Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από stathis73 »

Λοιπόν .........
Στις 10:40 έφτασα στην καμάρα όπου ο Νικηφόρος με τον Χρήστο είχαν είδη φτάσει και έκαναν μια βόλτα στην Εγνατία για να περάσει η ώρα.

Μετά το καλωσόρισμα και αφού τα λέγαμε για καμιά 10-15 λεπτά έφτασε ο επόμενος "γνωστός" άγνωστος φίλος ο Γιώργος defender με την μηχανή του.
Αφού την άφησε εκεί κοντά μας και κοιτούσε αυτός εμάς και εμείς αυτόν, μπήκε πρώτα στην Παναγιά μας για να προσκυνήσει και αφού βγήκε ο Νικηφόρος ως πιο έμπειρος μου λέει αυτός είναι δικός μας :8 και όντως έτσι ήταν συστηθήκαμε και μετά από λίγα λεπτά έφτασε και ο μαχ1 Μάξιμος που και αυτός με την σειρά του συστήθηκε στην παρέα.
Εγώ μεταξύ είχα και άλλο πρόβλημα με το τηλ μου, όπου εχθές μου έπεσε από τα χέρια και μαύρισε η οθόνη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω τίποτα παρά μόνο να απαντώ στις εισερχόμενες κλείσεις.
Μετά από λίγα λεπτά έκανε την εμφάνιση του ο Νίκος Nickzac Nικόλαος στο ονομα μετα της συζύγου και του κούκλου γιου τους τον Δημοσθένη, ο οποίος σε όλη την διάρκεια της μέρας δεν ακούσαμε την φωνή του παρά μόνο όταν του είπα ότι αν δεν φας το φαΐ σου θα σε δώσω στον βγενοπουλο :shock: εκεί ο Δημοσθένης άρχισε να μιλά :shock: ΄και να λέει όχι στον βγενοπουλο αυτός θα μου φάει το φάει μου :mrgreen: .
Τελικά κατά τις 11,45 και αφού είδη είχαμε μιλήσει με τον filota -Νικοτον οποίο και περιμέναμε να έρθει στο σημείο συνάντησης χτυπάει το τηλ και είναι στην γραμμή .........το Αφεντικό :shock: :mrgreen:
Εγώ: ναι
-Ελα
Εγω :που
Ελα ρε ο Νικος ειμαι
Εγω που εισαι;
Στην Θεσσαλονικη
Εγω: εγω ειμαι κοντά στον Αγιο Ιωαννη τον Ρωσο :shock:
-Που;;
Εγω:Στην Εύβοια ρε σε σένα κοντά ειμαι

Τελικά κάπου εκεί με σταμάτησε ο Νικηφόρος λέγοντας "τι λες ρε του ανθρώπου;" :mrgreen:

Αφού κλείσαμε το τηλ με το Αφεντικο :mrgreen: να σου έφτασε και ο Νίκος με τον Ευγενέστατο Αχιλλέα, μετά τις συστάσεις αλληλογνωριμίες ξεκινήσαμε για την πλατεία Αριστοτέλους για καφεδάκι, μετά από λίγα λεπτά είχαμε είδη καθίσει και ξαφνικά στο τηλ πάλι το αφεντικό να με ρωτά αν έχω video κλίση, του απαντώ ότι το Άρης -Παοκ είναι στις 8:30 !!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: μου λέει ο Χρήστος -konstantinoypolitis θα με πάρει να για να μας βρει μετά της συζύγου του, αλλα ντι αλλων :lol: :lol:

Καθίσαμε εγώ -εγώ-εγώ :mrgreen: ο Νικηφόρος, ο Χρηστος,ο Αχιλλέας, ο άλλος Νίκος με την σύζυγο και το μωράκι τους τον Δημοσθένη, ο Γιώργος, Ο Μάξιμος και παραγγείλαμε τα καφεδάκια μας οταν και πριν λίγο σηκωθούμε ήρθε και Ο Χρήστος με την σύζυγο και το μωράκι τους, αφού ξανασυστηθηκαμε όλοι σηκωθήκαμε να φύγουμε και ο Πρεσβύτερος και ποιο έμπειρος Νικηφόρος μου λέει ............" δεν θα πληρώσουμε;" :mrgreen: ......του απαντώ..." έστειλε το αφεντικό-Νίκος τηλεφωνική επιταγή :shock: ......" μου λέει " ρε συ τρελάθηκες;" του λέω "τώρα το κατάλαβες; μου λέει "όχι αλλά......... :25 :mrgreen: "τέλος πάντων ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ :mrgreen: και κάπου εκεί άρχισαν οι διαρροές.

Ο Νικηφόρος με τον Χρήστο έπρεπε να φύγουν λόγω υποχρεώσεων, ο Μάξιμος το ίδιο και ο Χρήστος με την σύζυγο μας ανανέωσαν το ραντεβού τους για την σουρωτή το απόγευμα.

Στην Συνέχεια πήγαμε στο παρκινγ όπου ο Νίκος με τον Γιώργο θα πήγαιναν κάπου να αφήσει ο Γιώργος την μηχανή του ώστε να πάμε μόνο με αυτοκίνητα στην Αγία Αναστασία, όπως και έγινε.

Η Ώρα ήταν 1:30 και ξεκινήσαμε για την ιερά Μονή της Άγιας Αναστασίας, μετά από μισή ώρα φτάσαμε παρκάραμε τα αυτοκίνητα μας και ανηφορίζοντας προς την είσοδο της μόνης ο Filotas -Νικος μου λέει πέρασες 1 κόκκινο και αλλά δυο σχεδόν κόκκινα :shock: ........του λέω εγώ ΠΟΤΕ δεν περνώ με πράσινο :shock: πάντα με κόκκινο :shock: μου λέει γιατί;......του απαντώ " και αν έρχεται από την άλλη μεριά ο Δημητρός που τα βλέπει όλα πράσινα τι γίνετε;" :shock: .....κάπου εκεί ο Νίκος σταμάτησε να μου μιλά (σου λέει άκρη δεν βγάζω μαζί του) και περιμέναμε και τα άλλα παιδιά να έρθουν.

Μετά από 5 λεπτά έφτασαν ανεβήκαμε στον Ναό και αφου βρήκαμε τον Πάτερ Χρυσογονο μας καλωσόρισε μας μοίρασε φυλλάδια με το Ιστορικό της Μονής και κάναμε και μια δέηση στο σκήνωμα Του Άγιου Θεωνά μας έχρισε με λαδάκι από το καντηλάκι Του και στην συνέχεια πήραμε τον δρόμο για την Περαία και την ταβέρνα του Μανόλη.

Σε λίγη ωpα είχαμε φτάσει και παρκάρει τα αυτοκίνητα στον περιβάλλοντα χώρο και αφού βρήκα τον ιδιοκτήτη μας έδειξε τον χώρο όπου θα γίνονταν το έγκλημα. :mrgreen:
Ήρθε ο ιδιοκτήτης να μας πάρει παραγγελία και αφού αυτή η διαδικασία κράτησε 10 λεπτά :mrgreen: :shock: με ρωτάει στο τέλος "θα έρθουν κι άλλοι; :mrgreen: .............ναι ναι του λέω

Και όντως μετά από μερικά λεπτά χτύπησε το τηλέφωνο και πήγα να πάρω την Άννα από το Ικεα, όταν έφτασα ο γιος του Νίκου φώναζε ...."δώστε μου να φάω πριν έρθει ο βγενοπουλος" :mrgreen: :mrgreen: και αφού πήγα κοντά του και του είπα μην στεναχωριέσαι ένας εφιάλτης ήταν και πέρασε" το μωρό ησύχασε και καθήσαμε ήρεμα και απολαύσαμε το φαγητό μας.

Κατά τις 5: 30 ξεκινήσαμε για την Σουρωτή και μετά από 8 -10 λεπτά είχαμε φτάσει στον αγαπημένο μας Παππούλη.

Πλυθος κόσμου στο παρκινγκ της μονής , και μέσα σε λίγα λεπτά προσκυνούσαμε το Άγιο Λείψανο του Αγίου Αρσένιου (κάτω από την εικόνα της Παναγιάς και στην συνέχεια στον Τάφο του Πατρός Παϊδιού, κατάνυξη και ευλάβεια πολύ, η συζήτηση κόπηκε μαχαίρι και όλοι ένας με την σειρά του έβαλε μετάνοια σε αυτόν τον μεγάλο Άγιο της εποχής μας γέροντα Παΐσιο.

Παραμείναμε στον χώρο της μονής για 15 λεπτά περίπου και στην συνέχεια αποχαιρετίσαμε τον Filota-Νίκο και τον Αχιλλεα ,λέγοντας μου ο Νίκος "την άλλη φορά θα τους βάλουμε να υπογράψουν συμμετοχές" και κάπου εκεί η παρέα του ΑγιουΟρους.νετ έδωσε ραντεβού για την επόμενη συγκέντρωση μελών.

Και το Θεό Δόξα

ΥΓ: Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Νίκο-agiooros για αυτόν τον ευλογημένο χώρο που μας παραχωρεί προς δόξα Θεού.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από faviola »

Μπράβο ρε Στάθη για την περιγραφή!!!!!! Ο Δημήτρης δεν ήρθε τελικά ε; Ε θα τον συγχωρέσεις... Δύο σαλοί μαζί...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
defender
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 10, 2011 11:54 am

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από defender »

Εικόνα Εικόνα

αυτό είναι περιγραφή!! Εικόνα
"ταίς πρεσβείαις της Θεοτόκου, Σώτερ, σώσον ημάς"
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από faviola »

Εάν θέλει ο Στάθης.... Εδώ δεν ισχύει το πνεύμα περιεργείας Στάθη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από stathis73 »

faviola έγραψε:Μπράβο ρε Στάθη για την περιγραφή!!!!!! Ο Δημήτρης δεν ήρθε τελικά ε; Ε θα τον συγχωρέσεις... Δύο σαλοί μαζί...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Έτσι ακριβώς δυο τρελοί μαζί :mrgreen: :mrgreen: την τελευταία φορά που έγινε αυτό στο ακριτοχωρι το γκαρσόν έστειλε το αφεντικό να μιλήσει γιατί δεν μπορούσε να καταλάβει τι του λέγαμε :mrgreen: :8 :8

Να πω ότι τόσο ο Γιώργος όσο και οι Νίκος, Μαξιμος,Χρηστος, είναι όλοι εξαιρετικά παιδιά και το κυριότερο φαίνετε ότι κάνουν ζωή κοντά στην εκκλησία και στον Χριστό μας, ευλογημένα παιδιά και χάρηκα πολύ για την γνωριμία.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από faviola »

Αφού περάσατε ωραία, δεν χρειάζεται τίποτε άλλο!!!!!!!!1
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από nickzark »

Η περιγραφή ηταν πολύ καλή Στάθη και Γιώργο για την σημερινή ημέρα .Χαιρετίσματα απο τον Δημοσθένη :lol: :lol: έφαγε τις μπριζολίτσες του. Ήταν μια υπέροχη μέρα.Χάρηκα και για την γνωριμία με όλα τα παιδιά .Μακάρι να ξανα επαναληφθεί. Πρώτα ο θεός....

(θα φέρω ξανά τον Δημοσθένη , μ'όνο που τότε θα τρώει σταληθεια :mrgreen: )
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από nickzark »

defender έγραψε:
defender έγραψε:Η συνάντηση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία!! :8

καφεδάκι παραλία με Στάθη,Νικηφόρο και φιλαράκι του,Νίκο (filota) και Αχιλλέα, Νίκο (nickzark) με οικογένεια (και μικρό γλυκό Δημοσθένη),
Μάξιμο (max1), και "τζούρα" :mrgreen: από konstantinoupoliti με οικογένεια.

μετά μοναστήρι Αγ.Αναστασίας με τεράστια προσκυνήματα και εν συνεχεία ταβερνείο με λιχουδιές στην περαία!! Εικόνα
εδώ στην ομάδα προστέθηκε η paulina,η οποία "τσάκισε" όλα το φαγητό..!! :mrgreen:
(μάλλον τρόμαξε μόλις με είδε!! :shock: και που να τσιμπήσει η κοπέλα.. :lol: )

και τέλος Σουρωτή στον Μέγιστο παππούλη,και τα υπόλοιπα μεγάλα προσκυνήματα!! :8

Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά,και την άλλη φορά θα έχουμε περισσότερες συμμετοχές!! :8
αφιερωμένο στο τιμώμενο πρόσωπο της συνάντησης,το Δημοσθένη!! :8

Ευχαριστώ απο τον μικρό Δημοσθένη.Μάλλον σε λίγο θα κοιμηθεί πια...Με την κούραση τον βλέπω να κοιμάται πάνω απο 5 ώρες ..ρεκόρ δηλαδι αν γίνει

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από stathis73 »

1)NIKOLAOS-9...........ο Νικολαος δεν ηρθε
2)Σαλος!! μετα της οικογενείας του. Ουτε ο Δημητρός μπορεσε
3)STATHIS 73
4)christmas08 ...............επισης Απουσα
5)ΑΘΑΝΑΣΙΟς...........................εδω :45 δεν νομιζω να ερθει, αυτός ημουν σιγουρος οτι δεν θα ερθει :45 :45
6)inaf.......ο Σωτήρης Απων
7)paulina
*8)max1
9)Αχιλλέας φίλος του Νίκου
10)konstantinoupolitis
11)agiooros;;;.......φοβάται το χιόνι :mrgreen: βγαλε και τον Νικο
12)Νικηφορος[/quote]
13) Νickzak
14)defender of jerusalem;;;;;;;;
15)filotas
16)smarti............ H Σμαραγδή δεν θα ερθει τελικά :( .................Απουσα
17)eortologio.gr............Απων και αυτός.

Να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Νικηφόρο τον Χρήστο (απο Λάρισα) τον Filota - Νίκο και τον φίλο μας τον Αχιλλέα (απο την Κοζάνη) που έκαναν τόσα χιλιόμετρα για να τιμήσουν την Συνάντηση με την ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ, εν αντίθεση με πολλές ΚΥΡΙΕΣ και ΚΥΡΙΟΥΣ που ενώ δήλωσαν συμμετοχή δεν ήρθαν αλλά ούτε μπήκαν στο κόπο να ειδοποιήσουν για την απουσία τους.

Δόξα τον Θεό ήμασταν σε πρώτη φάση 11-12 άτομα και όλο το πρόγραμμα κύλισε ομαλά.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη 23-10-2011

Δημοσίευση από faviola »

Στάθη είδες ότι εμείς οι νότιοι είμαστε πιο συνεπείς....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Πολύ χάρηκα που περάσατε καλά! :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”