Verichip...Είναι άραγε το χάραγμα?????

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
sakis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2007 5:00 am

Verichip...Είναι άραγε το χάραγμα?????

Δημοσίευση από sakis »

Φίλοι συμφορουμίστες θα ήθελα να μοιραστώ μια ιστορία που έλαβε χώρα σε ενορία κάπου στη Β.Ελλάδα όπως τη διηγήθηκε μια παπαδιά σε πνευματικούς αδερφούς.
Δυστυχώς δεν μπορώ να ελέγξω την αξιοπιστία και την ακρίβεια της διήγησης.


Ένας Ορθόδοξος Χριστιανός από τη Σουηδία, μια Κυριακή πήγε στην εκκλησία, παρακολούθησε τη θεία λειτουργία και περίμενε στη σειρά του να μεταλάβει. Όταν έφτασε η σειρά του δεν άνοιγε το στόμα του όσο κι αν προσπάθησε.... Προσπάθησε ξανά και ξανά, παραχωρώντας τη σειρά του και ενώ το στόμα του άνοιγε κανονικά για να μιλήσει, τη στιγμή που προσπαθούσε να μεταλάβει παρένενε ερμητικά κλειστό.
Ο ιερέας τον έπιασε παράμερα μετά το πέρας της λειτουργίας και τον ερώτησε μήπως δεν είχε εξομολογηθεί ή μήπως είχε κάποιο άλλο κώλυμμα και δεν μπορούσε να κοινωνήσει.
Ο Σουηδός του απάντησε πως και εξομολογήθηκε και δε θυμόταν να έχει κάποιο κώλυμμα που να εμποδίζει τη θεία κοινωνία.
..................
Κάποια στιγμή θυμήθηκε οτι του είχαν εμφυτεύσει ένα βιοτσίπ στο χέρι του. (μάλλον το γνωστό verichip) και ρώτησε τον ιερέα μήπως έφταιγε αυτό.
Ο ιερέας του απάντησε οτι μάλλον αυτό έφταιγε και τον παρώτρυνε να το αφαιρέσει , πράγμα που όλοι γνωρίζουμε οτι δε γίνεται γιατί μόλις προσπαθήσει κάποιος να το αφαιρέσει εκρίνεται στο αίμα μια θανατηφόρος ουσία..


Τη συνέχεια της ιστορίας δεν τη γνωρίζω....
Προβληματίζομαι όμως αφάνταστα με την αφέλεια και τον ωχαδερφισμό ορισμένων Ορθόδοξων Χριστιανών που δεν δίνουν πενιά στα σημεία των καιρών...........
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Cordelia »

Κατά την ταπεινή μου γνώμη η εμφύτευση είναι το χάραγμα.

Ωστόσο για την αφέλεια και τον ωχαδερφισμό κάποιων αδελφών μας δεν φταίνε απόλυτα οι ίδιοι, αλλά και το ότι δεν υπάρχει επαρκής ενημέρωση από την εκκλησία.

Φανταστείτε να ζει κάποιος όλη του τη ζωή π.χ. στη Σουηδία. Υπάρχει περίπτωση να έχει προβληματιστεί κανείς από μόνος του για το αν υπάρχει χάραγμα, τι είναι κ.ο.κ. ?

Νομίζω πως οι χριστιανοί πια ψάχνουν λίγο μόνοι τους, βασίζονται στον πνευματικό τους (αν υποθέσουμε ότι είναι καλός ή ότι έχει απάντηση για τα σημεία των καιρών) και φυσικά στην φώτιση του Θεού.

Δεν γνώριζα για την έκριση θανατηφόρας ουσίας κατά την αφαίρεση. Και πως θα τους πείσει η κατασκευάστρια εταιρεία ότι αυτό το εμφύτευμα είναι ασφαλές ?

Τι θα απογίνει ο αδελφός Σουηδός που εν αγνοία του μάλλον δέχθηκε το τσιπ ?
Δεν υπάρχει επιστροφή ?
Carlos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 6:00 am

Re: Verichip...Είναι άραγε το χάραγμα?????

Δημοσίευση από Carlos »

sakis έγραψε:.
πράγμα που όλοι γνωρίζουμε οτι δε γίνεται γιατί μόλις προσπαθήσει κάποιος να το αφαιρέσει εκρίνεται στο αίμα μια θανατηφόρος ουσία..

καιρών...........

Αυτό είναι το πιο "οτι να ναι" έχω ακούσει!!
Κανείς νόμος δεν υπάρχει που να στηρίζει κάτι τέτοιο.
Επίσης έχω την εντύπωση οτι κάθε εμφύτευμα περικλείεται μέσα σε μεμβράνη έτσι ώστε ο οργάνισμός να το δεχτεί πιο εύκολα πράγμα που κάνει δύσκολο το να εκριθεί μία ουσία από κει μέσα.
Άβαταρ μέλους
preloude
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 25, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από preloude »

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΛΑΝΗ ΑΛΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ Η ΟΠΟΙΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΜΕ ΠΟΛΕΣ ΘΥΣΙΕΣ. ΕΠΩΔΥΝΑ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΑ.ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.
sakis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από sakis »

Carlos κάπου το διάβασα, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου. Επίσης παρέλειψα να γράψω οτι ο Σουηδός απάντησε στον ιερέα οτι δεν μπορεί να το αφαιρέσει για τον λόγο που προανέφερα.
Άβαταρ μέλους
preloude
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 25, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από preloude »

sakis έγραψε:Carlos κάπου το διάβασα, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου. Επίσης παρέλειψα να γράψω οτι ο Σουηδός απάντησε στον ιερέα οτι δεν μπορεί να το αφαιρέσει για τον λόγο που προανέφερα.
ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Υπαρχει και αυτο το παλιοτερο θεμα

http://www.athos.com.ru/modules.php?nam ... sc&start=0

Αγωνας λοιπον για να μην καταληξουμε καπως ετσι ...

Εικόνα
StavGR
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 22, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Γερμανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από StavGR »

Veri/RFID Chip

http://www.tldm.org/news4/markofthebeast.htm

<embed> </embed><br><font><a>Verichip Warning</a> - <a>The best video clips are here</a></font>
Carlos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Carlos »

Σάκη, αυτό δεν νομίζω οτι ισχύει για τον εξής λόγο:

Κάθε εμφύτευμα ο οργανισμός το θεωρεί ξένο σώμα και δημιουργεί γύρω του φλεγμονή. Για τον λόγο αυτόν το εμφύτευμα βρίσκεται σε ειδικη΄μεμβράνη που ξεγελά τον οργανισμό. Δεν μπορεί όμως να επικοινωνήσει με αυτόν.

Τι άλλο να πω, μπορεί να κάνω και λάθος αλλά όλα αυτά μου φαίνονται συνομοσιολογίες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”