η πιο όμορφη στιγμή της μέρας!

Διάφορα Θέματα που δεν μπορούν να είναι σε άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Συντονιστές

panagiotis2008
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Δευ Απρ 28, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis2008 »

Εμένα η πιο όμορφη στιγμή της ημέρας είναι όταν βγαίνω για καφέ με έναν φίλο μου αλλά βαθύτερα είναι όταν έχω μόλις τελειώσει την προσευχή, έρχεται η Χάρη του Θεού και γεμίζω με μια θεϊκή χαρά και αγαλλίαση.(μόνο όσοι το 'χουν ζήσει καταλαβαίνουν για τι μιλάω.)
Και το Πνεύμα και η νύμφη λένε ¨έλα.Και όποιος ακούει ας πει ¨έλα.και όποιος διψάει ας έρθει,και όποιος θέλει ας παίρνει δωρεάν το νερό της ζωής.
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από alithis »

η πιο ομορφη στιγμη της ημερας ειναι εκεινη που μιλαω με τον πνευματικο μου.η παρουσια του και ο λογος του γεμιζει πολυ κοσμο με χαρα και ελπιδα
athanasiagr
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am

Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Δημοσίευση από athanasiagr »

Καθε στιγμη ειναι ομορφη οταν μεσα μου εχω ΑΓΑΠΗ .Το πρωινο με τα ροδαλα χρωματα της Ανοιξης που περνα μπροστα στα ματια μας, με δοξα στον Δημιουργο για την νεα ημερα που μας χαριζει .Μετα η δουλεια η φροντιδα για τους αλλους ο ηλιος που μας λουζει με τις χρυσες αλλα πολυ ζεστες ακτινες(εξ αιτιας της τρυπας του Οζοντος)και το γλυκο δείλι με τον ηλιο που παει να ξεκουραστει στην δροσερή αγκαλιά του ωκεανού .Ετσι και μεις στην αγκαλια του Πατερα μας με την προσευχή και ολες μας τις σκανδαλιές αφήνοντας τες στα πόδια ΤΟΥ να μας συγχωρέσει και να μας ελεησει με την ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ κατω απο το ολολευκο φεγγάρι που κανει περιπατο μεσα στα ονειρά μας.



ΠΑΣΑ ΠΝΟΗ ΑΙΝΕΣΑΤΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.....
Άβαταρ μέλους
yiorgos31
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από yiorgos31 »

lazarr έγραψε:
smarti έγραψε:Η ποιο ωραια ωρα της ημερας μου και καθε ημερας ειναι οταν παει 21 ωρα και πρεπει ολοι να πανε για υπνο.Αυτη η γαληνη ειναι το κατι αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Υπαρχουν βεβαια και αλλες ωραιες στιγμες.Μια ακομα ειναι οταν βλεπω τα παιδακια μου να προσευχονται μπροστα στο εικονοσταση. :)
Για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα Σμάρω,αλλά για το πρώτο την έχω πατήσει γιατί τώρα που μεγάλωσαν μας βάζουν πρώτα για ύπνο και ύστερα κοιμούνται αυτά :D :D :lol: :lol:
Και επιπλέον όταν πηγαίνει και η γυναίκα μου και γλιτωνω τη μουρμουρα!... :lol:
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Σου ευχομαι να μην το διαβασει αυτο η γυναικα σου :rant: X( :blackeye: :boxing:
και εμενα μαλλον το ιδιο θα ελεγε!!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Θέματα”