Φανουρόπιτα

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
taxiarxhs
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:39 pm
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ

Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από taxiarxhs »

θελω να ρωτησω απο τι υλικα παρασκευαζεται η φανουροπιτα και εαν πρεπει να συντρεχει καποιος λογος να τι φτιαξεις π.χ.να σου φανερωσει κατι ο αγιος?ευχαριστω
Κυριος εμοι βοηθος,και ου φοβηθησομαι.τι ποιησει μοι ανθρωπος;(προς Εβραιους ΙΓ,6)
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: φανουροπιτα

Δημοσίευση από evagelia »

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!!ΑΝ ΘΕΛΗΣ ΚΑΝΗΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ!!ΣΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΟΥ. ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΟΥ Η ΔΙΚΟ ΣΟΥ !!ΕΓΩ ΚΑΝΟ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΥΤΗ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ ΕΣΩΣΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΤΡΟΧΑΙΟ!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΤΑΞΗ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ !ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΣΩΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΟ ΕΔΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!
4 ΚΟΥΠΕΣ ΑΛΕΥΡΗ
2 ΚΟΥΠΕΣ ΖΑΧΑΡΗ
1 ΚΟΥΠΑ ΛΑΔΗ
1ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΣΟΔΑ +1ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΜΠΑΙΚΙΝ
ΞΥΣΜΑ ΛΕΜΟΝΗ+ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ
ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ
ΝΕΡΟ ΟΣΟ ΠΑΡΗ
ΛΙΓΟ ΚΟΝΙΑΚ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ)
ΚΑΝΕΛΑ ΚΑΙ ΓΑΡΥΦΑΛΑ ΤΡΙΜΕΝΑ
ΣΤΑΦΙΔΑ
ΑΜΥΓΔΑΛΟΨΥΧΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)
ΑΝΑΚΑΤΕΒΗΣ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ
ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΗ ΣΟΔΑ +ΜΠΑΙΚΙΝ ΜΕ ΤΟ ΑΛΕΥΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΗΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙΚΑΙ ΣΤΑΦΥΔΕΣ
ΨΗΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ 175 ΒΑΘ.1 ΩΡΑ
ΕΑΝ ΘΕΛΗΣ ΠΑΣΠΑΛΙΖΗΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΖΑΧΑΡΗ ΑΧΝΗ!!
ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ
ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Εικόνα
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: φανουροπιτα

Δημοσίευση από aposal »

Να προσέχουμε πολύ όταν ζητάμε από κάποιον άγιο, ή από τον Ίδιο τον Θεό, να μας φανερώσουν κάτι, γιατί ο διάβολος μπορεί να μας ξεγελάσει και να μας δώσει δικά του σημάδια κι εμείς να νομίζουμε ότι είναι σημάδια του Θεού!
Επειδή η εμπειρία μου λέει ότι οι συντριπτικά περισσότερες περιπτώσεις αφορούν κόλπα του πονηρού, καλόν είναι να συζητάμε κάθε σημάδι που νομίζουμε ότι δεχόμαστε με τον πνευματικό μας, πριν οδηγηθούμε σε μεγάλη πλάνη.
Και να μην ξεχνάμε τα λόγια του Κυρίου μας :

1. Μάρθα, Μάρθα, μεριμνάς και τυρβάζη περί πολλά. ενός δε εστί χρεία. (Λουκ. ι΄ 41-42).

2. Και υμείς μη ζητείτε τι φάγητε και τι πίητε και μη μετεωρίζεσθε. ταύτα γαρ πάντα τα έθνη του κόσμου επιζητεί. Υμών δε ο πατήρ οίδεν τι χρήζετε τούτων. πλην ζητείτε την βασιλείαν του Θεού και ταύτα πάντα προστεθήσετε υμίν. (Λουκ. ιβ΄ 29-31).


Ερμηνεία Π. Τρεμπέλα :
1. Μάρθα, Μάρθα, ασχολείται η διάνοιά σου από ανήσυχες φροντίδες και κουράζεται το σώμα σου για να προετοιμάσεις πολλά. Ένα δε είναι χρήσιμο και αναγκαίο, η ακρόαση της διδασκαλίας μου, που είναι πνευματική τροφή, αναγκαία για την ψυχή.

2. Και εσείς λοιπόν, να μην ανησυχείτε για το τι θα φάτε και τι θα πιείτε. Και μην αφήνετε την ψυχή σας να παραδέρνει, εδώ κι εκεί, με ανήσυχες σκέψεις και φροντίδες. Διότι όλα αυτά, οι εθνικοί και οι ειδωλολάτρες, που αγνοούν τον αληθινό Θεό και την πατρική του Πρόνοια, τα ζητούν ως τα μόνα σοβαρά και απαραίτητα. Ο δικός σας όμως Πατέρας γνωρίζει ότι έχετε ανάγκη από αυτά και συνεπώς θα σας τα δώσει. Μόνο να ζητάτε, σαν το κυριότερο από όλα, να ζήσετε τη ζωή της χάριτος και υπακοής στον Θεό, η οποία θα σας καταστήσει μέλος της βασιλείας του Θεού από την παρούσα ζωή και θα σας εξασφαλίσει την κληρονομιά των ουράνιων αγαθών στον μέλλοντα αιώνα. Και όλα αυτά τα επίγεια θα σας δοθούν μαζί με εκείνα.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
dora gian
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 23, 2008 1:56 pm

Re: Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από dora gian »

Θα ηθελα να σας πω, κατι σχετικο που μου συνεβει ,σχετικα με τον Αγιο.
Ενα βραδυ ,και ηταν χειμωνας, το τηλεφωνο μου χτυπησε και ηταν ο Γεροντας μου ....μου ζητησε να παω στον ΑΓΙΟ ΦΑΝΟΥΡΙΟ να αναψω ενα κερι γιατι εχασε το κινητο που του ειχα δωρισει πριν απο καιρο. Του ειπα ,οτι στην περιοχη που μενω δεν υπαρχει τετοια εκκλησια και οτι αυτη που ηξερα ηταν 1 ωρα μακρυα. Μου ειπε να παω αμεσως ,και με την προσευχη του θα το βρει γιατι ηταν πολυ σημαντικο για αυτον ...ειχε μεσα σημαντικα τηλ ,ασε τα πνευματικα του παιδια θα τον ψαχνουν και θα ανησυχισουν. Τη να κανω σηκωθηκα και πηγα στον παρεκκληση του Αγιου προσευχηθηκα ,αναψα το κερι ,να βοηθηση η ΧΑΡΗ του να βρεθει το τηλ. Κατοπιν του τηλεφωνησα του ειπα οτι εκανα αυτο που μου ειπε, αλλα εχω μια απορια Γεροντα...πως εγω μια αμαρτωλη θα ζητουσα κατι για ΕΣΑΣ και θα το εκανε και γιατι επρεπε να παω εγω? Το μονο που πηρα για απαντηση ηταν οτι θα ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΓΙΟΣ. Απο τοτε πολυ τον ευλαβουμε και τον τρεμω . το τηλ βρεθηκε .
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από Andreasmas »

Συμβουλευομενος εναν Γεροντα για το θεμα αυτο πηρα την παρακατω απαντηση.
[Καλυτερα ,παιδι μου, φτιαξε ενα προσφορο στον αγιο και με ζεουσα προσευχη ο αγιος θα σε βοηθησει.]
Ετσι εγινε και ο αγιος Φανουριο παντα ανταποκρινεται.
Οσο περι φανουροπιτας πουθενα μα πουθενα δεν υπαρχει κατι καταγεγραμμενο στα βιβλια της Εκκλησιας μας.
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από evagelia »

ΣΥΜΦΟΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣΟΥ!!ΑΠΟ ΠΑΡΑΔΩΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΟΥΡΟΠΙΤΤΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΛΕΝΕ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΟΤΑΝΕ!!ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ . ΤΗΝ ΠΙΤΤΑ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΑΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΝ ΝΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΡΙΕΣ!ΚΑΙ ΡΩΤΟΥΣΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΑΝ !!ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΒΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΦΑΝΟΥΡΙΟ!!ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΗ!!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ....... ΛΕΝΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ!! ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΗ Η ΑΚΟΜΗ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΟΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ!!ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΠΗΣ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ??? Ο ΙΕΡΕΑΣ(ΠΑΡΟΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ)ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ (ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΨΕΥΤΟΘΕΟΛΟΓΟ)ΓΙΑΤΙ ΛΕΜΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ!!!ΜΑ ΠΩΣ??????ΠΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΗ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!
ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡ ΣΑΡΑΝΤΗ!!ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ!!ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΗ!!ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ΜΝΗΜΟΝΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ!!!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΝ ΚΑΝΟ ΛΑΘΟΣ ΣΥΓΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΗ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΗ ΝΑ ΜΑΘΟ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΑΜΑΡΤΩΛΗ
Εικόνα
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από Andreasmas »

Αφησα το θεμα τεχνηεντως μετεωρο γιατι επιθυμουσα να το συνεχισει ενας αδερφος οπερ και εγενετο.Σε ευχαριστω evagelia για οσα εγραψες, με καλυψεςπολυ καλα.
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
taxiarxhs
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:39 pm
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ

Re: φανουροπιτα

Δημοσίευση από taxiarxhs »

evagelia έγραψε:ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!!ΑΝ ΘΕΛΗΣ ΚΑΝΗΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ!!ΣΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΟΥ. ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΟΥ Η ΔΙΚΟ ΣΟΥ !!ΕΓΩ ΚΑΝΟ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΥΤΗ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ ΕΣΩΣΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΤΡΟΧΑΙΟ!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΤΑΞΗ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ !ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΣΩΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΟ ΕΔΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!
4 ΚΟΥΠΕΣ ΑΛΕΥΡΗ
2 ΚΟΥΠΕΣ ΖΑΧΑΡΗ
1 ΚΟΥΠΑ ΛΑΔΗ
1ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΣΟΔΑ +1ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΜΠΑΙΚΙΝ
ΞΥΣΜΑ ΛΕΜΟΝΗ+ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ
ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ
ΝΕΡΟ ΟΣΟ ΠΑΡΗ
ΛΙΓΟ ΚΟΝΙΑΚ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ)
ΚΑΝΕΛΑ ΚΑΙ ΓΑΡΥΦΑΛΑ ΤΡΙΜΕΝΑ
ΣΤΑΦΙΔΑ
ΑΜΥΓΔΑΛΟΨΥΧΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)
ΑΝΑΚΑΤΕΒΗΣ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ
ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΗ ΣΟΔΑ +ΜΠΑΙΚΙΝ ΜΕ ΤΟ ΑΛΕΥΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΗΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙΚΑΙ ΣΤΑΦΥΔΕΣ
ΨΗΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ 175 ΒΑΘ.1 ΩΡΑ
ΕΑΝ ΘΕΛΗΣ ΠΑΣΠΑΛΙΖΗΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΖΑΧΑΡΗ ΑΧΝΗ!!
ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ
ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Κυριος εμοι βοηθος,και ου φοβηθησομαι.τι ποιησει μοι ανθρωπος;(προς Εβραιους ΙΓ,6)
taxiarxhs
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:39 pm
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ

Re: Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από taxiarxhs »

Ευαγγελια και ολους σας ευχαριστω πολυ.Ο Αγιος βοηθεια μας παντοτε
Κυριος εμοι βοηθος,και ου φοβηθησομαι.τι ποιησει μοι ανθρωπος;(προς Εβραιους ΙΓ,6)
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Φανουρόπιτα

Δημοσίευση από evagelia »

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΗΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΑΛΗΘΗΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ!!ΠΟΥ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙΜΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΑ!! ΑΣ ΕΙΝΑΙ -ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ Ο ΑΓΙΟΣ!!!
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οι συνταγές μας”