Η ίαση του Νίκου Κουρκούλη

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

ekpaideytikos
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ekpaideytikos »

Ο πόνος είναι η επίσκεψη του Θεού. Σε καμμία περίπτωση δεν ξεπερνά τις δυνάμεις μας. Κάποτε παρακάλεσα κι εγώ την Παναγία μας, να μου δώσει λίγα χρόνια ζωή για να μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά μου. Τώρα μπορώ να πω ότι και χωρίς εμένα θα πορεύονταν. Λίγο σκληρό και ίσως απογοητευτικό, αλλά αληθινό. Έχω πιστεί πως όντως ο Κύριος φροντίζει να μας πάρει την καλύτερη στιγμή μας, για να μας σώσει. Αυτή είναι η απέραντη αγάπη του, που εμείς δεν καταλαβαίνουμε. Είναι πάνω από τις δυνατότητές μας.
Iosif
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Iosif »

Σύμφωνα με τούς Αγίους τής Εκκλησίας, η προσευχή προς τον Θεό δεν είναι ΜΟΝΟ αυτό που ΣΥΝΗΘΩΣ εννοούμε σαν προσευχή :
Π.χ. «Θεέ μου, δώσε μου αυτό».
Προσευχή είναι ΕΠΙΣΗΣ και η ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ τού ανθρώπου.
Τα προηγούμενα, τα είχε τονίσει έντονα, και ο Χαρισματούχος Γέροντας Παΐσιος.
Τέλειος Θεός, και τέλειος και ΑΠΟΛΥΤΑ αναμάρτητος άνθρωπος, και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Σωτήρας τού κόσμου, Ιησούς Χριστός: «Εγώ θα είμαι μαζί σας όλες τις ημέρες, έως την συντέλεια τού κόσμου».
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Το προσωπικό θαύμα στον Ν.Κουρκούλη

Δημοσίευση από lovethink »

Ο τραγουδιστής Νίκος Κουρκούλης περί το 2002, είχε προβλήματα υγείας. Σε εξετάσεις που έκανε, διαπιστώθηκε καρκίνος στο πάγκρεας. Έκανε αρκετές επαναληπτικές εξετάσεις, που όμως όλες έδειχναν όλες το ίδιο πράγμα.

Η μητέρα του του έλεγε να μην ανησυχεί και ότι όλα θα πάνε καλά. Κατά την περίοδο της Σαρακοστής και αφού τελείωσε το πρόγραμμα στο κέντρο που εμφανιζόταν (τελευταία ημέρα λειτουργίας), χαιρέτισε όλους τους φίλους του και πρόσφερε δωράκια σε όλους τους συνεργάτες του, σαν να μην μπορούσε πια να χαρεί αυτή την χαρά του κοινού. Μάλιστα τότε, άρχισε να κυκλοφορεί η φήμη περί της σοβαρής αρρώστιας του Κουρκούλη, και ότι βαδίζει τις τελευταίες ημέρες της ζωής του.

Οι φίλοι του, τον πίεζαν να πάνε στο Άγιον Όρος. Το ίδιο και ένας θείος του. Και φυσικά τον πείσανε μιας και ήταν ένας πόθος του χρόνια τώρα να κάνει αυτήν την επίσκεψη. Πριν ξεκινήσει, έκανε μία επανάληψη των εξετάσεων, χωρίς όμως να πάρει τα αποτελέσματα, γιατί την επόμενη θα έφευγε για το Άγιο Όρος. Ήξερε ότι οι εξετάσεις θα έδειχναν το ίδιο όπως όλες οι προηγούμενες, και είχε πάρει πια την απόφαση να πάει στην Αμερική και να κάνει χειρουργείο, σε κάποιον γιατρό που του είχαν συστήσει που ήταν ειδικός παγκρεατολόγος

http://mystakidis.com/istologio/?p=175

Ακούστε εδώ τη συνέντευξη του τραγουδιστή

http://www.mystakidis.com/istologio/fil ... o_oros.wma
Καλή Σαρακοστή
Nici-D
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Germania

Δημοσίευση από Nici-D »

Entaksi apisteuti istoria, o epouranios Pateras kanenan mas den ksexnaei..
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Η ίαση του Νίκου Κουρκούλη

Δημοσίευση από vasilisalt »

Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Η ίαση του Νίκου Κουρκούλη

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Με καρκίνο στο πάγκρεας,πηγαίνει στο Άγιον Όρος,συναντάει απρόσμενα τον γιατρό που πρόκειται να τον εγχειρήσει (!!!) και κατά την επιστροφή του στην Αθήνα,οι γιατροί έκπληκτοι του δηλώνουν ΠΩΣ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!!!

Εμείς,αναφωνούμε μόνο:

“ Τίς Θεὸς μέγας ὡς ὁ Θεὸς ἡμῶν; σὺ εἶ ὁ Θεὸς ὁ ποιῶν θαυμάσια μόνος”
!
Πηγή:hellas-orthodoxy.blogspot.gr
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Η ίαση του Νίκου Κουρκούλη

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Ταῖς πρεσβείαις τῆς Θεοτόκου, Σῶτερ, σῶσον ἡμᾶς!!!

Εβαλε την Τιμία Ζώνη της Θεοτόκου, πάνω του...
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”