«Τι εννοεί έκτρωση;» Ιστορίες για τη γυναικεία ανδρεία.Ιστορία τέταρτη. Έκκληση για βοήθεια

Διάφορα Θέματα που δεν μπορούν να είναι σε άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

«Τι εννοεί έκτρωση;» Ιστορίες για τη γυναικεία ανδρεία.Ιστορία τέταρτη. Έκκληση για βοήθεια

Δημοσίευση από Domna »

«Τι εννοεί έκτρωση;» Ιστορίες για τη γυναικεία ανδρεία.Ιστορία τέταρτη. Έκκληση για βοήθεια

Αυτή είναι μια θλιβερή ιστορία που δεν έχει τελειώσει ακόμα (δε γνωρίζουμε αν εξακολουθεί να ισχύει - ΣτΜ). Αρχίζει, μάλλον, όπως και οι περισσότερες ιστορίες γυναικών που έχουν χάσει τον προσανατολισμό τους.
Μια κοπέλα, ας την ονομάσουμε Κάτια, ονειρευόταν την αγάπη.
Η Κάτια συνάντησε τον Δημήτρη. Έκαναν σχέση και όλα ήταν καλά, ώσπου η Κάτια έμεινε έγκυος. Η Δημήτρης, όμως, δεν είχε στα σχέδιά του να γίνει πατέρας. «Να πας να κάνεις έκτρωση, εγώ δε θέλω παιδιά! Θέλω να μείνω ελεύθερος ακόμα!» - φώναζε στην Κάτια που έκλαιγε. «Και αν θέλεις να ξέρεις, πλέον έχω σχέση με τη Λένα!»
Η κοπέλα, μέσα στη σύγχυσή της, έσκυψε το κεφάλι και ξεκίνησε για το σπίτι της:
– Έκτρωση… Τι εννοεί έκτρωση; Αφού είναι το παιδί μου, δικό μου και δικό του! Αφού αγαπούσαμε ο ένας τον άλλον... Ή μόνο εγώ αγαπούσα; Η Κάτια κάθισε στα γόνατα πάνω στο χιόνι και ξανά άρχισε να οδύρεται.
Θυμήθηκε τα λόγια που της έλεγε ο Δημήτρης στην αρχή της σχέσης τους, πόσο τρυφερός ήταν και πόσο άλλαξε τώρα. Ακόμα και η έκφραση του προσώπου του είχε αλλάξει. Τόση κακία στα μάτια του αγαπημένου της δεν είχε δει ποτέ. Η καρδιά της ήταν έτοιμη να σπάσει από τον πόνο.
– Πρέπει να είμαι δυνατή για χάρη του παιδιού μου, - σκέφτηκε ξαφνικά και ηρέμησε.
Η Κάτια πήγε στο σπίτι με σίγουρο βηματισμό, καθώς στο κεφάλι της είχε ωριμάσει μια στιβαρή απόφαση.
Στο σπίτι της, η Κάτια ομολόγησε με κάθε ειλικρίνεια τα πάντα στη μαμά της:
– Μαμάκα μου, βοήθησέ με να σώσω το παιδί μου, σε παρακαλώ! Δεν έχω κάποιον άλλον να στηριχτώ, - και η κόρη γονάτισε μπροστά στα πόδια της μαμάς της.
Η μαμά της Κάτιας δεν είχε στα σχέδιά της να γίνει γιαγιά ενός εξώγαμου παιδιού
Αλλά, η μαμά της Κάτιας δεν είχε στα σχέδιά της να γίνει γιαγιά ενός εξώγαμου παιδιού:
– Κάνε έκτρωση ή φύγε από το σπίτι όπου θέλεις. Να μην πατήσεις ξανά το πόδι σου εδώ με μπάσταρδο!
Η Κάτια, καθώς την απέρριψαν οι δικοί της άνθρωποι, βρέθηκε σε πλήρη σύγχυση, και δεν της έμεινε τίποτα άλλο, εκτός από το να μετακομίσει και να ζει στις σκάλες.
Η νέα προσπάθεια να απευθυνθεί για βοήθεια στον Δημήτρη της βγήκε με σύγκρουση με τη νέα του φίλη. Η Λένα ξυλοκόπησε την έγκυο Κάτια!
Αυτή τη στιγμή, η Κάτια βρίσκεται στο νοσοκομείο για να σώσει το μωρό της και δεν έχει ακόμα βρει μέρος για να μείνει.
Αν κάποιος από τους αναγνώστες έχει τη δυνατότητα να βοηθήσει την Κάτια, μπορείτε να απευθυνθείτε προσωπικά στη Ναταλία Μοσκβίτινα, επικεφαλής του Κινήματος «Γυναίκες για τη ζωή». Το κίνημά της δεν είναι φιλανθρωπικός οργανισμός και, δυστυχώς, δεν έχει τη δυνατότητα να προσφέρει τακτική οικονομική βοήθεια σε γυναίκες.

Το Κίνημα «Γυναίκες για τη ζωή»:

https://vk.com/women_prolif

Ναταλία Μοσκβίτινα:

Email: motata@yandex.ru



Instagram: @moskvitina_tata



Λολίτα Ναρανόβιτς



Μετάφραση για την πύλη gr.pravoslavie.ru: Αναστασία Νταβίντοβα



Pravoslavie.ru



12/3/2021


http://apantaortodoxias.blogspot.com
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: «Τι εννοεί έκτρωση;» Ιστορίες για τη γυναικεία ανδρεία.Ιστορία τέταρτη. Έκκληση για βοήθεια

Δημοσίευση από Domna »

Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Θέματα”