θυμάστε τον Στάθη Αδέρφια;... προσευχή...

Διάφορα Θέματα που δεν μπορούν να είναι σε άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

θυμάστε τον Στάθη Αδέρφια;... προσευχή...

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ του Θεού του ζώντος, ελέησον τον δούλον Σου Ευστάθιο! Δι ευχών των Αγίων Σου και για τις προσευχές των αναξίων δούλων Σου

Αγωνίζεται 7,5 χρόνια για να επανέλθει στην ζωή! (Μια Προσευχή από όλους μας)

M’ ένα συγκινητικό μήνυμα, συνοδευόμενο από τη διπλανή φωτογραφία, η αδερφή (Σόνια) του ειδικού φρουρού Στάθη Λαζαρίδη... από το Τσοτύλι Κοζάνης, που πριν από περίπου 7,5 χρόνια, δέχτηκε μια σφαίρα από Καλάσνικοφ στα Ζωνιανά της Κρήτης κι από τότε βρίσκεται σε άγρυπνο κώμα, του ευχήθηκε, χθες Πέμπτη 19/2, τα ακόλουθα: ...
“Χρόνια πολλά αδελφούλη μου… Να σε χαιρόμαστε… Ελπίζω και εύχομαι στα επόμενα γενέθλια σου να είμαστε πάλι όλοι μαζί.. Μου λείπεις πολύ…”

Ο Στάθης Λαζαρίδης βρίσκεται όλα αυτά τα χρόνια σ’ ένα δωμάτιο του 401 Στρατιωτικού Νοσοκομείου Αθηνών. Υποβλήθηκε σε δεκάδες επεμβάσεις και βρέθηκε πολύ κοντά στο θάνατο. Οι γιατροί δύσκολα δίνουν ελπίδες, ενώ οι δικοί του συνεχίζουν να πιστεύουν σ’ ένα θαύμα.

Ταξιδεύουν χιλιόμετρα από το Τσοτύλι Κοζάνης, ώστε να βρίσκονται διαρκώς στον αγαπημένο τους Στάθη. Eίναι παντρεμένος με παιδί και η κόρη του είναι 7 ετών σήμερα.

Ο αγώνας της οικογενείας και του ίδιου πραγματικά συγκλονίζει. Ας ευχηθούμε το 2015 να γίνει αυτό το “θαύμα” που περιμένουν τόσο πολύ οι γονείς του και οι δικοί του άνθρωποι.


Πηγή: kozan.gr



http://perivolipanagias.blogspot.gr/2015/02/75.html
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: θυμάστε τον Στάθη Αδέρφια;... προσευχή...

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

τον δούλον σου Ευστάθιο, Κύριε Ημών Ιησού Χριστέ, Ελέησον και Σώσον Αμήν!

Δι ευχών των αγίων Σου Χριστέ και Σωτήρα μου


Εικόνα
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: θυμάστε τον Στάθη Αδέρφια;... προσευχή...

Δημοσίευση από aposal »

Ας κάνουμε μια προσευχούλα για τον δοκιμαζόμενο Ευστάθιο και όλη την οικογένεια που δοκιμάζεται μαζί του.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Θέματα”