Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Δημοσίευση από iliasgr »

Αδελφοι καλημερα σε ολους.Ειμαι ο Ηλιας ,νεο μελος,απο τη Δυτικη Ελλαδα,εχω σουπερ μαρκετ,και ειμαι προεδρος του δημοτικου συμβουλιου ενος δημου στη Δυτικη Ελλαδα.Εχω επισκεφθει το ορος αρκετες φορες αλλα λογω των αμαρτιων μου δε μπορω να το βιωσω σε ολο του το μεγαλειο.Ευχομαι σε ολους, υγεια και καλη μετανοια.Επισης σας παρακαλω να με θυμαστε στις προσευχες σας και να λετε ενα ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΤΟΝ ΔΟΥΛΟ ΣΟΥ ΗΛΙΑ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟ.ευχαριστω και καλη συνεχεια....
ελεησον με ο Θεος
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Καλώς ήρθες αδελφέ στην παρέα μας!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
filotheitis
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από filotheitis »

gol έγραψε:ΕΧΩ ΗΔΗ ΣΥΣΤΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΙΜΑΙ 36 ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΕΙ (ΑΥΤΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ) ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΗΤΕ ΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΩΛΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΘΑΥΜΑ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΗ gol ΕΙΜΑΣΤΕ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ!!!!
ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΔΙΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ
<ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ,ΩΣΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΙΑ>
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.
filotheitis
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από filotheitis »

Pythagoras έγραψε:Ονομάζομαι Αντώνιος Παπούλιας, είμαι 55 χρονών, παντρεμένος και πατέρας 2 θυγατέρων, ηλικίας 27 και 25 χρονών αντίστοιχα. Μένω με την οικογένεια μου στο χωριό Μυτιληνιοί της νήσου Σάμου από το 1984. Η 51-χρονη σύζυγός μου, Άννα, πάσχει εδώ και 8 χρόνια από την τερματική, νευρο-εκφυλιστική νόσο κινητικού νευρώνος. Έχει τραχειοτομηθεί και γαστροτομηθεί, και βρίσκεται κλινήρης σε πλήρη ακινησία τα τελευταία 3,5 χρόνια.

Ο 50-χρονος αδελφός μου, Αργύριος, πάσχει από σκλήρυνση κατά πλάκας από το 1983. Τον τελευταίο καιρό, δυσκολεύεται ακόμα και να σταθεί όρθιος.

Τα γεγονότα αυτά συνετέλεσαν ώστε να πραγματοποιήσω την μεγάλη αλλαγή στην ρότα της ζωής μου και να σηκώσω τα χέρια μου ψηλά στο κράσπεδο των ιματίων του Κυρίου. Ταξιδεύω πρώτη θέση διαπλέοντας το αρχιπέλαγος του Άγιου Πόνου, κι έχω την μοναδική ευκαιρία να δώ τα ωραιότερα χρώματα και να μυρίσω τα πιο φανταστικά αρώματα.
Είμαι ευτυχής που με επέλεξε ο Κύριος και κάνω ό,τι μπορώ για να για να μην τον διαψεύσω. Μεταξύ μας, είναι ο Σίμωνας μου, κι έτσι το φορτίο που σηκώνω είναι αφάνταστα ελαφρύ.

Σε ευχαριστώ, Κύριε, για αυτά που καταλαβαίνω μα πιο πολύ σε ευχαριστώ γι’ αυτά που κάνεις για μας και δεν τα καταλαβαίνω. Συνέχισε να με κατατρέχεις με το έλεός σου και … μην αποσύρεις από πάνω μου την χάρη σου.

"Ο Θεός δοκιμάζει επί το συμφέρον, εις το μεταλαβείν της αγιότητος αυτού"
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΓΕΡΟΣ.ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΝΗΣΙ ΣΟΥ ΓΙΑ 19 ΜΗΝΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ 1987-1989,ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 1988.
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Γεώργιος απο Φλώρινα 20 ετών .καλή δύναμη σε όλους εύχομαι ο Θεός να μας ελεήσει
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Καλώς ήρθες αδελφέ Γιώργο στην παρέα μας!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
thrinodos
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής

Δημοσίευση από thrinodos »

Καλημέρα και από μένα. Χριστός ανέστη!
Ονομάζομαι Γιώργος, είμαι 29 ετών, έχω σπουδάσει βιολογία, αλλά ασχολούμαι κυρίως με υπολογιστές κυρίως (τεχνική υποστήριξη και web design).
Μένω στο Περιστέρι και είμαι ελεύθερος (μέχρι να δεσμευτώ κάπου εκεί στο Όρος... :) ).
Καλώς σας βρήκα όλους λοιπόν
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Αληθώς ανέστη ο Κύριος!
Καλώς ήρθες στην παρέα μας Γιώργο και εύχομαι ό,τι είναι προς το συμφέρον σου να πραγματοποιηθεί!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Kostantinosve
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 13, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη@Κωνσταντίνος@Νεα Μηχανιώνα
Επικοινωνία:

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Δημοσίευση από Kostantinosve »

Γειά σε όλους και απο εμένα , ονομάζομαι Κωσταντίνος και μένω στην Μηχανιώνα της Θεσσαλονίκης , είμαι 21 ,είμαι σπουδαστής και συνγχρόνος εγράζομαι σε γραφείο και εύχομαι καλό υπόλοιπο του Καλοκαιριού η Μεγαλόχαρη της Μηχανιώνας να μας σκέπει όλους , παρακαλώ πολύ να με θυμάστε στις προσευχές σας !!
Κυριε Ιησού Χριστέ ελέησον με . . .
Υπεραγία Θεοτόκε σώσον ημάς . . .
PRETORIAN
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από PRETORIAN »

ΚΑΛΩΣΗΛΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ.ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΘΕΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
-Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με τον αμαρτωλό και ανάξιο δούλο σου.
-Γνώρισόν μοι, Κύριε, οδόν, εν ή πορεύσομαι, ότι πρός σέ ήρα τήν ψυχήν μου.
-Εξομολογήσομαί σοι είς τον αιώνα, ότι εποίησας και υπομενώ το όνομά σου ότι χρηστόν εναντίον των οσίων σου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”