Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Ευχές.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από ψυχουλα »

Xρόνια πολλα στους εορταζοντες! Φωτισμενα, ευλογημένα, γεματα Χριστο!
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
inaf
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 10:35 pm
Τοποθεσία: Σωτήρης@Αγ. Παρασκευή

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από inaf »

Χρόνια καλά και ευλογημένα σε όλους τους εορτάζοντες, καλό παράδεισο παιδιά :8 :8 :8
«Ιδού βαδίζω…» Κύριε, δέξου με
ξεχνώντας τον πολύ μου ρύπο…
Εσύ που ακούς τον κρυφό πόθο μου
και της καρδιά μου κάθε χτύπο.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από stathis73 »

inaf έγραψε:Χρόνια καλά και ευλογημένα σε όλους τους εορτάζοντες, καλό παράδεισο παιδιά :8 :8 :8
Σωστος ο Σωτηρης καλο παραδεισο και απο εμενα :8 :8 :8 :8 :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
babisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2009 6:54 pm
Τοποθεσία: Χαράλαμπος@Θεσσαλονικιός

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από babisgr »

PRETORIAN έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους θερμά. Ο Άγιος Χαράλαμπος να είναι βοηθός και παραστάτης μας.
Χρόνια μας πολλά αδελφέ!!


Σας ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου όλους ξεχωριστά. Να είσται καλά, και σας εύχομαι και εγώ να είναι προστάτης σας ο Άγιος Ιερομάρτυρας Χαραλάμπης! Αυτός ο μεγάλος Άγιος! Θα μου πείτε και ποιος άγιος δεν είναι μεγάλος αλλά έχουμε και κάποιες ιδιαίτερες αδυναμίες σε μερικούς.. :wink:

stathisgrh έγραψε:αντε και γαμπρος βρε :mrgreen: :8 :8 :8
Εγώ δε σ'έβρισα;;!! :mrgreen:
aposal έγραψε:babisgr. Ο γνωστός και μη εξαιρετέος Θεσσαλονικέας έφηβος και νομίζω τελειόφοιτος Λυκείου. Καλή επιτυχία στις εξετάσεις Μπάμπη! Πάντα αγωνιστής να είσαι, όπως και σήμερα!
Τελειόφοιτος δεν είμαι μιας που όπως λες δίνω και εξετάσεις.. Κάντε προσευχή και για μένα μπας και με φωτίσει ο Κύριος και περάσω εκεί που θέλει.
stathisgrh έγραψε:ΥΓ: Οσοι ειναι απο θεσσαλονικη ας πανε στην Εξαδακτυλου δυο στενα μετα την καμαρα με μετωπο προς τον βαρδαρη, υπαρχει ο Αγιος Χαραλαμπος (μετοχι της Ιερας Μονης Σιμωνος Πετρας) που θα πανυγηριζει σημερα και πολυ πιθανον να ειναι και ο γεροντας εξω.
Ήμουνα χθες στον εσπερινό.. Και ήταν ο γέροντας Αιμιλιανός, άλλοι 2-3 σιμωνοπετρίτες κάποιοι ιερείς άλλοι και πλήθος κόσμου.
Καθεῖλε δυνάστας ἀπό θρόνων καί ὕψωσε ταπεινούς...
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από ψυχουλα »

babisgr έγραψε: Σας ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου όλους ξεχωριστά. Να είσται καλά, και σας εύχομαι και εγώ να είναι προστάτης σας ο Άγιος Ιερομάρτυρας Χαραλάμπης! Αυτός ο μεγάλος Άγιος! Θα μου πείτε και ποιος άγιος δεν είναι μεγάλος αλλά έχουμε και κάποιες ιδιαίτερες αδυναμίες σε μερικούς.. :wink:
έχει δίκιο ο Μπάμπης- χτες που διάβασα το βίο του και το μαρτύριο του είχα μείνει άφωνη.
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από angieholi »

Χρόνια πολλά, ευλογημένα και ευάρεστα στον Θεό μας, εύχομαι στον μικρό Μπάμπη-babisgr και στον Χαράλαμπο-Pretorian μας!!! :8

Επειδή δε τυγχάνει να είστε και οι δύο ψάλτες, σας εύχομαι πάντοτε να ψάλλετε με ταπείνωση και αγάπη
και μέσα από την άσκηση, την προσπάθεια,τον αγώνα σας και τον κόπο σας,
όποιες μικρές τυχόν "παραφωνίες" έχετε, γρήγορα να εξαλειφθούν τόσο στο αναλόγιο, όσο και στην πνευματική σας ζωή.

Εύχομαι δε, επειδή είστε νέοι και οι δύο και μπροστά σας απλώνονται απλόχερα, πρώτα ο Θεός, τα υπόλοιπα χρόνια της νιότης σας,
να είναι πάντοτε χρόνια κοντά στον Χριστό μας και τελικά να καταλήξετε και να γίνετε, εκείνο που Εκείνος έχει αποφασίσει και θέλει για εσάς...

Ο Άγιος Χαράλαμπος να είναι πάντοτε στο πλευρό σας και να σας στηρίζει σε κάθε σας δυσκολία!!!

Χρόνια σας πολλά!!!!!
:25 :25 :25 :25
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από evagelia »

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΛΟΓΙΑ!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
babisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2009 6:54 pm
Τοποθεσία: Χαράλαμπος@Θεσσαλονικιός

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από babisgr »

Νά'σται καλά!! :8
Καθεῖλε δυνάστας ἀπό θρόνων καί ὕψωσε ταπεινούς...
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από angieholi »

Σήμερα 10 Φεβρουρίου, γιορτάζει και ο μικρός μας Μπάμπης-Βabisgr αλλά και ο Χαράλαμπος-Pretorian!!!

Χρόνια πολλά λοιπόν και ευλογημένα και στους 2 σας....... αλλά και σε όσους γιορτάζουν σήμερα εντός ή εκτός φόρουμ. :8
Εύχομαι να μοιάσετε στον Άγιο σας Χαράλαμπο και στην μακροζωία του αλλά προπαντώς στην πίστη του και την αγάπη του για τον Κύριο Ημών Ιησού Χριστό....

Ο Θεός να σας ευλογεί, να σας φωτίζει............. ε! και από πέρυσι εύχομαι να έχετε κάνει καμιά πρόοδο πάνω στο αναλόγιο!!!!!! :mrgreen:

Χρόνια σας πολλά!!!!!!!!!! :25 :25
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Xρόνια Πολλά στον Χαράλαμπο

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Χρόνια πολλά, καλά κι' Ευλογημένα σε όλες τις εορτάζουσες και τους εορτάζοντες..
angieholi έγραψε:εύχομαι να μοιάσετε στον Άγιο σας Χαράλαμπο και στην μακροζωία του αλλά προπαντώς στην πίστη του και την αγάπη του για τον Κύριο Ημών Ιησού Χριστό....
Να του μοιάσετε σε όλα αυτά, όπως όμορφα ευχήθηκε η Αγγελική,
και επιπροσθέτως,
αδέρφια μου καλά,
να μοιάσετε πλήρως στο όνομά σας,
με το να ζείτε πάντοτε μέσα στην Αγάπη, σε τέτοιο βαθμό ώστε συνεχώς να "λάμπετε από χαρά"..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Χρόνια Πολλά”