Περί αλκοόλ

Διάφορα Θέματα που δεν μπορούν να είναι σε άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
nasos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Δεκ 05, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από nasos »

gkou έγραψε:Δηλαδή , Νάσο, τί εννοείς; Ας πούμε, πίνεις μπύρες ή ουίσκυ;Κι αν ναι, σε μεγάλες ποσότητες;
Μπύρες πίνω κυρίως το καλοκαίρι 3,4,5,6 μικρές ανάλογα την περίσταση και ουίσκι το χειμώνα ανάλογα πάλι 3-4-5 ποτά. Ποιο παλιά πριν 5 χρόνια δεν υπήρχε μέρα να μην πίνω ότι νάνε…Ευτυχώς τώρα τα τελευταία χρόνια δεν πίνω κάθε μέρα. Το κακό είναι ότι τελευταία άρχισα να οδηγάω και πάλι μεθυσμένος…. (όταν πίνω λέω΄ τι δεν μπορώ να οδηγήσω…την άλλη μέρα χτυπιέμαι).Το φθινόπωρο του 2004 ένα βράδυ ήμουν με έναν φίλο και γυρίσαμε 3-4 μαγαζιά, το αποτέλεσμα ήταν το αυτοκίνητο μου να πάει για παλιοσίδερα ,έφυγα από το δρόμο χτυπάω κράσπεδο ,φέρνει τούμπα και σταματάει με την πίσω μεριά σε ένα τοιχίο τσιμεντένιο , στο νοσοκομείο άρχισα να συνέρχομαι. Δόξα το Θεό είχαμε άγιο δεν πάθαμε τίποτα !!!! δεν φορούσαμε και ζώνες . Το αυτοκίνητο έγινε φυσαρμόνικα . Μετά από αυτό ταρακουνήθηκα και άρχισα να ψάχνω για τον Θεό.
Από σήμερα με την βοήθεια του Θεού θα κάνω έναν καινούριο αγώνα να προσπαθήσω να απαλλαγώ από τα πάθη μου.
Εικόνα
Εγώ είμαι η ανάστασις και η ζωή· ο πιστεύων εις εμέ, και αν αποθάνη, θέλει ζήσει·
(’Ιωαννου 11, 25)
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodosis79 »

Είσαι σε καλό δρόμο! Αφου το πήρες απόφαση θα τα καταφέρεις. Η βοήθεια απο δευτερα άτομα θα σου είναι καθοριστική. Παρακάλεσε το Θεό και θα σε φώτίσει και θα σε ενισχύσει. Αν το θέλεις πραγματικά θα τα καταφέρεις. :)
Άβαταρ μέλους
nasos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Δεκ 05, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από nasos »

smarti έγραψε:Λες να καταφερουμε να κοψουμε εγω το τσιγαρο και εσυ το αλκοολ? :wink: :wink:
Αντε ,καλο αγωνα.Δεν εισαι μονος σου.!!!!!!!!! :)
Άμα το θέλουμε πραγματικά , με την βοήθεια του Θεού τα πάντα γίνονται ,αρκεί να υπάρχει θέληση. Καλό άγωνα και δυνατά !!
Εικόνα
Εγώ είμαι η ανάστασις και η ζωή· ο πιστεύων εις εμέ, και αν αποθάνη, θέλει ζήσει·
(’Ιωαννου 11, 25)
Άβαταρ μέλους
nasos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Δεκ 05, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από nasos »

theodosis79 έγραψε:Είσαι σε καλό δρόμο! Αφου το πήρες απόφαση θα τα καταφέρεις. Η βοήθεια απο δευτερα άτομα θα σου είναι καθοριστική. Παρακάλεσε το Θεό και θα σε φώτίσει και θα σε ενισχύσει. Αν το θέλεις πραγματικά θα τα καταφέρεις. :)
Αυτό πιστεύω κι εγώ , αφού κατάφερα με την βοήθεια του Θεού να απαλλαγώ από το κάπνισμα (από τα 16 μου 2 πακέτα camel την ημέρα) θα με βοηθήσει και τώρα αφού όμως πραγματικά το θέλω.
Εικόνα
Εγώ είμαι η ανάστασις και η ζωή· ο πιστεύων εις εμέ, και αν αποθάνη, θέλει ζήσει·
(’Ιωαννου 11, 25)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Θέματα”