Ηταν Θαύμα; Ισως ναί.

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
ellas
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2005 6:00 am

Ηταν Θαύμα; Ισως ναί.

Δημοσίευση από ellas »

Ξεκινήσαμε και ταξιδεύαμε όλη την νύκτα για το Αγιο Όρος.
Εγώ ήμουν ο οδηγός και ήμουν ξενύχτης, το πρωί που φτάσαμε μπήκαμε στο Όρος και φτάσαμε στην Μονή Αγ. Παύλου όπου και κατέβικαν οι ηλικιωμένοι. Εγώ και άλλος ένας προχωράμε στη σκήτη τις Αγίας Αννας. Ανεβαίνοντας τα σκαλοπάτια εγώ δεν μπορούσα να συνεχίσω ήμουν πολλή κουρασμένος, έκανα τον σταυρό μου και είπα Παναγία μου βοήθησε με να φτάσομε στην Αγίου Παύλου όπου είχαμε αφήσει και τους άλλους. Ε καθίσαμε 5 λεπτά στα σκαλοπάτια και μετά με μια μεγάλη δύναμη συνεχίσαμε για την Αγίου Παύλου. Προχωρώντας από το μονοπάτι που είναι από την Αγία Αννα στην Μονή Αγ. Παύλου σε ένα σημείο νιώσαμε μια υπέροχη ευωδιά, φτάνοντας στην Αγ. Παύλου ρωτήσαμε κάποιο μοναχό και μας είπε πως ή κάποιος Αγιος ήταν μαζί σας ή κάπου εκεί είχαν θάψει κάποιον μοναχό.
yparxei
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από yparxei »

εχω ακουσει απο τον προπονητη γιαννη ιωαννιδη κατι παρομοιο καθως και εχω διαβασει σε καποια βιβλια αναλογες εμπειριες...Θεοβαδιστο το Αγιο ορος!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”