Κάνει να γράφω?

Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

pAntonios
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: p.Antonios @otenet.gr
Επικοινωνία:

Re: Κανει να γραφω?

Δημοσίευση από pAntonios »

smarti έγραψε:Πατερα Αντωνιε χαιρετε.

Τελευταια ,εχω μια ταση να γραφω και να γραφω εδω σε αυτο το σαιτ και δεν εχει σταματημο.Το προβλημα ειναι οτι πολλες φορες απο τα γραπτα μου καποιοι ανθρωποι ισως και να κουραζονται και καπου καπου μου λενε να σταματησω.και με το δικαιο τους.Το ερωτημα μου ειναι ,πως μπορουμε να καταλαβουμε αν με τα γραφομενα μας καποιοι ωφελουνται η αν σκανδαλιζονται?τελευταια ,επιδιωκω με τον οποιονδηποτε τροπο να με βαρεθουν μπας και με πουν να σταματησω ,αλλιως δεν μπορω.Δεν ξερω τι εχω παθει.Εσεις που καπου καπου διαβαζετε ολα αυτα η καποια που γραφουμε,τι θεωρειτε σωστο.Να γραφουμε τις αποψεις μας και τις ιδεες μας η να μενουμε στην αφανεια και να ειμαστε μονο θεατες?
Σιγουρα εχετε σημαντικοτερα προβληματα ,αλλα θα περιμενω ,ισως και μπορεσετε καποια στιγμη να μου απαντησετε.

Και ενε δευτερο ερωτημα ειναι ,το να εισαι αφελης και λιγο χαζουλης ,μηπως πολλες φορες παρεξηγιεται απο τους αλλους ανθρωπους?
Εδώ είμαι κι εγώ! (έμεινα και 10 μέρες χωρίς ιντερνέτ!!!)
Κάλλιο αργά παρά ποτέ!
Για να είμαι ειλικρινής, δύσκολα θυμάμαι όλα αυτά τα περίεργα ονόματα που κυκλοφορούν σε greeklish.
Θα με διευκόλυνε αν ο καθένας υπέγραφε σαν Γιώργος, Ελένη, Κώστας, Αφροδίτη κοκ, έστω κι αν ήταν ψευδώνυμα...
Πάντως πιστεύω ότι καλό είναι πριν γράφουμε να ζητάμε τη φώτιση του Θεού, έτσι ώστε να ωφελούμε και να μην σκανδαλίζουμε.
Από την άλλη καλό θα ήταν ο Διαχειριστής να έβαζε κάποιο περιορισμό στις ημερήσιες δημοσιεύσεις. Ας πούμε να μπορεί κάποιος να δημοσιεύσει 2 φορές και όχι περισσότερες την ημέρα.
Αν έχει κάτι σημαντικό να μπορεί ίσως να σβύσει μια προηγούμενη και να την αντικαταστήσει με μια άλλη! Πιστεύω ότι θα αλλάξει η εικόνα δραματικά προς το καλύτερο...
Οι περισσότερες νομίζω ότι αδικούν το θέμα, αποτρέπουν πολλούς από το να συμμετέχουν και δίνουν συχνά την εικόνα ενός αναρχο-αυτόνομου τσατ ρουμ!!!
Προσωπικά αδυνατώ συχνά να ελέγξω τα πράγματα, ακόμη και στα ερωτήματα προς εμένα (και ζητώ συγνώμη) διότι θα έπρεπε να διαθέσω απεριόριστο χρόνο που δεν έχω!!!

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα ο Κύριος μας παραγγέλει:
"Έσεσθε φρόνιμοι ως οι όφεις και ακέραιοι ως αι περιστεραί"!!!
ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ
ΠΑΝΤΩΝ ΕΝΕΚΕΝ!
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Ευχαριστω πολυ πατερα Αντωνιε,για την απαντηση σας.Θα κοιταξω να εφρμοσω αυτα που μου ειπατε .Σας ευχαριστω πολυ.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.”