2012..

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
zafeiris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Μαγνησίας

Re: 2012..

Δημοσίευση από zafeiris »

tanos έγραψε:καλημέρα αδελφοί..Το ότι βρισκόμαστε στους έσχατους καιρούς δεν χωρεί αμφιβολία.Ομως πως μετρά ο Θεός τον χρόνο και πως εμείς είναι τελείως άγνωστο .ίστεύω ότι θα προηγηθούν τα σημεία που αναφέρονται,'οπως πόλεμος μεταξύ Ελλάδος και Τουρκίας,κάθοδος των Ρώσων,πόλεμος περί της Πόλης -άν και μπορεί να μην είναιεκεί αλλά μέσα στην Τουρκία.Λόγω όμως της σφαγής των Χριστιανών θα σταματήσει το αιματοκύλισμα,και κατόπιν θα στραφούν στον ΕΝΑΝ ΗΓΕΤΗ να τους βγάλει απο τα αδιέξοδα και την πείνα.
η αλήθεια είναι οτι έχουν ακουστεί και έχουν γραφτεί πολλά για αυτό... είδομεν...
ο καιρός γαρ εγγυς
Άβαταρ μέλους
yiorgos31
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 6:00 am

Re: 2012..

Δημοσίευση από yiorgos31 »

Ρε παιδιά, το "2012" για τον καθένα μας είναι η ώρα του θανάτου του που δεν ξέρει ποτέ πότε είναι, σε 3 χρόνια, σε 3 μήνες ή σε 3 δευτερόλεπτα. Το 2012 από κει και πέρα πρέπει να μας απασχολεί μόνο αν πρέπει να ξεκινήσουν οι δόσεις του νέου αυτοκίνητου τότε, οπότε αν κάτσει τίποτα να τις γλυτώσουμε!!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: 2012..

Δημοσίευση από aposal »

zafeiris έγραψε: αγαπητέ Απόστολε το τσιπάκι είναι πλέον στη ζωή μας.... έβγαλα καινούριο διαβατήριο περίπου τέλη Νοεμβρίου 2008 και έχει τσιπάκι...
Τα διαβατήρια έχουν τον γραμμωτό κώδικα, αλλά αυτό δεν είναι το τσιπάκι με τα όλα στοιχεία μας!
Για τα ψηφιακά διαβατήρια πάντως ο πρωτοπρεσβύτερος της ενοριας μου με ενημέρωσε ότι οι τεχνικοί τους οποίους όρισε η Εκκλησία της Ελλάδος είπαν ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
cloaca
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: 2012..

Δημοσίευση από cloaca »

Έχω μια απορία βρε παιδιά.
Ποιος είναι ο Προφήτης ο οποίος προφήτευσε την ημερομηνία 2012?
Όλο για αυτήν ακούμε αλλά δεν ξέρω ποιος το προφήτευσε.
Ευχαριστώ.
ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟΝ
eikonikos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Greece

Re: 2012..

Δημοσίευση από eikonikos »

cloaca έγραψε:Έχω μια απορία βρε παιδιά.
Ποιος είναι ο Προφήτης ο οποίος προφήτευσε την ημερομηνία 2012?
Όλο για αυτήν ακούμε αλλά δεν ξέρω ποιος το προφήτευσε.
Ευχαριστώ.
Και εγώ έχω τις ίδιες απορίες.
Ειναι σύμπτωση;
Λένε ότι η ομαδα Ε θα έρθει το 2012 και ακόμη ότι υπάρχει και ένας πλανήτης Nibiru
Μήπως αυτά με την ομάδα Ε συνδέονται
με την θεωρία του 2012;
Μια άλλη απορία που έχω είναι η εξής:
Είμαστε στους έσχατους καιρούς αλλά η Πόλη ακόμα δεν μας έχει δοθεί.
Μήπως αν μας δοθεί η Πόλη θα έχει έρθει ήδη ο Αντίχριστος ;
Μήπως θα έχει γίνει πρόεδρος της ΕΕ ;
Τι λέτε υπάρχει αυτή η πιθανότητα;
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: 2012..

Δημοσίευση από aposal »

Το ότι ένας πλανήτης έρχεται και πιθανόν να περάσει κοντά ή και να απειλήσει την γη, το πρωτοάκουσα από αξιωματικό της αεροπορίας, πριν από 17 μήνες, ο οποίος επικαλέστηκε πηγές του ΝΑΤΟ.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
trisathlios
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: localhost

Re: 2012..

Δημοσίευση από trisathlios »

Αδερφέ aposal , συμφωνώ με την πηγή σου αυτή.
Δεν μιλάμε ούτε για Ομάδες Ε , ούτε για εκπομπές χαρδαβέλα.
Μιλάμε για επίσημες πηγές , όπως NASA καί άλλες..
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: 2012..

Δημοσίευση από Christos »

Η νέα ταινία καταστροφής "2012" σαρώνει σε εισπράξεις

Οι φίλοι του κινηματογράφου διεθνώς υποδέχθηκαν εξαιρετικά θερμά τη νέα ταινία καταστροφής "2012" που πραγματικά σαρώνει σε εισπράξεις όπου κι αν προβάλλεται.

Η τελευταία ταινία του Ρόναλντ Εμεριχ, δημιουργού των ταινιών που αρέσκονται να προβλέπουν το τέλος του Κόσμου όπως " Η Ημέρα Ανεξαρτησίας", πούλησε εισιτήρια αξίας 225 εκατομμύριων το πρώτο τριήμερο της προβολής της διεθνώς, ανακοίνωσε η εταιρία διανομής Columbia Pictures.

Η Columbia, μια από τις εταιρίες του ομίλου Sony Corp. , κατόρθωσε με την ταινία αυτή να κάνει το μεγαλύτερο άνοιγμα για πρωτότυπη ταινία, δηλαδή για ταινία που δεν αποτελεί συνέχεια ή διασκευή κάποιας παλαιότερης, δεν βασίζεται σε κάποιο μυθιστόρημα ή σε οποιαδήποτε άλλου είδους μπεστ σέλερ.

Το ρεκόρ για παγκόσμια πρεμιέρα με 394 εκατομμύρια δολάρια κατέχει η ταινία " Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ", αλλά η ταινία αυτή είχε ξεκινήσει να προβάλλεται από την Τετάρτη, βασιζόταν σε βιβλίο μπεστ σέλερ και αποτελούσε συνέχεια προηγούμενων ταινιών.

iKypros

18/11/2009

http://www.ikypros.com/cgibin/hweb?-A=6 ... ikypros&w=
:roll:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”