Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση

Που θα θέλετε να δώσουμε το χρηματικό ποσό από τον Μαραθώνιο Αγάπης που θα διοργανώσουμε;

Το δημοψήφισμα λήγει την Δευ Νοέμ 12, 2012 8:07 am

- Ιεραποστολή
13
29%
- Κιβωτός του Κόσμου
5
11%
- Λύρειο Ίδρυμα
9
20%
- Σύλλογος Προστασίας Αγέννητου Παιδιού "Η Αγκαλιά"
7
16%
- Ένωση Πολυτέκνων
11
24%
 
Σύνολο ψήφων: 45

vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από vasilisalt »

Σωματείο αγέννητου παιδιού
http://www.unborn.gr/

Ο π. Μεταλληνός και οι συμεργάτες του φαίνεται να έχουν κάνει καλή δουλειά.

Βρε μπλέξιμο και τούτο σήμερα.
Φοβάμαι μήπως βλέπω στον ύπνο μου τα παιδάκια από το Λύρειο και μου γαργαλάνε τις πατούσες για τιμωρία που τα ΄΄πούλησα΄΄...
Και εκείνος ο μικρός ΄΄φίλος΄΄ μου που του είχα χαρίσει το μικρό αυτοκινητάκι να περνάει από πάνω μου με κανένα 4Χ4...
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Βασίλη, εγώ έδωσα και στα δυο αυτά τα συγκεκριμένα. Είχες αυτό το δικαίωμα μέχρι δυο ψήφων. :1
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

angieholi έγραψε:Ξέχασα να γράψω ότι μπορούμε να σημειώσουμε μέχρι 2 προτιμήσεις
Είχα ψηφίσει πριν μάθω ότι υπήρχε η δυνατότητα δύο ψήφων, τώρα δε γίνεται, αλλά δεν πειράζει,
ό,τι αποφασίσει η αδελφότητα, νάναι Ευλογημένο....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25165
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από aposal »

Κι εγώ ψήφισα μία επιλογή και είμαι πολύ υπερήφανος γι' αυτό.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Ολες οι επιλογές είναι Τέλειες! Αν δεν είχαμε οικονομική/πνευματική κρίση που με προτρέπει να σκέφτομαι τις ανάγκες μας εδώ... θα "πήγαινα" με την εξωτερική αποστολή. Μακάρι να μαζεύαμε αρκετά και να μπορούσαμε να το μοιράσουμε σε όλους...
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Με αφορμή κάτι θέματα σαν κι' αυτό που φιλοξενείται σε τούτο το ταπεινό topic,
αναρωτιέται κανένας,
πόσο λίγα είναι σε τελική ανάλυση τα "πολλά",
και πόσο άπειρα τα "ελάχιστα"....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7393
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από stathisekp »

ΜΙΧΣ έγραψε:Ολες οι επιλογές είναι Τέλειες! Αν δεν είχαμε οικονομική/πνευματική κρίση που με προτρέπει να σκέφτομαι τις ανάγκες μας εδώ... θα "πήγαινα" με την εξωτερική αποστολή. Μακάρι να μαζεύαμε αρκετά και να μπορούσαμε να το μοιράσουμε σε όλους...
Εδω και περίπου 3-4 χρόνια είχα δει ένα ντοκυμαντέρ (στην ΕΤ3;) για την Ορθόδοξη Ιεραποστολή Τανζανίας (Μητρόπολη Ειρηνουπόλεως http://www.orthodoxtanzania.com/ ).
Με συγκίνησε τόσο πολύ το έργο της και ο άξιος Ιεράρχης της που από τότε κάθε χρόνο προσφέρω ότι μπορώ με μεγάλη χαρά, και με τη σιγουριά ότι πιάνουν τόπο.
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 37320
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από toula »

Στάθη μου κι εγώ είχα δει στην ΕΤ3 το αφιέρωμα στην Ιεραποστολή στην Τανζανία και είχα συγκινηθεί πολύ ! Από τότε κι εγώ συμμετέχω όπως μπορώ. Ο Μητροπολίτης Δημήτριος είναι εξαίρετος Ιεράρχης. Το έργο του στην Τανζανία είναι αξιοθαύμαστο! Τον είχα γνωρίσει και προσωπικά όταν είχε έλθει στην Αθήνα μια Κυριακή πρωί στην Αγ. Μαρίνα στα Ιλίσια. Μάλιστα όποτε επισκέπτεται την Αθήνα (σε κάποια ενορία) μου στέλνει μήνυμα στο κινητό μου και αν μπορώ πηγαίνω και τον βλέπω. Ομολογώ όμως ότι έχει να έρθει εδώ καιρό. Περισσότερο επισκέπτεται την Θεσσαλονίκη γιατί κατοικεί και η μητέρα του εκεί.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μ' αυτά και μ' αυτά (τα τελευταία σχόλια),
νομίζω πως χάσατε (χάσαμε) την μυστικότητα της ψήφου σας (μας).. :wink: :smile:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 37320
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από toula »

panagiotisspy έγραψε:Μ' αυτά και μ' αυτά (τα τελευταία σχόλια),
νομίζω πως χάσατε (χάσαμε) την μυστικότητα της ψήφου σας (μας).. :wink: :smile:
Kι όμως Παναγιώτη μου, εγώ δεν ψήφισα την εξωτερική ιεραποστολή επειδή ούτως ή άλλως εκεί κάθε χρόνο στέλνω τον οβολό μου.... Ψήφισα το Λύρειο και το Σωματείο του Αγέννητου παιδιού ! Γιατί να μην το πω;;;; Tι έχουμε εδώ ;;; Tα μυστικά της .... μασονείας;;;; :8
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”