Θέλετε να γίνει πάλι η Αγιά Σοφιά... ορθόδοξη εκκλησία;

Ότι έχει σχέση με την Ορθοδοξία γενικότερα.

Συντονιστές: konstantinoupolitis, Συντονιστές

Yunan
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα

Δημοσίευση από Yunan »

Misha! Έγραψες πάλι!!! :D

Καληνύχτα!!!
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

Misha έγραψε:
Yunan έγραψε:Και να προσθέσω αγαπητέ Parike το εξής:

Επειδή έχω στενή φιλική σχέση και συχνή επικοινωνία με την "γείτονα" και βιώνοντας κάποια πράγματα στην Πόλη, τελικά οι γείτονες (και εννοώ τους απλούς ανθρώπους) σέβονται την Αγια-Σοφιά και το Πατριαρχείο μας περισσότερο από πολλούς "Ελλαδίτες" σαν κι εμάς....

Προβληματισμός....
Ναι .... και μάλιστα μεγάλος....
κι αξίζει να "χαλαστεί" έστω και ένας έμψυχος ναός του Θεού για να κατακτηθεί ένας άψυχος?


την προσωπικη μου Αγια Σοφιά παντως την βρηκα στα ασκηταρια των Καρουλίων και τις σπηλιες των αθωνιτών οσιων ...

αυτά με νοιαζει να μη μαγαριστουν απο την εκκοσμικευση ..για να συνεχιζουν να δινουν στον πονεμενο κοσμο την προσευχη που εχει αναγκη περισσοτερο απο οτιδηποτε άλλο...
Πεστα χρυσόστομεεεε!!!!!
Άβαταρ μέλους
Harrys1934
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ¨οπου γη και Πατρις
Επικοινωνία:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΝΙΚΟ

Δημοσίευση από Harrys1934 »

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την ωραία ερμηνεία που έδωσες για την Κωνσταντινούπολη ότι θα γίνει πάλι ελληνική αλλά μην ονειρευόμαστε λεονταρισμούς δικούς μας έτσι ακριβώς το άκουσα από πολύ γνωστό μου άνρωπο που για περισσότερο από χρονο Η και δύο δεν έκανε τίποτα άλλο παρά να μελετά Αποκάλυψη και το ένα βιβλίο να τον στέρνει σε ΄΄αλλη προφυτεία που στο τέλος δεν έβλεπες άλλο βιβλιο στο τραπέζι του
Το έκανα κόπυ να του το δείξω και θα ευχαριστηθεί πολύ να δει ότι και αυτά που μου έλεγε δεν ήταν κούφια λόγια
Από τον φίλο σας τον Χάρρη....SYDNEY-AUSTRALIA
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορθοδοξία”