Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Διάφορα Θέματα που δεν μπορούν να είναι σε άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Συντονιστές

pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

Κανένα σχόλιο για τον πάπα από εσάς εδώ μέσα που ήρθε στην Ελλάδα. Αρέσκεστε στις αγαπολογίες εδώ μέσα και ξεχνάτε την ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ. Αυτά είναι τα διαβόλια που κατατρώγουν την Ορθόδοξη Πίστη μας. Γι' αυτό να μιλάμε. ή ήμαστε Ορθόδοξοι ή όχι. Δεν φοβόμαστε κανέναν διάβολο και κανέναν ΆΝΘΡΩΠΟ. ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΑΘΟ θΕΟ, ΤΟΝ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ ΤΩΝ ΟΡΘΟΔΟΞΩΝ. Ζητώ συγνώμη από όλους τους Ορθοδόξους χριστιανούς που ήρθε ο αιρετικός πάπα στην ευλογημένη Ελλάδα, με τις ευλογίες του κράτους. Θα τρίζουν τα κόκαλα του αγ. Κοσμά μα και όλων των Αγίων μας. Μπράβο στον ιερέα που δεν φοβήθηκε κανέναν και πήγε μόνος. Φταίω και εγώ που δεν πήγα περισσότερο, συγχωρέστε με τον άθλιο.

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από aposal »

Εσύ γιατί ακόμη γράφεις εδώ μέσα; Αφού δεν δέχεσαι την Εκκλησία της Ελλάδος. Γράφεις μόνο για να μας πεις ότι είμαστε αιρετικοί; Ευχαριστούμε πολύ που μας τη λες για εκατοστή φορά. Κοίτα να σώσεις εσύ την ψυχή σου και άσε μας εμάς.
Η δική σου Εκκλησία είναι το πρόβλημα.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

Να έχουμε την ευχή του!!!!!!

pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

Πετάξαν τον Ονούφριο οι οικουμενιστές, και βάλαν τον Επιφάνιο με το έτσι θέλουν.


pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

Τι έχουμε να δούμε ακόμη; !!!!

pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

οι Ουνίτες της Ουκρανίας παίρνουν τις Ορθόδοξες Εκκλησίες με τις ''ευλογίες'' του κράτους. Και από αυτά τα Χριστούγγενα τα γιορτάζουν με το νέο ημερολόγιο οι Ορθόδοξοι Ουκρανοί.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

AN θελεις δωσε βαση. Τις προάλλες ενας απο την παρέα μπήκε στην αυλή ενός σπιτιου να χαιρετήσει κατι γνωστούς του, που ήταν καθισμένοι γύρω απο ένα τραπέζι,( μας προειδοποιησε ότι αυτοί ήταν με το ....παλιό). Τέλος πάντων εγώ δεν έχω πρόβλημα με όσους θέλουν παλιό ημερολόγιο, και μπήκαμε να πιούμε ένα ποτήρι νερό. Τι το ήθελα....... έφτασαν στο σημείο να ισχυρίζονται ότι ο άγιος Παίσιος δεν ήταν άγιος, κατα συνέπειαν και για τους ιδιους λόγους ούτε ο αγιος Πορφυριος, αγιος Ιακωβος Τσαλίκης, Εφραιμ της Αριζόνας ο Φιλοθείτης κλπ κλπ. ΜΙΛΆΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΆΛΗ ΤΡΙΚΥΜΊΑ ΕΝ ΚΡΑΝΙΏ ΚΑΙ ΜΕΓΆΛΗ ΠΛΆΝΗ. Τέλος έχω να πώ ότι αν οι 12 ΄΄παρατάξεις΄΄ παλαιοημερολογητών ( που ενδεχομένως να έχουν αυξηθεί έκτοτε )γίνουν μία και εγώ θα εορτάζω με το παλιό.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!!!

Δημοσίευση από pan »

Καλησπέρα φίλε μου!!!

Μιά ενημερωτική ανάρτηση έβαλα.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις γιατί έβαλες εσύ την δική σου ανάρτηση;

Σε ευχαριστώ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Θέματα”