«Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν».

Γενικά Πνευματικά Θέματα

Συντονιστές: konstantinoupolitis, Συντονιστές

Απάντηση
theodore
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

«Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν».

Δημοσίευση από theodore »

Καλημέρα και Καλή Σαρακοστή σε όλους τους αδερφούς και αδερφές του φόρουμ."Ζητείστε βοήθεια και θα σας δοθεί" λέει το Ευαγγέλιο.Ναί, λοιπόν ας ζητήσουμε, ας αιτηθούμε.Όταν μας δοθεί, η χαρά μας θα είναι απερίγραπτη.Η καρδιά θα πλημυρίσει από φως.Το "είναι σου" σταματά να υπάρχει.Νιώθεις μια λεπτή γραμμή φωτός να σε ενώνει με το υπερουράνιο.Νιώθεις τον Ουράνιο Πατέρα δίπλα σου.Νομίζεις ότι σου μιλά.Τότε αφήνεσαι.Παραιτείσαι από το "είναι σου".Δεν νιώθεις ότι χρειάζεται να προστατευθείς από οτιδήποτε.Έχεις δώσεις όλη την ύπαρξη σου σε Εκείνον.Δεν σε ενδιαφέρει εαν είναι μέρα ή νύχτα, εαν αύριο θα είσαι εκεί που ήσουν εχθές, εδώ που είσαι σήμερα.Χαμηλώνεις το κεφάλι σου και βλέπεις την καρδιά σου να είναι γεμάτη δάκρυα.Θές να τα σκουπίσεις αλλά δεν θέλεις.Το ταξίδι το τελευταίο που θέλεις να αποφύγεις βλέπεις τώρα ότι το επιζητάς.Αισθάνεσαι ότι αυτός είναι ο προορισμός σου.Εκεί θα βρείς την Αγάπη του Δημιουργού σου.Κοντά σε Εκείνον μόνο.
Έψαχνα την Αλήθεια και τελικά η "Αλήθεια" βρήκε εμένα.Δεν μπορώ να σας πω περισσότερα.Βιώνω τις καλύτερες στιγμές της ζωής μου.
Ήθελα να το μοιρασθώ αυτό, με εσάς τα αδέρφια μου.Ξέρω ότι θα με καταλάβετε...

Θοδωρής
Τα αδύνατα παρ΄ ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Θέματα”