Γειά σας και πάλι.......

Ψυχολογικά Θέματα

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

dimitrisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 12:53 pm

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από dimitrisgr »

dionysisgr έγραψε:
Θαρρος και πιστη. Ολοι θα σε εχουμε στην προσευχη μας. Και θα πανε ολα καλα.
Άβαταρ μέλους
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΣ »

αγαπητή φίλη ... εμπιστεύσου και πορεύσου έχοντας οδηγός σου την Θεία Πρόνοια... έτσι κι αλλιώς εμείς οι άνθρωποι είμαστε εντελώς αδύναμοι να αλλάξουμε ορισμένα πράγματα και βέβαια παντελώς ανίσχυροι μπροστά στο μυστήριο του του θανάτου.
μετά από κάποιες προσωπικές εμειρίες έχω την άποψη ότι στο άγχος του καθενός καθρεφτίζεται ο προσωπικός εγωισμός μας , η θέληση να επέμβουμε παντού καινα αλλάξουμε τα πάντα αγνοώντας παντελώς τη θεία βούληση και το τι έχει πρσβεύσει ο θεός για τον καθένα ξεχωριστά

... μην αγχώνεσαι,κοίτα να χαρείς τη ζωη σου και τους δικούς σου . χάνεις πολύτιμο χρόνο γιατί τελικά αυτή η ζωή είναι πολύ μικρή για να τη στριμώχνουμε ακόμη περισσότερο.
ο Χριστός σώζει....
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από aposal »

Καλώς ήρθες Ευφροσύνη μας! Πάλι όμως με προβλήματα! Τι θα γίνει με σένα βρε κοπέλα μου; Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ (που χαίρομαι), να λυπηθώ (που, δυστυχώς, δεν το έχω καταφέρει), ή να εκνευριστώ (που το απεύχομαι), διότι το τρις εξαμαρτείν ου γυναικός σοφής.
Τα έχεις πει αυτά στον πατέρα Ματθαίο; Αν όχι σπεύσε! Και με την δική του ευλογία θα τα ξεπεράσεις όλα!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
eufrosini
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: αλιμος αττικη

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από eufrosini »

aposal έγραψε:Καλώς ήρθες Ευφροσύνη μας! Πάλι όμως με προβλήματα! Τι θα γίνει με σένα βρε κοπέλα μου; Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ (που χαίρομαι), να λυπηθώ (που, δυστυχώς, δεν το έχω καταφέρει), ή να εκνευριστώ (που το απεύχομαι), διότι το τρις εξαμαρτείν ου γυναικός σοφής.
Τα έχεις πει αυτά στον πατέρα Ματθαίο; Αν όχι σπεύσε! Και με την δική του ευλογία θα τα ξεπεράσεις όλα!
οχι η αληθεια ειναι δεν τα εχω πει γιατι παρολο που τονιζω οτι ειμαι 7 μηνων εγκυος και εχω ενα μωρο 13 μηνων μου κλεινουν ραντεβου μετα απο 1 μηνα και παντα μεσημερι που κοιμαται η μικρη και δεν εχω που να την αφησω οποτε δεν εχω παει
εχω παρει 2 με 3 φορες να κλεισω ραντεβου αλλα ποτε δεν βρισκω :(
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από aposal »

Εξήγησε βρε παιδί μου στον Ηλία (συνήθως αυτός κλείνει τα ραντεβού) την ειδική σου περίπτωση και ζήτησέ του να ρωτήσει τον π.Μ.Χ. μήπως μπορεί να γίνει εξαίρεση μόνο για σένα, λόγω της κατάστασής σου.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψυχολογικά Θέματα”