Ενημερώσεις για τα μαθήματα Βυζαντινής Μουσικής

Συζήτηση για την Βυζαντινή Μουσική.

Συντονιστές: alex, Συντονιστές

NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

agiooros έγραψε:den vlepo fos.
Eδω εχει περασει 1 χρονος
και ο αλεξ εχει χαθει !

Νικολα λες να καλεσουμε την Νικολουλη
για λιγο φως στο τουνελ ; :D
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

:lol: :lol: :lol: =))
pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Δημοσίευση από pan »

Mipos einai aytos poy erxete; 8O 8O 8O
pan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2005 5:00 am

Δημοσίευση από pan »

na kanoyme kai ligo plaka an einai eylogimeno.
alex
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ
Επικοινωνία:

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δημοσίευση από alex »

Βασική προϋπόθεση για να μάθει κάποιος βυζαντινή μουσική είναι το να πηγαίνει στην εκκλησιά και κυρίως από την αρχή του όρθρου
Η ομάδα μας θα σας δήξει το τρόπο κυρίως με μια σύντομη πρακτική και θεωρητική μέθοδο καινούργια οι οποία έχει φτιαχτεί γεια να μπορεί κάποιος
Να επανδρώσει το αναλόγιο ενός ναού σε σύντομο χρονικό διάστημα εκεί που υπάρχει ανάγκη χωρίς να θέλουμε να πλήξουμε τους υπόλοιπους συναδέλφους θεωρητικούς
Και εμείς θεωρητικοί είμαστε αλλά σκεφτήκαμε μετά από καιρό αυτή την μέθοδο και μάλιστα εντελώς δωρεάν για να βοηθήσουμε και εμείς με την σειρά μας τόσους που θέλουν να ανέβουν στο αναλόγιο και να βοηθήσουν και την εκκλησιά και την μουσική μας παράδοση
Θα κάνετε λίγο υπομονή γιατί όλα αυτά δεν γίνονται από την μια στιγμή στην άλλη απουσιάζαμε και για κάποιο καιρό λόγο εργασιών φροντίστε να είστε στη σελίδα και να ενημερώνεστε για τις καινούργιες αναρτήσεις οι όποιες σας θα λύνονται με γενικές ανακοινώσεις η ξεχωριστά θα θέτετε τα ερωτήματα σας στο email το δικό μου
xenofontinos
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Δεκ 14, 2005 6:00 am

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δημοσίευση από xenofontinos »

Χαίρομαι πάρα πολύ που θα αρχίσουν μαθήματα Βυζαντινής Μουσικής.
Σας παρακαλώ να έχετε υπ΄ όψιν σας κι εμένα.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

alex έγραψε:Βασική προϋπόθεση για να μάθει κάποιος βυζαντινή μουσική είναι το να πηγαίνει στην εκκλησιά και κυρίως από την αρχή του όρθρου

Η ομάδα μας θα σας δήξει το τρόπο κυρίως με μια σύντομη πρακτική και θεωρητική μέθοδο καινούργια οι οποία έχει φτιαχτεί γεια να μπορεί κάποιος

Να επανδρώσει το αναλόγιο ενός ναού σε σύντομο χρονικό διάστημα εκεί που υπάρχει ανάγκη χωρίς να θέλουμε να πλήξουμε τους υπόλοιπους συναδέλφους θεωρητικούς

Και εμείς θεωρητικοί είμαστε αλλά σκεφτήκαμε μετά από καιρό αυτή την μέθοδο και μάλιστα εντελώς δωρεάν για να βοηθήσουμε και εμείς με την σειρά μας τόσους που θέλουν να ανέβουν στο αναλόγιο και να βοηθήσουν και την εκκλησιά και την μουσική μας παράδοση

Θα κάνετε λίγο υπομονή γιατί όλα αυτά δεν γίνονται από την μια στιγμή στην άλλη απουσιάζαμε και για κάποιο καιρό λόγο εργασιών φροντίστε να είστε στη σελίδα και να ενημερώνεστε για τις καινούργιες αναρτήσεις οι όποιες σας θα λύνονται με γενικές ανακοινώσεις η ξεχωριστά θα θέτετε τα ερωτήματα σας στο email το δικό μου

Έχωμαι τίποτα καινούριο πάνω στο θέμα ????
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
alex
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δημοσίευση από alex »

Φίλε μου αναμένουμε τις συμμέτοχες για να αρχίσουμε μέσω Skype τα μαθήματα να δούμε πόσοι θα είμαστε και πότε θα μπορούν όλοι και βλέπουμε να είμαστε καλά προς το παρόν όποιος έχει απορίες βάνω στην βυζαντινή μπορώ να του τις λύνω με προσωπικό μήνυμα η δημοσίως εδω
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

alex έγραψε:Φίλε μου αναμένουμε τις συμμέτοχες για να αρχίσουμε μέσω Skype τα μαθήματα να δούμε πόσοι θα είμαστε και πότε θα μπορούν όλοι και βλέπουμε να είμαστε καλά προς το παρόν όποιος έχει απορίες βάνω στην βυζαντινή μπορώ να του τις λύνω με προσωπικό μήνυμα η δημοσίως εδω
Νάσαι καλά , θάθελα να με υπολογίζατε , Ευχαριστώ.
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
costisk
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κώστας@Αθήνα

Re: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δημοσίευση από costisk »

Αγαπητέ Alex, σου είχα στείλει ένα pm στις 11/12/2008 αλλά μάλλον δεν το έχεις δει...αν μπορείς και θες απάντησέ μου... σε μία ερωτησούλα που σου έχω κάνει :oops:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βυζαντινή Μουσική”