η πιο όμορφη στιγμή της μέρας!

Διάφορα Θέματα που δεν μπορούν να είναι σε άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Συντονιστές

aanast
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από aanast »

Καλημέρα σε όλους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τη μνήμη του Αγίου Αρσενίου του Καππαδόκη,σήμερα.

Ευχαριστώ όσους ήρθαν χθες στο ναό του Αγ. Κων/νου
να προσκυνήσουν.

Η πιο συγκινητική στιγμή ήταν όταν προσκύνησα τα ιερά λείψανα κι ένιωσα ΕΥΩΔΙΑ ,που για πρώτη φορά στη ζωή μου,μύρισα τόσο έντονα....

ΝίκοΖ,Ιοανάθ,Μιχάλη...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Η πιο ωραία στιγμή της ημέρας είναι όταν ακούω τραγούδια. Τώρα τελευταία μου αρέσει το :

with
everything I hate, everything you do
everything I fear , everything on you
Baby baby
I'm still in love...
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

vasilis_m21 έγραψε:Η πιο ωραία στιγμή της ημέρας είναι όταν ακούω τραγούδια. Τώρα τελευταία μου αρέσει το :

with
everything I hate, everything you do
everything I fear , everything on you
Baby baby
I'm still in love...
Καλά και εσύ αυτό βρήκες να ακούσεις ? άκου καμμιά Δέσποινα :lol:
Καλή Σαρακοστή
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Α επίσης ωραία στιγμή είναι όταν βλέπω τα γατιά μου, την Αποστολία και τον Ζώη. :roll: Α χα καλό ε;
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Η πιο όμορφη στιγμή της ημέρας είναι εκείνη που νοιώθω γαλήνη στην ψυχή μου κι αγάπη για όλον τον κόσμο.

Χθες, ήταν τότε που διάβαζα το κείμενο για το "σπουργιτάκι του Θεού", την Στελλίτσα και με πλημύρισε ανείπωτη συγκίνηση. Η ψυχή μου γέμισε από την ομορφιά της δικής της και τον θαυμασμό γι αυτό το υπέροχο πλάσμα του Θεού!!!!!!!!

Ας τη φέρνουμε στη σκέψη μας όταν γύρω μας όλα μοιάζουν μαύρα.....
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

vasilis_m21 έγραψε:Α επίσης ωραία στιγμή είναι όταν βλέπω τα γατιά μου, την Αποστολία και τον Ζώη. :roll: Α χα καλό ε;
Εχτές έδωσα μια συνέντευξη για κάποια δουλειά (...)Περιμένοντας, ενα θρασύτατο μικρό γκριζόλευκο αιλουροειδές, είχε σκαρφαλώσει στον καναπέ που καθόμουν γουργουρίζοντας δυνατά (!) και τριβόταν στο μπουφάν μου (μαύρου χρώματος) Μια γλύκα! Μια μπουκίτσα ζωάκι :D Μου έκανε παρέα όσο περίμενα ώσπου ήρθε ο διευθυντής της εταιρείας και το πέταξε έξω :D :D
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

tigris έγραψε:Εχτές έδωσα μια συνέντευξη για κάποια δουλειά (...)Περιμένοντας, ενα θρασύτατο μικρό γκριζόλευκο αιλουροειδές, είχε σκαρφαλώσει στον καναπέ που καθόμουν γουργουρίζοντας δυνατά (!) και τριβόταν στο μπουφάν μου (μαύρου χρώματος) Μια γλύκα! Μια μπουκίτσα ζωάκι :D Μου έκανε παρέα όσο περίμενα ώσπου ήρθε ο διευθυντής της εταιρείας και το πέταξε έξω :D :D
Μου το εξηγείς λίγο? Δεν το κατάλαβα.
Ευτυχισμένη ήταν η στιγμή που το αιλουροειδές γουργούριζε με αγκαλίτσες ή όταν ο διευθυντής το πέταξε έξω??????

:roll: :roll: :roll:
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

D:D D:D
Εχεις δίκαιο δεν διευκρίνισα!
ήταν γλυκύτατο γουργουριζε σαν πολυβόλο!!!!
Μου κατεστρεψε το μπουφάν με εκατονταδες γατότριχες!!!
Και τα ρουχα που φορούσα-ήταν καταμαυρα κι αυτά!!!!
Κατάλαβες 123 μου;
...
Δεν το πεταξε αγρια έξω, το επιασε από το σβερκο και το βγαλε, αλλά αυτό ξαναμπήκε χε χε πονηρό το γατί
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Ελπίζω να ήταν μαύρο για να είναι ασορτί η τρίχα με τα ρούχα !!!
maria78
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από maria78 »

Η πιο ωραία στιγμή της ημέρας για μένα είναι όταν μου δίνεται η δυνατότητα να βοηθήσω κάποιον μέσα από την δουλειά μου και αν μου πει και ένα καλό λόγο ακόμη καλύτερα :wink: Τότε καταλαβαίνω ότι δεν κέρδισε μόνο αυτός αλλά κι εγώ.

"Αν νιώθεις απομονωμένος, τότε κάνε μια λίστα από ονόματα ανθρώπων στους οποίους θα μπορούσες να δώσεις αγάπη μέσα από ένα τηλεφώνημα,μια επίσκεψη ή κάποια άλλη πράξη καλοσύνης.Και μόνον που θα κάνεις αυτήν την λίστα η διάθεσή σου θα φτιάξει αφάνταστα και όταν θα την κάνεις πράξη η ζωή σου θα αλλάξει"
"...Την επόμενη μέρα προσπάθησα να έχω μεγαλύτερη επαφή με τους ανθρώπους που συναντούσα.Χαμογέλασα και είπα "Γεια" στον αστυνόμο της τροχαίας που ρύθμιζε την κυκλοφορία, αντάλλαξα μερικές καλοσυνάτες κουβέντες με έναν υπάλληλο και συζήτησα με ένα μάγειρα τα σχέδιά του για διακοπές.Είναι παράξενο, αλλά μέσα σε μια μέρα γεμάτη με ένα σωρό ασχολίες, αυτές είναι οι στιγμές που θυμάμαι."
"Η καλοσύνη είναι δυνατή, είναι μεταδοτική και μεταμορφώνει.Ποτέ μην υποτιμάς τη δύναμη ενός φιλικού χαμόγελου, ενός τρυφερού αγγίγματος ή μιας υποστηρικτικής κουβέντας. Είναι τόσοι πολλοί οι άνθρωποι που βαδίζουν στον κόσμο με πόνο και αμφιβολία για τον εαυτό τους...Το απλό σου δώρο μπορεί να κάνει την ημέρα ενός φίλου ή ενός ξένου διαφορετική.Ίσως ακόμα και να τους σώσει την ζωή."

Από το βιβλίο του Alan Cohen ¨Μια βαθιά ανάσα ζωής"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Θέματα”