Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25052
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από aposal »

Σας καλώ στην - καθιερωμένη πλέον - συνάντηση που θα κάνουμε στην Αθήνα, το Σάββατο 30 Ιανουαρίου.
Θα συναντηθούμε (και θα γνωριστούμε) σε κεντρικό και εύκολα προσβάσιμο από τα ΜΜΜ σημείο της πόλης, το Σύνταγμα, το μεσημεράκι (κατά τις 13:00) και θα πάμε κάπου για φαγητό, κατά προτίμηση κρεατικό. Κοντά είναι ο Μπαϊρακτάρης και ο Θανάσης με τα κεμπάμπ τους, αλλά είμαστε ανοιχτοί σε κάθε άλλη πρόταση.
Η συζήτηση με τον πρωτοπρεσβύτερο πατέρα Ματθαίο Χάλαρη θα γίνει στις 17:00 στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου.
Περιμένω από τα μέλη μας, που σκοπεύουν να πάνε σε Μοναστήρια της Πελοποννήσου να σκεφτούν κάποια άλλη ημερομηνία επίσκεψης, αν μπορούν βέβαια, γιατί ο π. Μ. Χ. δεν μπορεί να μας δεχθεί άλλη ημερομηνία, πριν από τη νηστεία του Πάσχα.
Για όσους μετείχαν στην περυσινή συζήτηση έχουν πάρει μια ιδέα για την ωφελιμότητα μια τέτοιας συζήτησης, με τον συγκεκριμένο ιερέα. Καλόν είναι ο καθένας, ό,τι ερωτήματα έχει να τα θέσει εκείνη την ημέρα και θα αποζημιωθεί με το παραπάνω.
Παρακαλώ να δηλώσετε συμμετοχές στον υπεύθυνο της συνάντησης, τον σοβαρό κύριο Απόστολο.
Ευχαριστώ για την μεγάλη προθυμία σας (εκ των προτέρω).
Επιθυμώ σφόδρα τη συμμετοχή του Διαχειριστή μας, την οποία θεωρώ εκ των ων ουκ άνευ.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από angieholi »

Περιμένω από τα μέλη μας, που σκοπεύουν να πάνε σε Μοναστήρια της Πελοποννήσου να σκεφτούν κάποια άλλη ημερομηνία επίσκεψης, αν μπορούν βέβαια, γιατί ο π. Μ. Χ. δεν μπορεί να μας δεχθεί άλλη ημερομηνία, πριν από τη νηστεία του Πάσχα.
Να πως δημιουργούνται τα "ΣΧΙΣΜΑΤΑ", οι διαιρέσεις, οι αιρέσεις, οι "ΜετονΑποστοληκοί" και οι "ΜετονΚάπτενΓιαννηκοί"...................
Που είναι η σύνοδος του φόρουμ να βάλει μια τάξη;;;
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25052
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από aposal »

Δυστυχώς ο ιερέας δεν μπορεί άλλη ημέρα. Όσοι τον γνωρίζουν ξέρουν πόσο πολυάσχολος είναι και πόσο δύσκολο είναι να του κλείσεις ραντεβού. Ακόμη και οι εξομολογήσεις γίνονται με τηλεφωνικά ραντεβού, γιατί μαζευόταν πολύς κόσμος που περίμενε ώρες...
Αν δεν μπορεί να αλλάξει η ημερομηνία της Πελοποννήσου δεσμεύομαι να αναβάλω τη συνάντηση για μετά το Πάσχα (για την ακρίβεια μετά τις 15 Απρίλη).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

aposal έγραψε:Δυστυχώς ο ιερέας δεν μπορεί άλλη ημέρα. Όσοι τον γνωρίζουν ξέρουν πόσο πολυάσχολος είναι και πόσο δύσκολο είναι να του κλείσεις ραντεβού. Ακόμη και οι εξομολογήσεις γίνονται με τηλεφωνικά ραντεβού, γιατί μαζευόταν πολύς κόσμος που περίμενε ώρες...
Αν δεν μπορεί να αλλάξει η ημερομηνία της Πελοποννήσου δεσμεύομαι να αναβάλω τη συνάντηση για μετά το Πάσχα (για την ακρίβεια μετά τις 15 Απρίλη).
Μετα το Πασχα θα ειτανε καλυτερα

να σε καλα Αποστολε που παλι εκανες τον κοπο να διοργανωσεις μια συναντηση ευχομαι να υπαρχει αρκετη συμετοχη τον αδελφον μας.....
εγω θα δω πρωτα αν βολευη και μετα θα δηλωσο συμετοχη
αλλα οχι σε αυτον τον Αποστολη σε κανεναν αλλον οποιος και να εινε μονο σε εκεινον οχι
αν τον δεις τον αποστολο να τον πεις να μην εινε εκει αν ερθω και εγω

Μετα το Πασχα θα ειτανε καλυτερα..
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25052
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από aposal »

Αφού ο Δημήτρης είπε για μετά το Πάσχα, ας κάνουμε τη συνάντηση μετά το Πάσχα. Πιθανή ημερομηνία Σάββατο 24 Απρίλη.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Νάναι ευλογημένο , ούτε κουβέντα γιά σχίσματα, εάν η σεβαστή ομήγυρης αποφασίσει ότι είναι ψυχωφελέστερο να βρεθούμε στην Αθήνα , ας γίνει έτσι. Θα είμαι και εγώ παρών εκεί.
Αναβάλουμε την Πελοπόννησο σε πιο βολικό χρόνο.
Δόξα τω Θεώ Πάντων Ένεκεν
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36635
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από toula »

Χαίρομαι πολύ που θα γίνει η συνάντηση των μελών του φόρουμ έστω και στις 24 Απριλίου (πιθανή ημερομηνία). Θα γνωρίσω και εγώ τα μέλη που τόσο καιρό διάβαζα και συμπαθώ !
Απόστολε, η συνάντηση θα είναι δυό μέρες μετά τα γενέθλιά μας, οπότε θα ανταλλάξουμε δια ζώσης και τις δέουσες ευχές !!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25052
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από aposal »

Χα! Χα! Αυτό είναι αλήθεια!
Και μία μέρα μετά τη γορτή του μεγάλου μας Αγίου Γεωργίου του τροπαιοφόρου!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Σπάρτακος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:15 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από Σπάρτακος »

Γιατί τόσο αργά; ( Μετά το Πάσχα;) Οι Αθηναίοι και γύρω περιοχές μπορούμε να συνταθούμε - αν θέλουμε- πολύ εύκολα. Ούτε χρειάζονται φαγοπότια. Ένας καφές όλοι μαζί και μετά στην εκκλησία . Δεν θα μας πάρει πολύ χρόνο. Νομίζω αξίζει τον κόπο.
Αληθές είναι το πραγματικό, και η αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25052
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Δημοσίευση από aposal »

Πιθανόν μια συνάντηση γνωριμίας για καφέ να γίνει αργότερα, εν μέσω νηστείας. Αν όμως κάποιος έρχεται από μακριά (πχ από την Πάλαιρο) θα ήταν καλό να φάει μερικά κοψίδια για να ...στανιάρει!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”