Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Διαδρομές μονοπάτια στο Αγιον Ορος

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από aposal »

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω άλλο νούμερο, παρά μόνον αυτό που έγραψες.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
packvout
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2015 4:05 pm
Τοποθεσία: Πάτμος

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από packvout »

Αν έχεις λίγο χρόνο μπροστά σου μέχρι την ημερ/νία που σχεδιάζεις να πας, ίσως να έστελνες μια επιστολή "express" στη Μονή υπ'όψιν του αρχοντάρη;
Κων/νος
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από ntinos »

packvout έγραψε:Αν έχεις λίγο χρόνο μπροστά σου μέχρι την ημερ/νία που σχεδιάζεις να πας, ίσως να έστελνες μια επιστολή "express" στη Μονή υπ'όψιν του αρχοντάρη;
Καλή ιδέα, ευχαριστώ!..αλλά θα ήθελα να ξέρω από κανέναν άλλο που έχει πάει αν συνεννοήθηκε μέσω τηλ., αν είναι αυτό το σωστό νούμερο, ή αν ύπάρχει άλλος τρόπος κ χάνω άδικα το χρόνο μου...Δεν μπορεί, κάποιος θα έχει μείνει από το φόρουμ...ίσως ανοίξω νέο τοπικ αν δεν βγάλω άκρη.
ravniotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από ravniotis »

αυτό που έγραψα παλιότερα για αυτό το θέμα μάλλον ισχύει και τώρα. Η Δοχειαρίου , από ο,τι φαίνεται, δέχεται κόσμο που είναι κατά κάποιο τρόπο γνωστοί της μονής. Για αυτό και δεν έχει ωράριο που δέχεται τηλεφωνήματα για διανυκτέρευση.
εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο. Πήγαινε έτσι στη μονή, ζήτησε εκείνη την ώρα να σε φιλοξενήσουν και αν τυχόν αρνηθούν πήγαινε είτε στη Ξενοφώντος είτε στη Κωνσταμονίτου που θα σε δεχτούν κατά 99%
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από ntinos »

ravniotis έγραψε:αυτό που έγραψα παλιότερα για αυτό το θέμα μάλλον ισχύει και τώρα. Η Δοχειαρίου , από ο,τι φαίνεται, δέχεται κόσμο που είναι κατά κάποιο τρόπο γνωστοί της μονής. Για αυτό και δεν έχει ωράριο που δέχεται τηλεφωνήματα για διανυκτέρευση.
εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο. Πήγαινε έτσι στη μονή, ζήτησε εκείνη την ώρα να σε φιλοξενήσουν και αν τυχόν αρνηθούν πήγαινε είτε στη Ξενοφώντος είτε στη Κωνσταμονίτου που θα σε δεχτούν κατά 99%
Ok, ευχαριστώ!!...αν κ βρήκα ένα φαξ (23271), θα στείλω κ βλέπουμε...αν μου απαντήσουν (που σημαίνει ότι ισχύει) θα ενημερώσω αν είναι να το προσθέσουμε στο site...
Απλά, μου κάνει εντύπωση που δεν έχει απαντήσει κάποιος από εδώ που να έχει μείνει στο παρελθόν.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2728
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από agiooros »

ntinos έγραψε:
ravniotis έγραψε:αυτό που έγραψα παλιότερα για αυτό το θέμα μάλλον ισχύει και τώρα. Η Δοχειαρίου , από ο,τι φαίνεται, δέχεται κόσμο που είναι κατά κάποιο τρόπο γνωστοί της μονής. Για αυτό και δεν έχει ωράριο που δέχεται τηλεφωνήματα για διανυκτέρευση.
εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο. Πήγαινε έτσι στη μονή, ζήτησε εκείνη την ώρα να σε φιλοξενήσουν και αν τυχόν αρνηθούν πήγαινε είτε στη Ξενοφώντος είτε στη Κωνσταμονίτου που θα σε δεχτούν κατά 99%
Ok, ευχαριστώ!!...αν κ βρήκα ένα φαξ (23271), θα στείλω κ βλέπουμε...αν μου απαντήσουν (που σημαίνει ότι ισχύει) θα ενημερώσω αν είναι να το προσθέσουμε στο site...
Απλά, μου κάνει εντύπωση που δεν έχει απαντήσει κάποιος από εδώ που να έχει μείνει στο παρελθόν.
Ντινο κάναμε ακριβώς αυτό που είπε ο ravionis με τον μπαντζανάκι μου, πήγαμε και μας δέχτηκαν .
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από ntinos »

agiooros έγραψε:
ntinos έγραψε:
ravniotis έγραψε:αυτό που έγραψα παλιότερα για αυτό το θέμα μάλλον ισχύει και τώρα. Η Δοχειαρίου , από ο,τι φαίνεται, δέχεται κόσμο που είναι κατά κάποιο τρόπο γνωστοί της μονής. Για αυτό και δεν έχει ωράριο που δέχεται τηλεφωνήματα για διανυκτέρευση.
εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο. Πήγαινε έτσι στη μονή, ζήτησε εκείνη την ώρα να σε φιλοξενήσουν και αν τυχόν αρνηθούν πήγαινε είτε στη Ξενοφώντος είτε στη Κωνσταμονίτου που θα σε δεχτούν κατά 99%
Ok, ευχαριστώ!!...αν κ βρήκα ένα φαξ (23271), θα στείλω κ βλέπουμε...αν μου απαντήσουν (που σημαίνει ότι ισχύει) θα ενημερώσω αν είναι να το προσθέσουμε στο site...
Απλά, μου κάνει εντύπωση που δεν έχει απαντήσει κάποιος από εδώ που να έχει μείνει στο παρελθόν.
Ντινο κάναμε ακριβώς αυτό που είπε ο ravionis με τον μπαντζανάκι μου, πήγαμε και μας δέχτηκαν .
Αυτό θα κάνω, ευχαριστώ!...Ξενοφώντος θα μείνω, οπότε την επόμενη Δοχειαρίου και αν δεν, Κωνσταμονίτου...Ξενοφώντος-Δοχειαρίου-Κωνσταμονίτου πρέπει να είναι γύρω στα: 1.5 + 4.5 χλμ??
ravniotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από ravniotis »

20 λεπτάκια με θέα την θάλασσα και άλλα 80 ψιλοανηφορικά για την Κωνσταμονίτου.
όπως έγραψα και πριν , η μεν Ξενοφώντος έχει πάρα πολλές κλίνες και η Κωνσταμονίτου δεν αρνείται τη φιλοξενία σε μεμονωμένους ή σε μικροπαρέες. Εκτός βέβαια και αν η μονή έχει πανήγυρη ή κάποιο έκτακτο και μεγάλο αριθμό προσκυνητών
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από ntinos »

Οκ, θενξ..έκλεισε το πρόγραμμα: Ξενοφώντος, Δοχειαρίου (ή Κωνσταμονίτου) και Σίμωνος Πέτρας (παραμονή της Αγίας Μαρίας της Μαγδαληνής!)....το διαμονητήριο είναι για 3 ημέρες πλέον (παλιά ήταν 4 κ πιο παλιά 5 θυμάμαι), θα μπορούσα άραγε να μείνω 1 μέρα ακόμα σε κανα άλλο μοναστήρι?...φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα..
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Δοχειαρίου - Ξενοφώντος

Δημοσίευση από nickzark »

ravniotis έγραψε:20 λεπτάκια με θέα την θάλασσα και άλλα 80 ψιλοανηφορικά για την Κωνσταμονίτου.
όπως έγραψα και πριν , η μεν Ξενοφώντος έχει πάρα πολλές κλίνες και η Κωνσταμονίτου δεν αρνείται τη φιλοξενία σε μεμονωμένους ή σε μικροπαρέες. Εκτός βέβαια και αν η μονή έχει πανήγυρη ή κάποιο έκτακτο και μεγάλο αριθμό προσκυνητών
Nαι ειναι ανηφορικα , λιγο κοραστικό.Αλλα μια χαρά βγαίνει
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές μονοπάτια στον Αθω”