Νέα επεισόδια στο Άγιο Όρος

Συντονιστής: Συντονιστές

Misha
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3872
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: http://clubs.pathfinder.gr/seraphim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Misha »

stratos έγραψε:ΕΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ
ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΑΝ :lol:
απελαθηκαν 3 ή 4 εσφιγμενίτες...

θα βρουν τροπο να επιστρεψουν στη μετάνοια τους.... 8) 8)
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

Αδελφοί μου η αλήθεια για το πρόσφατο συμβάν είναι μία : Είναι δάκτυλος του ΠΑΣΟΚ για να ρίξει μομφη στην Νέα Δημοκρατία. Επι Ψυχάρη τίποτε παρόμοιο δεν γινόταν.

Δεν το βλέπετε που είναι ξεκάθαρο ?

Διότι αν η (κατα το ΠΑΣΟΚ ανύπαρκτη) πολιτική διοίκηση του Αγίου Ορους δούλευε σωστά και όχι διαπλεκόμενα τότε δεν θα επιτρεπόταν να κτιστεί κονάκι χωρίς πολεοδομική άδεια. Και ρωτώ κατα πόσο η Αστυνομία είχε ελέγξει την ύπαρξη άδειας ανέγερσης για το κονάκι. Και αφού δεν την είχε ελέγξει πώς τώρα κάθονται και λένε τα διάφορα.

Αν υπήρχε άδεια ανέγερσης τότε και τα μέτρα προστασίας εργαζομένων θα ήταν σε ισχύ και οι κτίστες μοναχοί θα φορούσαν το ειδικό κράνος εργασίας και δεν θα άνοιγαν τα κεφάλια τους.

Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι οι Εσφιγμενίτες αλλά η ανυπαρξία επιβλέποντος μηχανικού και τεχνικού ασφαλείας. Το δε συμβάν μάλλον θα καταχωρηθεί σαν εργατικό ατύχημα. Διότι οι σιδερόβεργες έπεσαν απο το ικρίωμα την ώρα που οι κτίστες έκαναν από κάτω δουλειές. Και οι διερχόμενοι μοναχοί που πήγαν για να βοηθήσουν έμπλεξαν χωρίς να το καταλάβουν.

Ας κάνουν καλά την δουλειά τους οι ντόπιοι Αστυνομικοί και ας μην προκαλούν οι πρασινοφρουροί όλους εμάς ....

Διότι ο Παπανδρέου :twisted: δεν είναι πατέρας αλλά πα-τέρας :wink:

Αλλά τι λέω ? Ποιός είμαι εγώ που κριτικάρω ένα θεσμοθετημένο δημόσιο πρόσωπο. Ε δεν είπα και αιρεσιάρχη το Βαρθολομαίο. Με τον Παπανδρέου τάχω ...

Λαική απογευματινή ... παράσταση περι άλλα τυρβάζει στο καφενείο του Κατσικοχωρίου !!!
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
xenos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από xenos »

eortologio_gr έγραψε:Αδελφοί μου η αλήθεια για το πρόσφατο συμβάν είναι μία : Είναι δάκτυλος του ΠΑΣΟΚ για να ρίξει μομφη στην Νέα Δημοκρατία. Επι Ψυχάρη τίποτε παρόμοιο δεν γινόταν.

Δεν το βλέπετε που είναι ξεκάθαρο ?
Αϊντε, άιντεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

πλακα κανει 8)
Εικόνα
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

stratos έγραψε:πλακα κανει 8)
thank you stratos !!!
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

eortologio_gr έγραψε:
stratos έγραψε:πλακα κανει 8)
thank you stratos !!!
αφου σε ξερω :lol:
τα ειπαμε και απο κοντα
Εικόνα
Nikolaos490
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: και τώρα ... Ιωάννινα (πάλι)

Re: MIA ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΔΕΛΦΙΑ...

Δημοσίευση από Nikolaos490 »

lovethink έγραψε:| Ντροπή τους σε όλους και σε αυτούς που έχουν δίκιο και σε αυτούς που έχουν άδικο
Αν και κατ'εμέ έχουν άδικο ΟΛΟΙ
Ολος ο κόσμος γελάει μαζί τους
Τα κατάφερε ο διάβολος αυτή τη φορά και έκανε καλή δουλειά
Τελικά Μάνο, αυτό είναι το συμπέρασμα από όλη αυτή τη θλιβερή ιστορία... "Τα κατάφερε ο διάβολος αυτή τη φορά και έκανε καλή δουλειά". :twisted:
Λησμονήσαμε μάλλον ότι αυτός είναι ο Άρχοντας του κόσμου τούτου.
Κι αφού τέτοια παθήματα παθαίνουν μοναχοί ... φαντάσου τι περιμένει εμάς τους υπόλοιπους και απρόσεκτους... :? (μάλλον μας γλυτώνει από το ξεφτύλισμα ότι μας θεωρεί δικούς του, αφού οι προς τον Κύριο προσευχές μας μάλλον αραιές και χλιαρές... -λες τελικά να 'μαστε εντελώς δικοί του και να μας διαφεύγει... λες...- 8O )
sotirio
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από sotirio »

Misha έγραψε:
xenos έγραψε: 4. Τι πρέπει να κάνουμε;;;; πρόταση δεν είδα πουθενά... μόνο κατακρίσεις...
5. Τι πρέπει να κάνουμε;;;
6. Τι πρέπει να κάνουμε;;;
.1.000.000 Τι πρέπει να κάνουμε;;;;;
να σου πω εγω αγαπητε που δεν ειμαι ουτε θα γινω παλιοημερολογίτης ,εκτος αν σαλταρω και παω στο Σαρωφ....οποτε θα γινω θελοντας και μη...
πρεπει να σκυψουμε χαμηλά...να ασπασθουμε την δεξιά του Ράτζινγκερ όπως έκανε προχθές ο μητροπολιτης Συρου,Τήνου Δωρόθεος
και μετα πιο χαμηλά..μεχρι να προσκυνησουμε την "αγία" παντούφλα... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

tigris έγραψε:Πάροικε, εγώ τυχαίνει να γνωρίζω αυτά τα βιβλία-προσωπικά, ανακάλυψα και ωραία πράγματα εκεί μέσα-δείτε αυτό¨

ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩ ΤΟΝ ΟΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΙΖΕΙ
ΜΕ ΑΓΙΟ ΦΙΛΗΜΑ ΤΟΝ ΟΙΚΟ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ;
……
Λύγισε το γόνατο, Ελλάδα, και ζήτησε επ' Ονόματί Μου να συγχωρεθείς. …
Dirfys έγραψε:Ιπποτη εχει η Βασούλα?
αυτο μου θυμισε....
Το ερώτημα είναι τι έχει παπικος μητροπολίτης και όχι μόνο ,
Χμ! Οι Ιππότες με πολιορκίες με λοστούς και βαριοπούλες έχουν σχέση ?
Χμ ! Μπα ... καλικανζαροι θα ειναι ... των ημερων ....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotirio την Πέμ Δεκ 21, 2006 6:20 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Με αφορμή το ξύλο που έπεσε στο Άγιον Όρος νομίζω έχουν δίκιο αυτοί που λένε ''Make love not war''. Make love με κοπέλες, βέβαια, προς αποφυγή παρεξηγήσεων.
sotirio
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από sotirio »

vasilis_m21 έγραψε:Με αφορμή το ξύλο που έπεσε στο Άγιον Όρος νομίζω έχουν δίκιο αυτοί που λένε ''Make love not war''. Make love με κοπέλες, βέβαια, προς αποφυγή παρεξηγήσεων.
...η Εκκλησία αντέγραψε αρχαία τραγωδία και ελευσίνια μυστήρια
Οπότε ''μας τα παν κι άλλοι'' , δεν είναι πρωτοτυπίες κάποιες ατάκες της ορθοδοξίας. Είναι clopyright!! ...
Εχει κατι απο αρχαία τραγωδία και ελευσίνια μυστήρια το ξύλο που έπεσε στο Άγιον Όρος , Απο ΙΗΣΟΥ δεν έχει ....
clopyright Ε ? Καλά Χριστουγενα απο μενα vasilis_m21 και ο Ηλιος της Τρισηλιου Θεοτητας να χαμογελα στις καρδιες μας ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκκλησιαστική Επικαιρότητα”