του Αντίχριστου, ποιος είναι αυτός που θα ήθελε την αιώνια καταδίκη του ανθρώπου αυτού;
Είναι άλλο πράγμα η παρακολούθησή του, με την οποία συμφωνώ (για προστασία των υπολοίπων), και άλλο η εμφύτευση του chip.
Υποθέτω όμως ότι οι αδελφοί που ήσαν υπέρ της εμφύτευσης δεν εννοούσαν το συγκεκριμένο chip.

Ρε παιδια ποιος μιλησε για κωδικο του Αντιχριστου ?????? Για ονομα του Θεου ! παραλογιζομαστε ? για εφαρμογη του νομου μιλαμε και για παρακολουθηση των κακοποιων ! ! !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

Evi_J έγραψε: Αγαπητή Μελπωμένη... Αν κατάλαβα καλά λες να αποφασίσουμε εμείς το ποιοι είναι οι εγκληματίες, μετά χωρίς να τους ρωτήσουμε να τους βάλουμε ένα πράγμα το οποίο μετά δεν θα έχουν δικαίωμα να το βγάλουν, και τέλος να έχουμε την συνείδηση μας ήσυχη ότι κάτι κάναμε. Καλά κατάλαβα;
........................................................................................................
Δηλ, (αν επίσης κατάλαβα καλά) αντί να εξηγήσουμε, να προσπαθήσουμε για το καλύτερο, να αγαπήσουμε τους άλλους, αντιθέτως αυτοί που είναι καταδικασμένοι στην αιώνια κόλαση (ή μήπως δεν είναι μετά από τόσες αμαρτίες που έχουν κάνει; ) να καταδικαστουν και από εμάς, από την σωστή μας κρίση. Δηλ να μην τους δώσουμε την ευκαιρία να καταλάβουν το γιατί αυτές οι εγκληματικές πράξεις είναι όντως εγκληματικές.
..........................................................................................................
Δεν φτάνει που έχουν πέσει σε μια τέτοια παγίδα ψυχικού θανάτου -δηλ είναι καταδικασμένοι ήδη- εμείς που ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ αντί να πάμε να τους βοηθήσουμε τους κατηγορούμε λες και είμαστε οι δίκαιοι κριτές!!

Λοιπον, δεν μιλησα ποτε για αιωνια καταδικη του οποιουδηποτε εγκληματια.
Αυτο μονον οι πραξεις του μπορουν να το εξασφαλισουν.Δεν μιλησα για κωδικα Αντιχριστου,μιλησα για αποτελεσματικο συστημα παρακολουθησης,
και εφαρμογη του νομου,χωρις συναισθηματισμους η σκοπιμοτητες που αποτελεσμα εχουν να βγαινει απο την φυλακη ενας ισοβιτης ,για να ξανασκοτωσει σε μια εβδομαδα.
Δεν μιλησα για ελλειψη σεβασμου οταν μιλησα για καταργηση ωρισμενων δικαιωματων,οπως γνωση της ιδιωτικης ζωης τους. Εξηγουμαι : οταν ενας παιδεραστης ,η "πρωην" εμπορος ναρκωτικων μετακομιζει στη γειτονια μου η πιανει δουλεια στο σχολειο του παιδιου μου,να εχω το δικαιωμα να το πληροφορουμαι.
Για την ασφαλεια των αδυναμων και αθωων,θα δεχομουνα κι εγω ωρισμενες "παραβιασεις" της ιδιωτικης μου ζωης. Δεν το θεωρω αυτο στερηση της ελευθεριας μου.Το θεωρω καθηκον μου.Δεν εχω να κρυψω τιποτα ,ουτε και το γεγονος οτι ειμαι Χριστιανη Ορθοδοξη.Ας το γραψουν στο μικροτσιπ μου να το ξερουν.
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Cordelia »

Melpomeni έγραψε:....Δεν εχω να κρυψω τιποτα ,ουτε και το γεγονος οτι ειμαι Χριστιανη Ορθοδοξη.

Ας το γραψουν στο μικροτσιπ μου να το ξερουν.
Melpomeni μου, αν κατάλαβα καλά, προτίθεσαι να βάλεις το τσιπ, όταν θα είναι υποχρεωτικό. :sad:

Με στενοχωρούν πολύ οι απόψεις σου, αλλά φυσικά είναι δικαίωμά σου.

Τι αξία, όμως, έχει να είσαι νομοταγής, αν είναι να είσαι σκλάβος ?
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Καλησπερα σε ολους !

Προσωπικα δεν θα εβαζα κανενα ειδους τσιπ !

Και ποιος ειναι αυτος που μου εγγυαται για το αγαθον της πραξεως ;

Ετσι αθωα θα φαινονται ολα αλλα...
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

Cordelia έγραψε:
Melpomeni έγραψε:....Δεν εχω να κρυψω τιποτα ,ουτε και το γεγονος οτι ειμαι Χριστιανη Ορθοδοξη.

Ας το γραψουν στο μικροτσιπ μου να το ξερουν.
Melpomeni μου, αν κατάλαβα καλά, προτίθεσαι να βάλεις το τσιπ, όταν θα είναι υποχρεωτικό. :sad:

Με στενοχωρούν πολύ οι απόψεις σου, αλλά φυσικά είναι δικαίωμά σου.

Τι αξία, όμως, έχει να είσαι νομοταγής, αν είναι να είσαι σκλάβος ?
Σκλαβος σε τι ? δεν καταλαβαινω ...δεν προκειται να δεχτω τιποτα που να αντιτιθεται στους κανονες της Ορθοδοξιας. Δεν εχω να κρυψω τιποτα.
Θα δεχτω να ειναι γνωστα στοιχεια μου,οπως ειναι σε ταυτοτητα η διαβατηρια. Η ακομα και στοιχεια απο την προσωπικη μου ζωη ,αν αυτο μου ζητηθει για πιο αποτελεσματικη εφαρμογη των νομων.
Που βλεπετε το ατοπο ? εξηγειστε μου γιατι εγω δεν το βλεπω.
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”