Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Ένα όμορφο Κυριακάτικο πρωινό του Δεκεμβρίου μια όμορφη παρέα ανηφόρισε στον Όλυμπο στον Μοναστήρι του Αγίου Διονυσίου.
Μια παρέα που μαζεύτηκε με περισσή αγάπη από τα τέσσερα σημεία της Ελλάδος.
Μετά τον εκκλησιασμό ακολούθησε ομιλία του Ηγούμενου Μάξιμου - δε χωρά περιγραφή -
Ο καθαρός αέρας του Ολύμπου μας άνοιξε την όρεξη και βρεθήκαμε δίπλα στη παραλία της πανέμορφης Κατερίνης που φιλοξένησε για λίγες ώρες αυτή τη καταπληκτική παρέα.
Φάγαμε ψαράκι - ψαρούκλες - μεζεδάκια νηστίσιμα - σαλάτες - αστακομακαρονάδες με πολύ γέλιο κουβέντα και ανταλλαγές απόψεων .
Ακολούθησε φρουτάκι και καφεδάκι δίπλα στη θάλασσα!!!
Μια συντροφιά που καθρεφτίζει την αγάπη και τη καλοσύνη που υπάρχει μέσα σ'αυτό το φόρουμ.
Ανθρώπους χαμογελαστούς - πιστεύω πως όλοι μας αισθανθήκαμε ότι γνωριζόμαστε χρόνια - παιδιά που γελούσαν , έπαιζαν.

Πραγματικά μια καταπληκτική παρέα - λυπάμαι για όσους δε μπόρεσαν να βρεθούν κοντά μας και ελπίζω πως σύντομα θα γίνει μια συνάντηση πιο κεντρικά ώστε όλοι, πραγματικά, να νοιώσουν αυτό το καταπληκτικό συναίσθημα που αναβλύζει όταν βρισκόμαστε όλοι μαζί.
Εγώ σα Βασιλική είμαι ευγνώμων στο διαχειριστή μας που μέσα απο αυτό το μέσο ,που συνήθως κατηγορείται για αποξένωση των ανθρώπων ,έφερε τόσο κοντά μια παρέα ανθρώπων που μόνο όποιος τη ζήσει και παραβρεθεί απο κοντά ,θα καταλάβει πόσο ΩΡΑΙΟΙ είμαστε. :lol: :lol:

Ευχαριστώ το διαχειριστή πρωτίστως και όλους εσάς που μου έχετε ανοίξει την αγκαλιά σας .

Πιστεύω ότι δεύτερη φόρουμ παρέα σα τη δική μας δεν υπάρχει!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

Όσοι δεν έχετε παραβρεθεί την επόμενη φορά .......με το κηδεμόνα σας!!!!!!!!!
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από agiooros »

Εύχομαι από καρδιας και με την ευλογία της Παναγίας μας να κάνετε πολλές συναντήσεις.
Αγαπητή Βασιλική να μην ευγνωμονείς εμένα. Εσείς έχετε προσφέρει πολύ περισσότερα στην σελίδα.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από iliasgr »

επερασαμε ομορφα ,ομορφα ,ομορφαααααααααα
επερασαμε ομορφα , ομορφα,ομορφαααααααααα.

χιλια ευχαριστω στον κ.Νικο γιατι με την ιστοσελιδα αυτη,περαν των αλλων,με βοηθησε να γνωρισω υπεροχους ανθρωπους σημερα στον ολυμπο......................
τα λογια ειναι περιττα.υπεροχα περασαμε.ετσι δεν ειναι?


Υ.Γ.(1)ευχαριστω ιδιαιτερως την οδικη βοηθεια filotas και γρηγορης :D
Υ.Γ.(2)ποιος εφαγε αστακομακαροναδα,Βασιλικη????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από eleimon »

Μπραβο βρε παιδια να εισαστε παντα καλα και ναχετε παντα την ευλογια του Αγιου,μακαρι στην επομενη συναντηση να σας γνωρισω κι εγω που το ηθελα παρα πολυ.....
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
nikolaos-9

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από nikolaos-9 »

Πράγματι υπήρξε μακαρονάδα, αλλά ΓΑΡΙΔΟμακαρονάδα.

Γιά να μη νομίσουν και οι υπόλοιποι ότι το φυσάμε τόσο πολύ, που τρώμε αστακομακαρονάδες!!!
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από Teri »

vasilikirimp έγραψε: όλοι μας αισθανθήκαμε ότι γνωριζόμαστε χρόνια
Αυτό νομίζω τα λέει όλα!

Κύριε Διαχειριστά, νομίζω ότι η παρουσία σας στην επόμενη συνάντηση είναι ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ!
Άλλη χάρη έχει να ευχαριστούμε κατά πρόσωπο!

Τα εδέσματα ήταν νηστίσιμα: Τα συναισθήματα όμως όχι! Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους παρευρισκόμενους (από τον πιο μικρό μέχρι τον πιο μεγάλο) για μια από τις ωραιότερες Κυριακές της ζωής μου! :6 :6 :6
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από filotas »

filotas έγραψε:Τελικά Χρήστο όχι μόνο δεν ήρθες, αλλά δε σήκωνες και το τηλέφωνο να δούμε μήπως έπαθες τίποτε.

Η αλήθεια είναι ότι εσύ ειδικά πρέπει να είναι πνιγμένος στη δουλειά αυτές τις μέρες, αλλά ο Κύριος είπε 6 μέρες να εργαζόμαστε.

Πολύ μεγάλη χαρά μας έδωσε η γνωριμία με μέλη που ήρθαν για πρώτη φορά σε συνάντηση, όπως ο Ηλίας από την Αιτωλοακαρνανία, η Θεοδώρα από την Πάτρα, η Βασιλική με την κόρη της. ο Νίκος από τη Λάρισα με τη γυναίκα του, ο Σπύρος από το Αμύνταιο. Υπήρξαν όμως και πολλές απουσίες από τα μόνιμα μέλη (Κλεάνθης, Κωνσταντίνος, η γυναίκα μου, τα παιδιά της Σμαρώς :D :D , κλπ.)

Η παρέα μεγαλώνει.Μπορούμε ν' αρχίσουμε να προγραμματίζουμε και πιο μακρινά ταξίδια όπως ας πούμε προσκύνημα στην Κωνσταντινούπολη. Τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από Teri »

Πρώτα να πάμε στο Πάλαιρο!!!!!!!
Μα πάρα πολύ μας άρεσε....
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25048
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από aposal »

iliasgr έγραψε:χιλια ευχαριστω στον κ.Νικο γιατι με την ιστοσελιδα αυτη,περαν των αλλων,με βοηθησε να γνωρισω υπεροχους ανθρωπους σημερα στον ολυμπο......................
Ο Διαχειριστής έκανε παρέμβαση (στην ψαροτεβέρνα) και μας ευχήθηκε όλους ...καλή χώνεψη!
Γειά σου ρε Νικόλα!
Πάντα ...τέτοια!

Σχεδιασμός επόμενων συναντήσεων (πιθανά μέρη) :
1. Αθήνα
2. Εύβοια (Άγιος Ιωάννης Ρώσος + Όσιος Δαυίδ)

Η κόρη σου Βασιλική ήταν απίθανη! Μα πολύ απίθανη!!!!!!!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από filotas »

aposal έγραψε: Σχεδιασμός επόμενων συναντήσεων (πιθανά μέρη) :
1. Αθήνα
2. Εύβοια (Άγιος Ιωάννης Ρώσος + Όσιος Δαυίδ)
Μετέωρα,
Μονή Οσίου Λουκά Βοιωτίας
Μονή Παναγίας Μολυβδοσκεπάστου (Κόνιτσα - δίπλα στα σύνορα με την Αλβανία), Μονή Στομίου στην Κόνιτσα (με πολύ ποδαρόδρομο όμως) και φαγητό δίπλα στο Βοϊδομάτη.

Διαλέγετε και παίρνετε. Το μυστικό είναι να γίνει κάποιος από την αντίστοιχη περιοχή η ψυχή της συνάντησης, όπως είναι η Σμαρώ για τις συναντήσεις στον Άγιο Διονύσιο.

Προτείνετε ένα Ιερό προσκύνημα της περιοχής σας και γίνετε η ψυχή της συνάντησης. Εμπρός ο καθένας ας μας μιλήσει για τον τόπο του, κι όποιος μας πείσει εκεί να γίνει η επόμενη συνάντηση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”