Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από eleimon »

smarti έγραψε:1.eleimon
2.ΣΤΕΦΑΝΟΣ
3.tkots
4.smarti
5.fotios
6.nikolaos 9
7.panagiotisspy
8.angieholi
9.aposal
10.chhistmas08
11.theodosis79
12.efthumhs
13.vasilisalt
14.panos0
15.petrosathonas
16.koyk
17.spirosn
18.Γεωργιος-Κερκυρα
19.Katerina
20.pilotos
21.6 χχ
22.LOCKHEART
23.zafeiris
+9 ανωνυμοι μεχρι στιγμης


Ο λογαριασμος ανοιξε στην Εθνικη Τραπεζα με τον αριθμο 736/604715-71

Θερμη παρακληση οποιος καταθετει ας μενημερωνει ειτε δημοσια ειτε σε πμ για να μαρκαρω το ονομα του με κοκκινο.

Ο λογαριασμος θα κλεισει στις 17 Μαιου και στη συνεχεια θα δοθουν ολα τα αντιγραφα στο διαχειρηστη.

Το ονοματεπωνυμο που θα γινεται η καταθεση θα δοθει σε πμ οποτε οποιος ειναι ετοιμος μου στελνει πμ και του το δινω.

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους!!!!!...Καθε ευλογια στα σπιτια σας!!!!
[/b]
[/quote]
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από eleimon »

eleimon έγραψε:
smarti έγραψε:1.eleimon
2.ΣΤΕΦΑΝΟΣ
3.tkots
4.smarti
5.fotios
6.nikolaos 9
7.panagiotisspy
8.angieholi
9.aposal
10.chhistmas08
11.theodosis79
12.efthumhs
13.vasilisalt
14.panos0
15.petrosathonas
16.koyk
17.spirosn
18.Γεωργιος-Κερκυρα
19.Katerina
20.pilotos
21.6 χχ
22.LOCKHEART
23.zafeiris



Ο λογαριασμος ανοιξε στην Εθνικη Τραπεζα με τον αριθμο 736/604715-71
Ο λογαριασμος θα κλεισει στις 17 Μαιου και στη συνεχεια θα δοθουν ολα τα αντιγραφα στο διαχειρηστη.
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους!!!!!...Καθε ευλογια στα σπιτια σας!!!!
[/b]
[/quote]
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από eleimon »

Ο λογαριασμος εκλεισε και το ποσο που μαζευτηκε ειναι 1386,31 ευρω για την κορουλα της Βασιλικης...τα κατεθεσα σημερα το πρωι στο λογαριασμο της γιαγιας.

Εγω απ τη μερια μου σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη αυτη προσφορα σας κι ας ευχηθουμε ολοι μαζι να αναπαυσει ο Θεος την ψυχουλα της Βικης..

Η μητερα της κ η αδελφη της Βασιλικης σας ευχαριστουν μεσα απ την καρδια τους,και σας ευχονται χιλια καλα σε σας κ στις οικογενειες σας!!!

Υ.Γ στην ενορια μου γινεται καθε απογευμα παρακληση στην Πορταιτισσα κ διαβαζονται καθημερινα τα ονοματα ζωντων κ κεκοιμημενων, επειδη εχω στανταρ ονοματα που διαβαζονται καθημερινα οποιος θελει ας μου δωσει τα ονοματα της οικογενειας του και θα λειτουργουνται καθημερινα μαζι με τα δικα μου,και παλι ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους οσους βοηθησατε!!!!
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
nikolaos-9

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από nikolaos-9 »

Νικόλαος
Μαρία
Κωνσταντίνος
Γιαννούλα
Παρασκευή

Κωνσταντίνος (κεκοιμημένος)


Σ' ευχαριστώ πολύ Ελπίδα!!
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από eleimon »

Μια προσευχουλα για τη μητερα της Βασιλικης την κυρια Σοφια,εδω και μια βδομαδα βρισκεται στο νοσοκομειο με επιθετικο ογκο σε ολη τη στοματικη κοιλοτητα,αναπνεει με τραχειοστομια και τρωει απο ειδικο σωληνα που της εχουν τοποθετησει στο στομαχι.
Ας ειναι οι τελευταιες μερες,ωρες της να περασουν οσο γινεται πιο ανωδυνα για κεινη και για τους δικους της ανθρωπους.

Μεσα σε 8 μηνες απ το θανατο της κορης της οδεευει για να παει να τη συναντησει τελικα... :( :( :( ενα μεγαλο κουραγιο στην αδελφη της Βικης που δε προλαβαν να κλεισουν οι πληγες απ το θανατο της αδελφης της και αντιμετωπιζει πλεον και το χτυπημα της μητερας της μεσα σε λιγους μηνες.
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από dionysisgr »

«Ω βάθος πλούτου και σοφίας και γνώσεως θεού.
ως ανεξερεύνητα τα κρίματα αυτού και ανεξιχνίαστοι αι οδοί αυτού.
Τίς γαρ έγνω νούν Κυρίου; ή τίς σύμβουλος αυτού εγένετο;

ή τίς προέδωκεν αυτώ και ανταποδοθήσεται αυτώ;
Ότι εξ'αυτού και δι'αυτού και εις αυτόν τα πάντα.
αυτώ η δόξα εις τους αιώνας, αμήν.»


Απ.Παυλου, Προς Ρωμαίους κεφ.11 στ.33-36

Δεν ειναι ωρα κανονικα για "θεολογιες", αλλα ο νους δεν εχει που αλλου να καταφυγει,
παρα μονο στον Θεο. Πως αλλιως να γινει; Δεν υπαρχει αλλο στηριγμα σε τετοιες καταστασεις. Εξ'ανθρωπων ουκ εστιν σωτηρια.

Κατα τον μεγα και πολυαθλο Ιωβ, ειμαστε ολοι μας, "γη και σποδος",
αφημενοι κατα το μετρο της πιστης μας, ο καθενας, στα χερια του Κυριου.

Σε αυτον ελπιζουμε και προσδοκουμε. Οταν οι λειψες μας δυναμεις μας αφηνουν, τοτε δεν εχουμε πουθενα να κρατηθουμε,
γιαυτο πρεπει να φροντιζουμε εγκαιρως να εχουμε αρπαχτει απο το χερι του Θεου, και να βαδιζουμε μαζι Του, καθε μερα.

Τα πολλα λογια ειναι περιττα. Δεν εχει και πολλα να πει κανεις, παρα μονο εναν παρηγορητικο λογο,
τον οποιον ο βαρια ασθενης δεν ειναι σε θεση να εγκολπωθει, και οποιος μαλλον,
προς εμας επιστρεφει, και παρηγορει,
ωστε να σταθουμε και εμεις στο υψος των περιστασεων,
οταν κληθουμε και εμεις να δοκιμαστουμε, για να δειξουμε απο τι μεταλλο ειμαστε φτιαγμενοι.

Ευχομαι το καλυτερο, για την ψυχη της.

Ευχομαι δυναμη εξ'υψους, σθενος και κουραγιο προς τους οικειους της.

Και οταν, Αυτος ο Κυριος και Θεος μας, το κρινει, να βρει ελεος, καθως και την αναπαυση της,
κοντα στον Στεφανοθετη και Δωρεοδοτη Χριστο.

Να την θυμηθουμε και ολοι μας, λιγο με ενα κομποσχοινακι. "Κυριε Ιησου Χριστε, Υιε Θεου, Ελεησον την δουλη σου Βασιλικη".
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από eleimon »

Καλό Παράδεισο κυρία Σοφία... :( :( :( Καλή αντάμωση με την κορούλα σου.

Χθες τα ξημερώματα έκλεισε τα ματάκια της η μητέρα της Βασιλικούλας,....μέσα σε 8 μήνες διπλό χτύπημα και για την αδελφή της Βίκης που έχασε μητέρα και αδελφή αλλα και για την κορούλα της Βίκης που έχασε την αγαπημένη της γιαγιά και τη μανούλα της.

Ας τους δώσει ο Θεός κουράγιο και δύναμη να συνεχίσουν οδευόντας πάντα στο δρόμο Του.
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36490
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από toula »

Kαλό παράδεισο στην κυρία Σοφία εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Ο Θεός να δώσει κουράγιο στους συγγενείς της και στην εγγονούλα της !
Άβαταρ μέλους
christmas08
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Θεοδώρα@Θεσσαλονίκη

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από christmas08 »

Καλο παραδεισο για τις ψυχουλες που εφυγαν για τα ουρανια και κουραγιο σε αυυτους που μενουν πισω
ΣΑΛΩ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΠΙΠΤΟΝΤΕΣ ΦΑΥΛΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΥ ΖΟΦΕΡΕΣ ΤΡΙΚΥΜΙΕΣ, ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΜΕΝ ΕΙΣ ΤΟ ΣΕΠΤΟΝ ΕΚΤΥΠΟΝ ΣΟΥ ΜΗΤΕΡ ΚΑΙ ΘΕΡΜΩΣ ΚΡΑΖΟΜΕΝ.
ΓΕΝΟΥ ΓΟΡΓΟΥΠΗΚΟΕ ΗΜΙΝ ΠΡΟΣΤΑΤΙΣ ΤΟΙΣ ΑΕΙ ΦΩΝΟΥΣΙΝ.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Εις μνήμη της Βασιλικής!!!!!

Δημοσίευση από smarti »

Καλόν Παράδεισο να έχει η κυρία Σοφία! Και καλό κουράγιο στους δικούς της ανθρώπους και στην μικρούλα!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”