Ιεροσολύμων Θεόφιλος: Χρειαζόμαστε Στελέχη!

θέματα που αφορούν τους Αγίους Τόπους

Συντονιστής: Συντονιστές

petrosathonas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1460
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2008 4:55 pm

Re: Ιεροσολύμων Θεόφιλος: Χρειαζόμαστε Στελέχη!

Δημοσίευση από petrosathonas »

Τώρα τις γιορτές είδα πολλές εκπομπές στην τηλεόραση σχετικά με τους Αγίους Τόπους.
Και θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερη τιμή να είναι κάποιος Αγιοταφίτης.
Πάντως η λειψανδρεία είναι κάτι που ο Κύριος έχει αναλάβει αφού ο Ίδιος είπε ότι η εκκλησία Του δεν πρόκειται να καταβληθεί ποτέ.
Παλιά που στο Άγιο Όρος ήταν χιλιάδες μοναχοί οι Άγιοι Τόποι προφυλάχθηκαν δια μέσου των αιώνων.
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Ιεροσολύμων Θεόφιλος: Χρειαζόμαστε Στελέχη!

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Η αλήθεια είναι πως χρειάζονται άτομα στους Αγίους Τόπους , οικονομική βοήθεια .
Βρίσκω την ιδέα του Χρήστου καταπληκτική - δε ξέρω αν θα μπορούσε να εφαρμοστεί - και τι κανόνες ισχύουν στο Άγιο Όρος - δε γνωρίζω δε μπορώ να μιλήσω .....αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση και έχω διαβάσει και εγώ είναι σε σχέση με τον αριθμό των ξένων ( Ρώσων ) Μοναχών στο Άγιο Όρος .
Αν κάποιος γνωρίζει θα ήθελα να μας διαφωτίσει με το τι ισχύει ...
zazzy
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 8:55 pm

Re: Ιεροσολύμων Θεόφιλος: Χρειαζόμαστε Στελέχη!

Δημοσίευση από zazzy »

ο Δεσποτης Χριστος ας σκεπαζει με την ευλογια του τα αδερφια μας εκει κατω, και ολοι εμεις απο εδω ας προσευχηθουμε γιαυτους και αν μπορουμε και ειμαστε σε θεση να κανουμε το παραμικρο για να τους βοηθησουμε ειναι ευχης εργο.
Κυριε Ιησου Χριστε , ελεησον με
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Ιεροσολύμων Θεόφιλος: Χρειαζόμαστε Στελέχη!

Δημοσίευση από vasilikirimp »

ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΤΗ ...ΘΑ ΤΗ ΠΩ ΟΜΩΣ....ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ....ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ....ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΔΡΟΜΗ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ - ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ - ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ....ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ .....ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ....ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ .....ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άγιοι Τόποι”