Παπά-Αντώνης Παπανικολάου (Κιβωτός του κόσμου)

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από dionysisgr »

Το αναλαμβανω εγω προσωπικα.

Μπορω να ερθω σε επαφη, να μαζεψω και να παω τα δωρα, μαζι με οποιον αδελφο/η θελει να ελθει.

Και επ'ευκαιρια να γνωρισουμε τον παπα Αντωνη, που εχει και το ιδιο ονομα με τον πνευματικο μου.

Λοιπον, επι το εργον. Ας αναλαβει ο καθενας, απο τον τοπο του, να οργανωσει το πραγμα.

Μετα τα μαζευουμε κεντρικα, και τα παμε.

Τι λετε;
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Εγω λέω ένα μεγάλο ΝΑΙ!!!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Διονύση τι λές να ανοιξεις ένα λογαριασμο οπου θα καταθεσουμε ολοι εμεις απο το φορουμ....οτι μαζευτει...ή το πέρνετε σε δώρ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΚΆΠΟΙΟΝ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ή πάτε το χρηματικο ποσο στον πατερα Αντώνιο??? Τι λέτε?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από angieholi »

dionysisgr έγραψε:Το αναλαμβανω εγω προσωπικα.

Μπορω να ερθω σε επαφη, να μαζεψω και να παω τα δωρα, μαζι με οποιον αδελφο/η θελει να ελθει.

Και επ'ευκαιρια να γνωρισουμε τον παπα Αντωνη, που εχει και το ιδιο ονομα με τον πνευματικο μου.

Λοιπον, επι το εργον. Ας αναλαβει ο καθενας, απο τον τοπο του, να οργανωσει το πραγμα.

Μετα τα μαζευουμε κεντρικα, και τα παμε.

Τι λετε;
Χριστιανοι εν δραση!!!!!!! :25 :25 :25 Δηλωνω ΠΑΡΟΝ!
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Βρε θα πρεπει να είχε πάρει φωτιά εως τώρα το θέμα αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ???????????????????
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

smarti έγραψε:Διονύση τι λές να ανοιξεις ένα λογαριασμο οπου θα καταθεσουμε ολοι εμεις απο το φορουμ....οτι μαζευτει...ή το πέρνετε σε δώρ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΚΆΠΟΙΟΝ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ή πάτε το χρηματικο ποσο στον πατερα Αντώνιο??? Τι λέτε?

Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ναι επίσης.

Κάποια διεύθυνση αποστολής να βρεθεί.

Και ίσως το IBAN κάποιου τραπεζικού λογαριασμού, για διαδικτυακή κατάθεση ή και απλή κατάθεση.

Είδατε όταν υπάρχουν άνθρωποι σαν τον Παπα-Αντώνη, πως ομορφαίνουν τα πράγματα?
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από dionysisgr »

Oχι Σμαρω μου, με χρηματα δεν μπλεκω, ουτε με λογαριασμους.

Να αγορασουμε δωρακια, βιβλια, παιχνιδια, ναι. Και αναλαμβανω να τα φορτωσω και να τα παω οσα δρομολογια και εαν χρειαστουν.

Εγω ταπεινα λεω την γνωμη μου, να μαζεψει ενας/μια απο καθε περιοχη, οτι μπορει, να τα στειλει με ενα πρακτορειο, η να τα φερει κατ'ιδιαν, να τα μαζεψουμε κεντρικα, και αφου ενημερωσουμε πρωτα τον παπα Αντωνη, να παμε μια εβδομαδα πριν τα Αγια Χριστουγεννα, να τα δωσουμε στα παιδακια του Θεου.

Και να παμε και ως φορουμ, σαν μια επιτροπη αγαπης ας πουμε. Να παρουμε και την ευχη του.

Με την διακριτικη αδεια του διαχειριστου παντοτε, agionoros, και την ευλογια του, να προχωρησουμε εαν παμε σαν φορουμ.

Αλλιως παμε οσοι θελετε σε προσωπικο επιπεδο. Επικοινωνηστε με pm οσοι θελετε ετσι.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Νομίζω έτσι θα δυσκολέψουν τα πράγματα... :? :? :? :?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Προσωπικά, επειδή είμαι πολύ μακρυά, δεν θα έρθω.
Μπορώ όμως να στείλω κάτι, ή να καταθέσω.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκκλησιαστική Επικαιρότητα”