Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από ntinos »

Ξέχασα να αναφέρω ότι τα λεφτά θα σταλούν (απ'τον καθένα από εμάς) σε τραπ. λογαρασμό του 'δικαιούχου' που θα 'ψηφιστεί' και ΟΧΙ κάπου μέλους του agiooros.net
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από nickzark »

ntinos έγραψε:
vasilisalt έγραψε:Αν μου επιτρέπετε.
Δεν μπαίνουμε στην ουσία;
Πως, που, ποτε, πόσο, ποιος.
Πως: μέσω τρ. λογαριασμού (θα τον βάλουμε όταν τελειώσει η ψηφοφορία) ο καθένας ξεχωριστά, με αιτολογία: ονοματεπώνυμο-agiooros.net
Ποσο: όσο μπορεί κ θέλει ο καθένας.
Που: είπαμε να κρατήσουμε την 'ψηφοφορία' μέχρι 25/12. Αυτή θα καθαροίσει και το που.
Πότε: τα λεφτά θα τα βάλει ο καθένας ξεχωριστά μέχρι 7/1 (και πιο μετά δεν θα υπάρχει πρόβλημα φυσικά, απλά για να είμαστε κάπως συντονισμένοι)
Ποιος: Όποιος θέλει να βοηθήσει στέλνει λεφτά. Θα ακολουθήσει τηλ. από κάποιον από εμάς προς τον τελικό 'δικαιούχο' για να γνωστοποιήσει την κίνηση.
υ.γ.: αν δεν έχω καταλάβει κάτι διορθώστε με.
Καλα τα ειπες.Βασικα δεν υπαρχει καποιος ας πουμε Κεντρικος συντονιστης.Καθε αποψη ειναι σεβαστη.Απλα προς τιμην του το ξεκινησε ο Ντινος και ακουστηκαν καποιες προτασεις.Αν βγει η προταση του Ντινου περνει αυτος τηλ αν βγει του Σταθη περνει αυτος αντιστοιχα τηλ.( την δικια μου ουτε εγω την υποστηριζω πια ) .Απλα επειδη η κινηση στο φορουμ ειναι λιγο μικρη ειπαμε για να ημαστε δικαιοι και να περιμενουμε εως 25/12/2015 να ακουστει καθε αποψη .Χρονικα αφου δεν θα ανοιξει καποιος νεος λογαριασμος δεν εχουμε περιορισμο.Οπως ειπε σωστα ο Ντινος απλα για χαρην συντονισμου η πληρωμη ας γινει ως 7/1.και ποιο μετα να βαλει καποιος χρηματα δεν πειραζει
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από ntinos »

Συγκεντρωτικά όλες οι πληροφορίες...

1. ΟΝΗΣΙΜΟΣ: 3 (ntinos, vasilsalt, Μ.Δ.Κ.)
2. Κελί Αλυπιου: 7 (nickzark, stathisekp, Captain Yiannis, stathis73, iliasgr, ΜΙΧΣ, eleimon)
'Λευκά': 3 (toula, trader21, aposal)

Πως: μέσω τρ. λογαριασμού (θα τον βάλουμε όταν τελειώσει η ψηφοφορία) ο καθένας ξεχωριστά, με αιτολογία: ονοματεπώνυμο-agiooros.net. Ο λογ/μος θα ανήκει στην επιλογή που θα πλειοψηφήσει (ΟΧΙ σε μέλος του φορυμ).
Πόσο: όσο μπορεί κ θέλει ο καθένας.
Που: είπαμε να κρατήσουμε την 'ψηφοφορία' μέχρι 25/12. Αυτή θα καθορίσει και το που.
Πότε: τα λεφτά θα τα βάλει ο καθένας ξεχωριστά μέχρι 7/1 (και πιο μετά δεν θα υπάρχει πρόβλημα φυσικά, απλά για να είμαστε κάπως συντονισμένοι).
Ποιος: Όποιος θέλει να βοηθήσει στέλνει λεφτά. Θα ακολουθήσει τηλ. από κάποιον από εμάς προς τον τελικό 'δικαιούχο' για να γνωστοποιήσει την κίνηση.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2728
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από agiooros »

1. ΟΝΗΣΙΜΟΣ: 3 (ntinos, vasilsalt, Μ.Δ.Κ.)
2. Κελί Αλυπιου: 7 (nickzark, stathisekp, Captain Yiannis, stathis73, iliasgr, ΜΙΧΣ, eleimon, agiooros)
'Λευκά': 3 (toula, trader21, aposal)
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από stathisekp »

Όπως σας έχω πει μιλάω τακτικά με τον Γέροντα Χρυσόστομο και πριν λίγο που πάλι μιλήσαμε μου είπε για τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζει. Το δικαστήριο είναι για τις 20/1/2016 (με μια μικρή επιφύλαξη ίσως μου είπε για 16/1/2016, αλλά τώρα τελευταία δε πάω καλά και ξεχνάω περισσότερο απ ότι έχω συνηθίσει....)
Ο δε δικηγόρος του ζητά τα χρήματα προκαταβολικά και (με τη γνωστή προαναφερθείσα επιφύλαξη...) είναι 600 ευρώ !!!
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

stathisekp έγραψε:Όπως σας έχω πει μιλάω τακτικά με τον Γέροντα Χρυσόστομο και πριν λίγο που πάλι μιλήσαμε μου είπε για τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζει. Το δικαστήριο είναι για τις 20/1/2016 (με μια μικρή επιφύλαξη ίσως μου είπε για 16/1/2016, αλλά τώρα τελευταία δε πάω καλά και ξεχνάω περισσότερο απ ότι έχω συνηθίσει....)
Ο δε δικηγόρος του ζητά τα χρήματα προκαταβολικά και (με τη γνωστή προαναφερθείσα επιφύλαξη...) είναι 600 ευρώ !!!
Κυριε ελέησον,
καλά δεν υπαρχει κανένας χριστιανός δικηγορος στην Θεσσαλονικη να εξυπηρετήσει τον γέροντα ,
αλλά ... θέλει να πάρει και τα λεφτά προκαταβολικά, .....
Κύριε ελέησον...
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από stathisekp »

Captain Yiannis έγραψε:
stathisekp έγραψε:Όπως σας έχω πει μιλάω τακτικά με τον Γέροντα Χρυσόστομο και πριν λίγο που πάλι μιλήσαμε μου είπε για τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζει. Το δικαστήριο είναι για τις 20/1/2016 (με μια μικρή επιφύλαξη ίσως μου είπε για 16/1/2016, αλλά τώρα τελευταία δε πάω καλά και ξεχνάω περισσότερο απ ότι έχω συνηθίσει....)
Ο δε δικηγόρος του ζητά τα χρήματα προκαταβολικά και (με τη γνωστή προαναφερθείσα επιφύλαξη...) είναι 600 ευρώ !!!
Κυριε ελέησον,
καλά δεν υπαρχει κανένας χριστιανός δικηγορος στην Θεσσαλονικη να εξυπηρετήσει τον γέροντα ,
αλλά ... θέλει να πάρει και τα λεφτά προκαταβολικά, .....
Κύριε ελέησον...
Κι όμως.....
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Ειναι υπερβολικό το ποσον γιά παράσταση, ...αν δεν κάνω λάθος και 'γω , αλλα, ..... :(
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από ntinos »

Παιδία συγχωρέστε με αλλά ότι αφορά το Κελί Αλυπίου, υπάρχει αντίστοιχο τοπικ εδώ: viewtopic.php?f=5&t=13698&start=10

Αυτό το τόπικ αφορά συζήτηση/προτάσεις (και ‘ψηφοφορία’…άστοχος όρος αλλά πως αλλιώς να το πω!) για την 'Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων'.

Καλό θα είναι να μην μπαίνουν άσχετα ποστ...γιατί το λέω αυτό...αν ξεκινήσει μια κουβέντα για το πόσα ζητάνε οι δικηγόροι, και που δεν υπάρχει δικηγόρος να βοηθήσει, και μετά θα γράψει άλλος ‘αααα ξέρω εγώ δικηγόρο΄, μετά κάποιος άλλος κάτι άλλο που μπορεί να μην έχει καμία σχέσι με το κελί αλλά με κάτι άλλο άσχετο, κοκ, αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα όποιος θέλει να ενημερωθεί για το τι είναι η ‘Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων’, να χαθεί και να δυσκολευτεί να βρει τη συγκεκριμένη πληροφορία που θέλει.

Επαναλαμβάνω, συγχωρέστε με (!!), δεν θέλω να θίξω /κακοκαρδίσω κανένα, απλά αν γίνεται να κρατήσουμε αυτό το ποστ λίγο συμμαζεμένο...αυτό μόνο...να προλάβω θέλω μην ξεφύγει το τοπικ με άσχετα θέματα.

υ.γ. επειδή κάποιοι μπορεί να 'σκανδαλιστούν' με αυτό το ποστ, να πω ότι προσωπικά παρόλο που έχω προτείνει τον Ονήσιμο, έχω αποφασίσει να συνεισφέρω και στις 2 επιλογές...μάλιστα 3/1 πρώτα ο Θεός ανεβαίνω επάνω, και αν προλάβω (επειδή θα κινηθώ στις παραλιακές μονές της δυτικής πλεράς) θα περάσω και από το κελί.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από ntinos »

Συγκεντρωτικά όλες οι πληροφορίες...

1. ΟΝΗΣΙΜΟΣ: 3 (ntinos, vasilsalt, Μ.Δ.Κ.)
2. Κελί Αλυπιου: 7 (nickzark, stathisekp, Captain Yiannis, stathis73, iliasgr, ΜΙΧΣ, eleimon)
'Λευκά': 3 (toula, trader21, aposal)

Πως: μέσω τρ. λογαριασμού (θα τον βάλουμε όταν τελειώσει η ψηφοφορία) ο καθένας ξεχωριστά, με αιτολογία: ονοματεπώνυμο-agiooros.net. Ο λογ/μος θα ανήκει στην επιλογή που θα πλειοψηφήσει (ΟΧΙ σε μέλος του φορυμ).
Πόσο: όσο μπορεί κ θέλει ο καθένας.
Που: είπαμε να κρατήσουμε την 'ψηφοφορία' μέχρι 25/12. Αυτή θα καθορίσει και το που.
Πότε: τα λεφτά θα τα βάλει ο καθένας ξεχωριστά μέχρι 7/1 (και πιο μετά δεν θα υπάρχει πρόβλημα φυσικά, απλά για να είμαστε κάπως συντονισμένοι).
Ποιος: Όποιος θέλει να βοηθήσει στέλνει λεφτά (κάποιο μέλος μπορεί να προτείνει σε/μαζέψει από φίλους, κλπ.). Θα ακολουθήσει τηλ. από κάποιον από εμάς προς τον τελικό 'δικαιούχο' για να γνωστοποιήσει την κίνηση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”