Παναγία μου Γοργοεπήκοε σ’ ευχαριστώ πού μου χάρισες το Νίκο

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Παναγία μου Γοργοεπήκοε σ’ ευχαριστώ πού μου χάρισες το Νίκο

Δημοσίευση από Domna »

Παναγία μου Γοργοεπήκοε σ’ ευχαριστώ πού μου χάρισες το Νικόλα μου

2006. Ονομάζομαι Ελισάβετ Σαβούρη. Ο γιός μου Νι­κόλαος ετών 28 μηχανολόγος μηχανικός αρρώστησε από ασθένεια άγνωστου ονομασίας.

Έπεσε σε κώμα, με νεφρική και ηπατική ανεπάρκεια, πρόβλημα καρδιάς και απλασία νωτιαίου μυελού. Τον έβαλαν στην εντατική μονάδα και μετά από πέντε ήμερες μας είπαν ότι πεθαίνει, δεν ανταποκρίνεται στα φάρμακα και του απομένουν μόνο λίγες ώρες ζωής. Όλη η οικογένεια ζούσε μαρτυρικές στιγμές, τίποτε δεν μπορούσε να μάς παρηγορήση. Ο πόνος της καρδιάς μας είχε χαραχθή έντονα και στα πρόσωπά μας.

Εκατοντάδες φίλοι και συγγενείς βλέποντας την οδύνη ζωγραφισμένη στα πρόσωπά μας δεν μιλούσαν, μόνο μάς συμπαραστέκονταν σιωπηλά, παρακαλώντας την Πανα­γία να βοηθήση εφ’ όσον μόνο Εκείνη πλέον μπορούσε να βοηθήση. Η καλή μου φίλη Γαρυφαλλιά το έταξε στην Παναγία την Γοργοεπήκοο και Εκείνη πού ακούει γρή­γορα, δεν άργησε να απαντήση· άκουσε τις προσευχές της οικογένειας και των φίλων και μάς χάρισε πάλι τον Νικόλα μας! Όλοι στο νοσοκομείο μιλούσαν για το θαύμα πού έγινε και σώθηκε ο Νίκος. Σήμερα ήλθαμε στη μονή να εκπληρώσουμε το τάμα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ γλυ­κεία μου Παναγιά Γοργοεπήκοε πού έχω πάλι το παιδί μου γερό.


http://egolpio.wordpress.com/2010/10/01/gorgoepikoos/
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”